gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mutlu Bir Dalgınlık...

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Savaşın sıkışık zamanlarında orduda bozgun yaratabilecek davranışları komutanların hemen o anda kendİ elleriyle ölümle cezalandırmaları bir görenektir. Birinci Cihan Savaşında gerekli gereksiz bu yola sapan bir komutan dile düşmüştü. Bir gün Atatürk'ün sofrasında bu konu ele alınmış tartışılıyordu. Kendisi bu çareye hiç bir zaman baş vurmadığını, bu yola sapanların çoğunlukla beceriksiz duygusuz kişiler olduğunu söyleyerek:

- Bir kez, az kalsın birini öldürüyordum, fakat umulmadık bir unutkanlık beni bu kara lekeden kurtarmış oldu diyerek olayı anlattı:

Kurtuluş savaşının başında, herkesin kendini sonsuz birer baş saydığı o günlerde bir tanıdığının, hiç bir hoşgörürlükle bağışlanamayacak ağır, çok ağır bir suç işlediğini haber almış. O denli üzülmüş ve öfkelenmiş ki ne olursa olsun, o herifin cezasını kendi eliyle vermek için önüne geçilmez bir hırsa kapılmış. Hemen arabasına binerek suçlunun kırdaki evine koşmuş. Yolda giderken de, pantolunun arka cebinde duran tabancasını, kolay olsun diye paltosunun cebine aktarmış.

Arabayı uzaktan görüp tanıyan adam konuğu buyur etmek üzere evin kapısını açarken Ata da bahçe kapısından içeri giriyormuş. Hemen o anda tabancasını çekmek için elini arka cebine atmış, cebi boş!

Tabancanın yerini değiştirmiş bulunduğunu hatırlayıncaya dek adam işi anlamış, hemen geri dönerek arka pencereden atlamış ve o semtin bağları içinde görünmez olmuş.

Ata onu adaletle karşı karşıya bırakmaktan başka bir şey yapamadığını anlattıktan sonra sözününü şöyle bitirmişti:

-İşte elimi kana bulamak gibi bir kara lekeden beni bu mutlu dalgınlık kurtarmıştı.

Mutlu Bir Dalgınlık... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mutlu Bİr YaŞamin Sirlari

Mutlu Bİr YaŞamin Sirlari

1. KarŞindakİnİ Her Zaman Sev Ve Anla. 2. Hakli OlduĞunu Bİlsen Bİle İnatlaŞma. 3. BoŞ Yere İddİalaŞma. 4. SevdİĞİnİ KarŞindakİne GÖster. 5. Kendİne Yapilmasini İstemedİĞİn Hareketlerİ Sakin BaŞkasina Yapma. 6. Bİr Konu Hakkinda KonuŞmaya BaŞlamadan Önce, O Konu Hakkinda Bİlgİ Sahİbİ Ol. KarŞindakİnİn Konu Hakkinda Bİlgİsİ Olup OlmadiĞini ÖĞren. 7. Herkese KarŞi Sevecen Ol. 8. Duygularinda...
  2. Mutlu bir evlilik sırrı

Mutlu bir evlilik sırrı

Karım ve ben bir evliliği sonsuz yapmanın sırlarını keşfettik... Haftada iki kere, güzel bir restoranta gideriz, biraz şarap, biraz güzel yiyecek... Salı günleri o gider, Cumaları ben... Ayrı yataklarda yatarız... Onunki İzmir'de, benimki İstanbul'da... Karımı her yere götürürüm... Ama her seferinde dönüş yolunu bulur... Yıldönümümüz için karıma nereye gitmek istediğini sordum... O da...
  3. mutlu bir erkegin gunlugunden...

mutlu bir erkegin gunlugunden...

Karim ve ben bir evliligi sonsuz yapmanin sirlarini kesfettik... Haftada iki kere, güzel bir restoranta gideriz, biraz sarap, biraz güzel yiyecek... Sali günleri o gider, Cumalari ben... Ayri yataklarda yatariz... Onunki izmir'de, benimki istanbul'da. .. Karimi her yere götürürüm... Ama her seferinde dönüs yolunu bulur... Yildönümümüz icin karıma nereye gitmek istedigini sordum... O da...
  4. Mutlu bir adamın gömleği

Mutlu bir adamın gömleği

Bir hükümdar amansız bir hastalığa yakalanmıştı. Ülkenin bütün hekimleri saraya geldi, komşu ülkelerin hekimleri de çağırıldı. Ama hastalığa hiçbir çare bulunamadı. Hükümdar, herkesin gözü önünde her gün biraz daha erimeye devam ediyordu. Umutsuzluk içinde çırpınırken son çare olarak bütün falcıların, büyücülerin bulunup saraya getirilmesini istedi. Adamları koşuşturdu. Ülkede ne kadar adı...
  5. Mutlu Bir Evlilik İçin

Mutlu Bir Evlilik İçin

Herkesin hayalidir bütün ömrü boyunca mutlu bir evliliğinin olması ama bazen evlilikler sarsıntıya uğrabiliyor...Bu hayalinizin gerçekleşmesi ve mutlu bir evliliğiniz olması için yapmanız gerekenler :tik: Mutlu bir evliligin sirrini kesfetmek hiç de kolay bir sey degildir. Zaten bu sirrin yaniti da herkese göre degisir. Yine de dünyanin her yerinde, tüm iliskilere uyan bazi "iyi...

Sayfayı Paylaş