gebe
  1. sky35

sky35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Mutlu olmanın sırları

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında sky35 tarafından paylaşıldı.

mutlu olmanın sırları Mutlu olmanın sırlarını veriyoruz Dr.Cenk Kiper'in Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan yazısında mutlu olmanın zor olmadığını belirtirken mutluluk şartlarını madde madde veriyor.

1- Asla demeyiniz [ asla asla demeyiniz

2- ''ama'' ve ''fakat'' demeyiniz!

3- ''farketmez'' derseniz yalan söylemiş olursunuz, her şey fark eder.

4- Hiç bir cümlenizin fiili '' mış,miş ''veya ''lar, ler ''veya ''mişler,mışlar''veya ''larmış,lermiş'' le bitmesin,
    bunlar sizin bilmediğiniz ve görmediğiniz ,başkasının anlattığı eylemledir ve bunlara göre hareket hem size hem karşınızdakine zarar verir.

5- Başkasının yerine düşünmeyin !!

6- Başkasının yerine karar vermeyin !!

7- Bencilce yaşayın,zaten insan bencildir ve kendisi için yaşar,aksini söyleyip veya düşünüp kendinizi kandırmayın,böylece kim olduğunuzu ve nerede olduğunuzu bilirsiniz. Başkalarına daha az zarar vermiş olursunuz.

8- Pozitif düşünce ile yaklaşın konulara (yapacağım,başaracağım gibi), ama bu Pollyanna'cılık olmasın

9- Asla vazgeçmeyin

10- Geçmişi yargılamayın, bir şey kazanamazsınız sadece tecrübe olarak faydalanın ve mutsuzsanız tekrar etmeyin !

11- Mutlu olmak ve ilerlemek için yaşanan şeyleri tekrar yaşamayın,yaşanmışlardan faydalanın (ateşin el yaktığını öğrenmek için elinizi ateşe sokmaya gerek yok,etrafınıza bakmak ve okumak yeterlidir)

12- Kendinize ve etrafınızdakilere - insanlara güvenin onları sevin!

13- Genelleme yapmayınız! (bütün erkeler veya kadınlar gibi)

14- Siz hissetiğinizi yaşayın ,varsın dünya beğenmesin siz beğeniyorsanız yeterlidir.

15- Bir anı yaşamak için yıllar harcamak başarısızlıktır, başarı bir anda yılları yaşayabilmektir.

16- Ben hep veriyorum, almıyorum demeyin,sadece verirseniz,vermeyi bilmediğinizden o hiç bir yere gitmez.
    Almasını bilmeyen veremez, vermesini bilmeyen alamaz, ağlamasını bilmeyen gerçekten gülemez, üzülmesini bilmeyen sevinemez.Her şeyin dengesi vardır.

17- Ve karar verin,şu an sizinde yeni bir hayata başlama anınız olsun !!

Çok mu zor bunları uygulamak,bakın bunları yazın ve uygulayın hayatınızın hemen değiştiğini göreceksiniz

Mutlu olmanın sırları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mutlu Olmayı Biliyor muyuz?

Mutlu Olmayı Biliyor muyuz?

bencil olmayı öğrenmek MUTLU OLMAYI BİLİYOR MUYUZ? Yazan: Patricia Muradi Elimizdekilerle mutlu olmayı biliyor muyuz? Zannederim cevap ‘Hayır’ olacaktır. Sahip olamadığımız ne varsa bunların eksikliğini hisseder ve elde etmek için çaba harcarız. Kuşkusuz önemli bir özelliktir istenilen şeylere ulaşmak yolunda savaş vermek. Elde etme isteği bizi canlandırır, önümüze bir hedef koyarak bu...
  2. Mutlu Olma Terapisi

Mutlu Olma Terapisi

MUTLU OLMA TERAPİSİ Yazan: Patricia Muradi Mutlu Olma Terapisi : Hayat devam ederken kimi mutlu kimi mutsuz anlarımızın olması doğaldır. Mutlu olmak kavramı da herkese göre değişkendir. Kim mutlu olmak istemez ki? Ancak mutlu olmak istiyorsak kendimizi bazı hatalardan uzak tutmamız gerekir. Neler mi bunlar? *Mutluluğumuzu bizim dışımızdaki insanlara odaklamak *Mutluluk için belli...
  3. mutlu aşkın sırları

mutlu aşkın sırları

Mutlu aşkın sırları var mı arkadaşlarım ben neden hep mutsuzum ? Yoksa parçada denildiği gibi " Mutlu aşk yoktur sevenler ateşe yürür bile bile " bumudun yani :) Varsa uzmmanların yazdığı mutlu aşkın sırlarını madde madde verebilir misiniz merak ediyorum. Varsa tabiki yoksada artık diyecek bişey yok. Hee şunuda sorayım. Peki size göre mutlu aşkın sırrı nedir yada sırları ?
  4. Acaba Mutlu Olmanın Sırları Neler bileniniz varmı

Acaba Mutlu Olmanın Sırları Neler bileniniz varmı

Mutluluk çok mu zor bir şey bilmiyorum ama zorsada neden beni bulmuyor bilmiyorum. Ben de artık mutlu olmak istiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum hep bilmiyorum değil mi:S Aranızda mutlu olan arkadaşlara soruyorum acaba Mutlu Olmanın Sırları Nelerdir?
  5. Mutlu Bir Çift Olmanın Sırları

Mutlu Bir Çift Olmanın Sırları

Mutlu bir çift olabilmek ve ilişkinizi sağlamlaştırmak adına ufak ayrıntılara dikkat etmeniz oldukça önemli. İşte dikkat etmeniz gereken ayrıntılar... 1- Yatağa sinirli girmeyin ve kesinlikle sır tutmayın 2- Kıskanç olmayın ve erkeğin özgürlük alanına girmeyin. 3- Şefkatli olmak oldukça önemli. Ortak bir ilgi alanınız mutlaka olmalı. 4- Onu düşündüğünüzü ona mutlaka hissettirin ve her...

Sayfayı Paylaş