gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

|| Mutluluğu Sobelemek ||

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Mutluluk, doğan; parıldayan ve batan bir güneştir... Bir zamanlar yüzüklere düşkünlüğüyle tanınan bir padişah vardır. Padişah kendisine hem mutlu olduğunda, hem de mutsuz olduğunda, hatırlayacak bir yüzük yapılmasını ister. Yüzükler yaptırılır ve padişaha getirilir. Padişah yüzüklere bakmaya başlar... İçlerinde biri vardır ki padişah daha önce böyle bir yüzüğe rastlamamıştır. Yüzüğü eline alır ve bakmaya başlar. Yüzüğün üzerine bir söz yazılmıştır. Padişahı bu söz çok etkiler. O söz şudur: "Padişahım Bu da geçer.."
    Evet ne "mutluyum" diye çok sevinin, ne de "mutsuzum" diye çok üzülün.
    Çok mutlu da olsanız, çok mutsuz da olsanız bu mutluluğunuz da mutsuzluğunuz da geçecektir.

Mutluluğu ertelemeyiniz..!
    Çoğu insan mutlu olmayı ertelemeyi kendine nedense âdet edinmiştir. "Şu sınavı bir kazanayım... Şu okulu bir bitireyim... Şöyle bir evim olsa... Şöyle bir arabam olsa... Çocuklarımı bir evlendirseydim... çoluk çocuk sahibi olsam... Mutlu olacağım" deriz.

Bir de bakmışız ki ömür su gibi tükenmiş, biz halâ mutlu olacağız...
    Mutluluğu ertelemek yerine mutluluğu an an yaşamaya bakınız.
    Ne yapabilirim ki ?..

Mutluluğunuzu bakış açınız belirler…
    Amerikan gazeteci­lerden biri, ünlü bir işadamının başarısının neye borçlu oldu­ğunu araştırmaya başlar. Gazeteci araştırmasının sonucunda ilginç sonuçlarla karşılaşmıştır.

Bu iş adamı, babası çalış­mayan, alkolik ve annesi babası tarafından sürekli dövülen sorunlu bir aileden çıkmıştır.

Bu çok ünlü işadamının bir de kardeşi yardır. Kardeşi tıpkı babası gibi çalışmayan alkolik birisidir. İki çocuk da farklı noktadalar. Bu, gazetecinin dikkatini çeker. İki kardeşle karşılıklı konuşmaya karar verir.
    Önce alkolik kardeşin yanına gider. Olanları anlatır ve neden böyle bir yaşantıya sahip olduğunu sorar. Kardeş "Ailemin durumu ortadaydı başka ne yapabilirdim ki ?" der.

Daha sonra ünlü işadamının yanına gider, ona da olanları anlatır ve aynı soruyu ona da sorar. Onun cevabı da kardeşiyle aynıdır. "Ailemin durumu ortadaydı başka ne yapabilirdim ki?.."

Mutluluğun Tam Zamanı...

Mutluluk, küçük mutluluklarla başlar.
    Küçük mutluluklarla mutluluğa yeni sayfalar açabiliriz...
    Şimdi küçük bir mutluluğa ilk adım atmaya ne dersiniz..?
    Evet... Duyamadım... EEEEVVEEET...
    Kulaklarımın zarı patlayacaktı. [​IMG]

Haydi o zaman bana kulak veriniz...
    Önce yapmanız gereken sakin bir ortam ve rahat bir şekilde oturmanızdır.
    Sonra yaşamınız boyunca unutamadığınız çok mutlu olduğunuz; bir anı hatırlamanızdır.

Çok mutlu olduğunuz anı bulduktan sonra kendinizi derin derin nefes alıp vererek rahatlatınız.

Daha sonra gözlerinizi kapatınız.
    Unutamadığınız mutlu anı film izliyormuş gibi izleyiniz.
    Ardından mutlu olduğunuz o an ki görüntüleri görünüz, sesleri işitiniz, o an ne yaşâdıysanız o duygulan ve hisleri an an tekrar yaşamaya devam ediniz.

Mutlu olduğunuz bu an bitince gözlerinizi yeniden açınız...
    İnsanın gözlerini açası gelmiyor...
    Rüyada gibisiniz...

Unutmayınız kimilerinin rüyası gözlerini açınca, biter, kimilerinin rüyası gözlerini kapatınca bitecektir...

Hayatta mutlu olmak yolunda zamanımız azalıyor.
    Bu gün yaşamınızdan bir günü de geride bıraktınız.

Ama mutluluğu sobeleme şansınız halâ devam ediyor.
    Unutmayınız, mutluluğu sobeleme kararını siz vereceksiniz...[​IMG]

|| Mutluluğu Sobelemek || konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mutluluk..........

Mutluluk..........

Duygusal Gereksinmeler Birincil duygusal gereksinim sevilmek ve sevmektir. Yeni doğan bir bebek annesinin sütü kadar onun sıcaklığına da gereksinim duyar. Memeli hayvanlarda dahi bu gereksinim deneylerle saptanmıştır. Sevgi görmeyen bebek ruhsal sorunlar yaşamaya başlar, sağlığını yitirir. İnsanda bunun ötesinde yaptıklarının çevresi tarafından onaylanması ve kendisinin o toplumun bir bireyi...
  2. Mutluluğunuza Mutluluk Katın!...

Mutluluğunuza Mutluluk Katın!...

1- Kendinizi çıkmazda hissettiğinizde 10 dakikayı kendinize ayırın. Sahip olduklarınıze şükredin. 2- Basit yaşayın. Günde en az 1 saat cebinizi kapatın. 3- Çok alışveriş yapmayın. Kendinize “Buna gerçekten ihtiyacım var mı” diye sorun. 4- Spor yapın. Dışarı yürüyüşe çıkın. Terleyin. 5- Bulmaca çözün, bir hobi bulun ya da yeni bir dil öğrenin. 6-...
  3. ??? *mutluluk* ???

??? *mutluluk* ???

Yorgunum sevgili Yorgunum..... Duygularım.... Ümitlerim.... Dileklerim yorgun.... Her defasında kırılıp Parçalanmaktan yorgun yüreğim.... Aldatılmaktan Kırgın umutlarım.... Yarım kalmaktan aşka Yorgunum..... Geceyi uykusuz Günü karanlık yaşamaktan Yorgunum... Yoruldum sevgili... Her ümidin peşinden Koşmaktan Solan gençliğim.. Yoruldum.. Yalancı bahar yaşamaktan... Gül değil hep diken...
  4. mutluluk...

mutluluk...

Ancak en silik rolümüzü bile kavradığımız zaman, mutluluğa kavuşabileceğiz. Exupery Başkalarına mutluluk sağlayabilen mutludur. Diderot Bu ölümlü dünyada mutlak bir mutluluk yoktur. Her mutluluk kendi içinde bir zehir taşır, yahut, dışarıdan gelen bir zehirle zehirlenir. Cheov Bütün mutsuzluklar kardeştir; aynı dili konuşurlar. Balzac Dünyada hiçbir şey mutsuzluk kadar mükemmel...

Sayfayı Paylaş