gebe
  1. fuhrer_albay

fuhrer_albay Forum Okuru

MUTLAKA OKUYUN MUTLAKA Kanuni Sultan Süleyman’ın Kral Fransuva’ya fermanı

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında fuhrer_albay tarafından paylaşıldı.

kanuni dans fermanı kanuni sultan süleyman dans fermanı sultan süleyman fermanları süleymanın hikayeleri hikayeleri Ben ki sultanlar sultanı , hakanlar hakanı hükümdarlara taç veren Allah’ın yeryüzündeki gölgesi Akdeniz’in ve Karadeniz’in ve Rumeli’nin ve Anadolu’nun ve Azerbaycan’ın ve Şam’ın ve Halep’in Ve Mısır’ın ve Mekke ve Medine’nin Ve Kudüs’ün ve bütün Arap diyarının ve Yemen’in ve nice memleketlerin sultanı ve padişahı Sultan Bayezid Han oğlu Sultan Selim Han oğlu Sultan Süleyman Han’ım. Sen ki Fransa vilayetinin Kralı Fransuva’sın.
    Hükümdarların sığındığı kapıma elçinizle mektup gönderip , ülkenizi düşman istila edip , şu anda hapiste olduğunuzu bildirip , kurtuluşunuz konusunda bizden yardım talep ediyorsunuz. Söylediğiniz her şey dünyayı idare eden tahtımızın ayaklarına arz olunmuştur. Her şeyden haberdar oldum. Yenilmek ve hapsolunmak hayret edilecek bir şey değildir. Gönlünüzü hoş tutup üzülmeyesiniz. Böyle bir durumda atalarımız düşmanları mağlup etmek ve ülkeler fethetmek için seferden geri kalmamışlardır. Biz de atalarımızın yolundayız ve daima memleketler ve alınmaz kaleler fetheylemekteyiz. Gece gündüz daima atımız eyerlenmiş ve kılıcımız belimize kuşatılmıştır

2. toi avec moi

toi avec moi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bunu daha ônceden okumustum yinede okudum paylasimin icin tessekkùrler

MUTLAKA OKUYUN MUTLAKA Kanuni Sultan Süleyman’ın Kral Fransuva’ya fermanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Var mısın? {Mutlaka okuyun}

Var mısın? {Mutlaka okuyun}

gerçekten böyle bişey yaşanmış dermisiniz kızlar eğer yaşanmışsada çok kötü.. heralde ben olsam kaldıramazdım. ne büyük sevgiler var allah bütün meleklerimizi ömür boyu sevgiyle yaşatsın... Varmısın Saatlerdir bilgisayarın başında oturuyordu, hala beklediği e-posta gelmemişti. Silkindi. Kaç saat olmuştu bilgisayar başına oturalı? Oooo! İki saatten fazla olmuş, koskoca iki...
  2. ALS HASTALIĞI mutlaka okuyun !

ALS HASTALIĞI mutlaka okuyun !

als hastalığı als hastalığı 2011 hastalığında son gelişmeler ben 2 sene önce bu hastalık yüzünden çok sevdiğimm amcamı kaybettim. öz amcam değildi ama biz onu çok seviyorduk. bu hastalık sürecince her dakikasında yanında oldukk son nefesinde bile yanı başındaydım. bu hastalık çok illet bi hastalık henüz bi tedavisi yok. bu hastalıkla boğuşan ünlü hastalarda var. herkesin bu hastalıkla ilgili...
  3. mutlaka okuyun etkileyici :)ANNE

mutlaka okuyun etkileyici :)ANNE

ANNEE BENİM YORGANIM PEMBEYDİ ! NEDEN BEYAZ ÖRTTÜN ÜZERİMİİ??? PAMUK GİBİYDİ YATAĞIMM!!! BU GÜN TAŞTAN GİBİ! GECE LAMBASINIDAA YAKMAYI UNUTMUŞSUNN!!! OYSA BİLİRDİN SENN!! KARANLIKTAN NE ÇOOOK KORKTUGUMU: YAĞMURMU YAĞDI ACaba!!! ETRAF YAĞMUR KOKUYORR!!! HAFTA SONUDA DEĞİL .... NEDEN YIKADILAR BENİİİ??? BEDENİMİ NEDEN?? AĞLIYORMUSUNUZ ARKADAŞLAR!!!...

Sayfayı Paylaş