Mutlu eşler birbirine nasıl davranır

ms_enemy

Yeni Üye
Üye
Mutlu eşler birbirine nasıl davranır
eşimi nasıl mutlu edebilirim eşinizi nasıl mutlu edersiniz esimi nasil edebilirim eşimle olabilirim kocanızı edersiniz
Evliliklerinde mutlu olan eşler mutluluklarını pekiştirmek için bazı davranışlara özen gösterirler. Siz de eşinizle mutlu olmak ve bu mutluluğu sürdürmek istiyorsanız şu uyarılarımıza kulak verin:Her şeyden evvel evlilikteki mutluluğun sevgi, saygı ve güvenden geçtiğini bildikleri için o noktalara çok dikkat ederler. Hayatlarının birinci planına kendilerini mutlu etmeyi değil eşleriyle birlikte mutlu olmayı koyarlar. Beraber oldukları zamanları güzel geçirmeye özen gösterirler. Pozitif düşünürler. Bencil değillerdir. Güzel ve yumuşak huylu, hoşgörülü ve affedicidirler. Kin tutmaz, intikam peşinde koşmazlar. Eşlerinin yerine karar vermez; kararları birlikte alırlar. Eşlerinin küçük hatalarınatakılmazlar. Ufak tefek problemlere takılmazlar.

Eşlerinin nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını bilir, ona göre davranırlar.

Evlilikteki mutluluk yolunun fedakârlık ve özveriden geçtiğini bilirler.

Ailelerine zaman ayırır, hafta sonları birlikte olmaya özen gösterirler.

Eve geldiklerinde işyerinin sıkıntılarını kapının önünde bırakıp içeriye tebessümle girerler.

Eşlerinde hata aramazlar.

Kendi sorumluluklarının idraki içindedirler. "Aman canım ben yapmasam evde yapan biri var." diyerek eşlerinin fedakârlıklarını istismar etmezler.

Evlilik hayatlarını monotonluktan kurtarmak için çaba sarf ederler.

Beden dillerini kullanmasını bilirler. Eşlerinin sevgi dillerini iyi anlarlar.

Eşlerini eleştirmezler. Eleştirmek zorunda kalırlarsa dikkatli olurlar. Evdeki çatlayan duvarı düzelteceğim diye evin temel kolonlarını yıkmaz, çatlağı kibarca onarırlar.

Eşlerinin her dediğine itiraz etmezler.

Eşlerinin mutluluğu için bazı zevklerinden feragat ederler.

Peki böyle bir eş var mı derseniz?

Neden ilk siz olmayasınız?..

slm eşimle severek evlendik fakat bir türlü mutlu edemiyorum ona herşeye kızar bagırır bencillik yapar.
sadece kendi kendine ve etrafındaki insanlarla mutlu oluyor ne yapmalıyım....

slm eşimle severek evlendik fakat bir türlü mutlu edemiyorum ona herşeye kızar bagırır bencillik yapar.
sadece kendi kendine ve etrafındaki insanlarla mutlu oluyor ne yapmalıyım....
hoşgeldin misafir melek.
11 senelik evliyim .evliliğim boyunca kavgalarımız tartışmalarımız hatta birbirimizi terketmeleri,miz bile oldu fakat şöyle bir gerçek varki birbirimiz olmadan asla yaşayamıoruz . bunu biliyoruz< . buna rağmen hala tartışabiliyoruz tuzu biberi oldu . sana önerim çok monotoın yaşıyorsanız yada yanlız kalamıyorsanız sıcak bir ortam ayarla bir süpriz yap ona belki bir yerde akşam yemeği belki evde bir akşam ytemeği baya romantik olmak şartıyla gece için iyi hazırlanalarak :D

merhaba ben esra 2. senemız evlılege hazırlanıyoruz fakat arada cok sorunlar var hem onun aılesınden hem benım aılemden kendımıze zaman ayıramaz maddıyattan cok tartısır olduk sonucda 1 kere evlenıcem dugun olmasın olsun tartısması var ben pek bellı etmemek onu uzmemek ıcın dugun önemlı degıl olmasada olur dıyorum ama ıcım ıcımı yıyo cok tartısıyoruz ona hıc bısey dıyemıyorum konusamıyorum karsısında utanıyorum cokda bunaldım ne yapıcamı bılmıyorum lutfen bana bı cevap verın :( annem vazgec dıyo bı yandan ıcı rahat degıl ben vazgecemıyorum cok ayrıldık barıstık ayrılamıyoruz kopamıyoruz onun ıkıncı evlılıgı olucak bastan evlenmıs ayrılmıs oldugunu kabul ettım ama sureklı anlatıyo sureklı dert yanıyo ondan hemde aıleme anlatıyo cok rahatsız oluyorum dedıgım gıbı hıc bısey dıyemıyorum ona uf delı olucam ben kaynanam gelmıyo kımse ılgılenmıyo sankı benı ıstemıyolar gıbı davranıyo aılesı ona sordugumda borclar bıtınce hersey duzelcek dıyıp gecıyo :(

merhaba 2 senedır evlıyım ve sorunlarımız her gecen gun artıyor napıcanı bılmıyorum esım benden kacar gıbı davranıyor arkadaslarıyla cok zaman gecırıyor benımle ılgılenmıyo sonucda daha 2 senelık evlıyız ve bırbırımıze sevgını hıssetmıyorum gıbı cumleler kurmaya basladık en ufak seyden kavga eder olduk oncesınde hıc kavgamız olmazdı sımdı ıse tam tersı. telefonunu saklıyor ve bunun gıbı bır suru sey tahmın edersınız artık ben nasıl eskısı gıbı olucagımızı bılmıyorum lutfen yardımcı olun.

Geri