gebe
  1. saniye

saniye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

MutluluĞumuz, Sahİp Olduklarimizdadir

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında saniye tarafından paylaşıldı.

Tabağında, ağız tadına uymayan bir yiyecek bulduğun zaman, şikayetçi olma. Tabaklarında, karınlarını doyurmak için bile
    hiçbir şey bulunmayan insanları düşün.
    Sıkışmış bir trafikte, kendini umutsuz hissettiğin zaman,
    şansız olduğunu sanma.
    Dünyada, arabaya binme şansına hiç sahip olamayan kişileri
    düşün.
    İşinde, kötü bir gün geçirdiğin zaman, kendi kendine söylenme.
    Yıllardır işsiz kalmış bir kişiyi düşün.
    Yerleşim merkezinden kilometrelerce uzakta
    araban bozulduğu zaman, yaşama küsme.
    Doğduğu günden bu yana, böyle bir yürüyüş yapmayı özlemiş
    bir felçliyi düşün.
    Aynaya baktığında, saçındaki yeni bir beyaz saç teli daha seni
    üzmesin.
    Saçlarına yeniden sahip olmayı bekleyen ve kendisine
    kemoterapi tedavisi uygulanan bir hastayı düşün.
    Yaşamın anlamını ve amacını düşünmeye başladığında, kafan
    karışmasın.
    Bunu düşünmeye bile fırsatı olmayanları düşün.
    Ve bir gün insanların sertliği, umursamazlığı, küçüklüğü
    ve güvenilmezliği karşısında,
    kendini aşağılanmış ve kurban edilmiş bir duygu içinde bulursan,
    yine de gülebilmeyi dene.
    Çevresindekilere sert, umursamaz, aşağılayıcı ve ezici davranan
    bir kişi olmadığına şükret....

MutluluĞumuz, Sahİp Olduklarimizdadir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mutluluğu Falım sakızlarının sahibi olan Phillippe Amran’da bulan Hande

Mutluluğu Falım sakızlarının sahibi olan Phillippe Amran’da bulan Hande

falım sakızlarının sahibi Mutluluğu Falım sakızlarının sahibi olan Phillippe Amran’da bulan Hande Ataizi’nin artık keyfine diyecek yok... Bugüne kadar yaşadığı aşklarda bir türlü yüzü gülmeyen Hande Ataizi'nin artık keyfine diyecek yok. Mutluluğu Falım sakızlarının sahibi olan Phillippe Amran'da bulan Hande, önceki gece sevgilisiyle Bebek'teydi. Elini bir an olsun bırakmadığı Phillippe ile...
  2. Tüm Canlıların Sahip Olduğu Ortak Özellikler

Tüm Canlıların Sahip Olduğu Ortak Özellikler

1.Tüm canlılar beslenir. 2.Tüm canlılar solunum yapar. 3.Tüm canlılar boşaltım yapar. 4.Tüm canlılar hareket eder. 5.Tüm canlılar büyür. 6.Tüm canlılar çoğalır. Doku: Vücudumuzun farklı bölümleri farklı görevleri yerine getirir. Farklı görevleri olan organlar aynı tip hücrelerden oluşmaz. Vücudumuzda farklı organları oluşturan farklı tiplerde hücreler vardır. Benzer özellik ve yapıdaki...
  3. Çocukken Sahip Olduğum Kırmızı Rugan Ayakkabılar__Şebnem Ferah

Çocukken Sahip Olduğum Kırmızı Rugan Ayakkabılar__Şebnem Ferah

Öyle şeyler söyleyebilmek isterdim ki anlatabilmek her kelimesi seni çeksin saklasın bir yerlerde; derin öyle şeyler gösterebilmek isterdim ki resmedebilmek rüzgar olmak isterdim ki eseyim etrafında; serin bu bir rüya bu bir dua ne dersen de, öyle olsun rüzgara karşı uçmaya çalıştım gözlerim kapalı seni aradım, seni aradım körebe oynar gibi el yordamıyla, sezgiyle cocukken sahip olduğum...
  4. Mutluluk becerisine sahip misiniz?

Mutluluk becerisine sahip misiniz?

Şahsen ben sahibim:DHem mutlu etmeyi hemde en ufacık şeyden mutlu olmayı başarabiliyorum.Bu kendimde beğendiğim en güzel özelliklerden biri:)Bakalım viviation neymiş ve bizi nasıl mutlu edebilirmiş.Buyrunuz meleklerim... Mutluluk becerisine sahip misiniz? Viviation sayesinde negatif duygu ve düşüncelerinizden arınabilir, mutlu olmayı öğrenebilirsiniz… Vivation, negatif duygu, düşünce ve...
  5. Bebek Sahibi Olduktan Sonra Sizi Bekleyen  Sürprizler

Bebek Sahibi Olduktan Sonra Sizi Bekleyen Sürprizler

doğumdan sonra sizi neler bekliyor,bebekli yaşamda sizi bekleyen süprizler,bebek bakımı,çocuk sahibi olunca yapmanız gerekenler,anne baba olmanın sorumluluğu nedir,anne babanın vazifeleri,bebeğinize karşı nasıl sabırlı olursunuz,bebekle beraber neler değişecek,bebek sahibi olmaya hazır mısınız,çocuk sahibi olmak , Muhtemelen bir zamanlar yapılacak işleri belirleyebiliyordunuz, ancak bunu...

Sayfayı Paylaş