gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

mutlu olmak için okuyun..

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

•Evimi bir parti sonrası temizlemek için saatlerce uğraşıyorsam, bir çok arkadaşım var demektir. •Faturalarımı ödeyebiliyorsam, bir işim var demektir. •Pantolonum biraz sıkıyorsa, aç kalmıyorum demektir.
    •Gölgem beni izliyorsa, güneş ışığını görüyorum demektir.
    •Otobüsten indiğim yerden işyerime yolu uzun buluyorsam, yürüyebiliyorum demektir.
    •Hükümet hakkında eleştiri yapabiliyor ve bu eleştirileri başkalarından da duyuyorsam, konuşma özgürlüğümüz var demektir.
    •Otobüs beklerken yanımdaki adam anahtarları ile oynuyor ve ben bu sesten rahatsız oluyorsam, duyuyorum demektir.
    •Camları silmem, çatıyı onarmam gerekiyorsa bir evim var demektir.
    •Dogal gaz faturam yüklü geliyorsa, ısınıyorum demektir.
    •Yığınla yıkanacak ve ütülenecek çamaşırlarım varsa, yığınla giyeceğim
    var demektir.
    •Çalar saatim sabahın köründe çalıyorsa, yaşıyorum demektir.
    •Akşamları kendimi yorgun hissediyor ve bacaklarım ağrıyorsa , o gün üretici olmuşum demektir.

VE TÜM BUNLARIN FARKINA VARABILIYORSAM MUTLUYUM DEMEKTİR.:hail:

2. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: mutlu olmak için okuyun..
    meleğim emeğine sağlık gerçekten çol güseeelll:)

3. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!
    Cevap: mutlu olmak için okuyun..

harika süper çok doğru. en öenmliis bunların farkında olmak... ve şükretmeyi bilmek:)emeğine sağlık yüreğine sağlık...

4. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok polyana gibi ama mutlu olmak için nedenler:)

5. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    evet çok doğru... insan şükretmesini bilmeli........
    emeğine sağlık

6. kiraze

kiraze Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    çok güzel ve bir o kadar anlamlı.

7. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    güzel paylaşm için teşekkürler... umarım çoğu insan bu yazıyı okuyarak mutlu olmak için çok uzağa gitmemesi gerektgni anlar....

mutlu olmak için okuyun.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar mutlu olmak için eşlerinden neler bekliyor?

Kadınlar mutlu olmak için eşlerinden neler bekliyor?

Kadınlar, bir araya geldiği zaman genelde eşlerinden beklentilerini dile getirirler. Aşırı isteklerde bulunanlar olsa da huzur ve aile mutluluğunu esas alan kadınlar çoğunlukla eşlerinden öyle abartılı şeyler beklemez. Peki kadınlar, erkeklerden aile hayatında neler bekliyor? Erkekler acaba bu beklentileri karşılayabiliyorlar mı? Kadın kocasından evi silip süpürmesini beklemez; ama...
  2. evde mutlu olmak için yapmanız gerekenler

evde mutlu olmak için yapmanız gerekenler

Şehir hayatının stresi, iş yaşamınındaki ve kişisel yaşamımızdaki sorumluluklar, trafikte yaşadığımız yoğunluk, yorucu ve stresli bir gün geçirmemize neden olur. Evimiz huzuru bulmak için bir sığınaktır. Dışarı yaşamımızda hayatımıza müdahale edemediğimiz şeylere evimizde edebilir, sağlıklı, mutlu rahat bir ortam yaratabiliriz. Evde huzurlu olmak icin kendimize ait bir odamızın olması şart...
  3. mutlu olmak için 20 kural...

mutlu olmak için 20 kural...

1. Kusursuz olmaya çalışma. Unutma ki dünyada hiçbir şey mükemmel ve kusursuz değil. 2. Sevgi kapasiteni geliştir. Tabii önce insanları sevmen gerekiyor. İşe kendini başkalarının yerine koyup onların sıkıntılarına ortak olarak başlayabilirsin. 3. İyilik yap, denize at. Yaptığın iyilik karşısında takdir edilmeyi isteyebil...irsin ama inan yaptığın iyiliği kendine sakladığında daha çok mutlu...
  4. mutlu olmak için hepimizin dikkate alması gereken kurallar

mutlu olmak için hepimizin dikkate alması gereken kurallar

İnsanların çoğu hayatın anlamı nedir sorusunu sorar durur. Ama bu sorudan daha önemli bir soru var. “Benim hayatımın anlamı ne?” Hayatımız, dünyayı cennete çevirmek için katkıda bulunmakla anlam kazanır. Dünyayı cennete çevirmek için bize düşen pay, insanların yüzüne tebessüm kondurmak, hızla kirlenen dünyayı temizlemek i...çin bir adım atmak, yardıma muhtaç bir insanın ayağa kalkıp kendi...
  5. mutlu olmak

mutlu olmak

Kural 1: Asla kendinden şüphe etme... Sen ne hissediyorsan o her zaman doğrudur. Dünyadaki bütün insanlar toplansa ve sana aksini söylese bile senin hissettiklerin senin için doğrudur. Onlar farklı hissedebilir farklı düşünebilir ama bu senin hissettiklerinin yanlış olduğunu göstermez sadece onlardan farklı olduğunu gö...sterir. Kural 2:Asla farklı olduğun için utanma. Eğer çevrende...

Sayfayı Paylaş