gebe
  1. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

mutluluk seninle mutlu

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında BöğüRTLen tarafından paylaşıldı.

Senelerdir evliydiler. Sevgi ağacını sabırla besleyip meyvelerini bu dünyada tatmak, sonsuz hayatta yemekti duaları. Dualarını işiten yaratıcıları da onlara iki evlat hediye etmişti. Küçük zorluklar, büyük mutluluklar içinde yaşıyorlardı. Bir yaz tatilinde anne ve çocuklar tatile çıktılar. Baba çalıştığı için gidemedi, günleri yalnız geçirmek zorunda kaldı. Ama, yalnızlık ona göre değildi. Sıkıldı, özledi, aradı. "Normal" gördüğü zamanlarda şair gibi:

"Bir insan daha var, çok şükür, evde;

Nefes var,

Ayak sesi var;

Çok şükür, çok şükür."

Diye şükredemediğini fark etti. Özlemle bekledi, telefonla hasret giderdi, ama yetmedi. Nihayet günler geçti. Evin güzel annesi ve çocuklar eve döndüler. Kadını evde güzel bir sürpriz bekliyordu.

Kapıdan İçeri adım attığında, ayakkabı dolabının üstünde kırmızı bir gül ve bir not duruyordu:

"Hayat seninle mutlu."

Hoş bir duyguydu yaşadığı. Sevgi ve Özlemle kocasının boynuna sarıldı. Kadın, su içmek için mutfağa girdiğinde bu defa masanın üzerinde başka bir kırmızı gül ve not buldu:

"Yemekler seninle lezzetli."

Şimdi bütün odaları gezmesi ve gülleri toplaması gerektiğini anlamıştı. Oturma odasına girdi, başka bir gül ve not bekliyordu onu:

"Sohbetler seninle bereketli."

Heyecanla girdiği çocukların odasında da benzer bir işaret buldu:

"Çocuklarımız seninle arkadaş ve muhabbetli."

Banyoda aynanın önünde:

"Güzellikler seninle güzel."

Salonda:

"Hayat seninle mutlu."

Sevdiğini ve sevildiğini yüreğinde hissedip kocasının elini tutup yatak odasına girdiğinde son notu ve gülü buldu:

"Mutluluk seninle mutlu!"

Rabbim hepimize mutlu ve hayırlı aileler versin inşallah.

mutluluk seninle mutlu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. !!!SeninLe MutLuyum!!!

!!!SeninLe MutLuyum!!!

mutluyum seninle seninle çok mutluyum çok senle RüyaLar bazen güzeL bazen acı vericidir.HayaLLer ise her zaman mutLuLuk üzerinedir.ßazen hayaLLer bir çok $eyi deği$tirebiLir.Ama hayaL ve gerçeği karı$tırmamak gerekir.Sen de sevgiLim benim hayaLLerimin prensi her$eyimsin...Ama bazen gerçek oLuğ oLmadığından çok endi$eLeniyorum...ßazen sadece bir hayaL mi acaba bu diye düşünüyorum...Çünkü...
  2. Lerzan Mutlu - Nerdesin Sen

Lerzan Mutlu - Nerdesin Sen

lerzan mutlu neredesin sen neredesin sen ah kiminlesin neredesin sen kiminlesin sen beni böyle bırakıpta gidemezsin sen uydun eller sözüne beni sensiz bıraktın kimler aldattı seni hangisine inandın kimler aldattı seni hangisine inandın o sözlere aldanıp gitmezsin sandım kim bilir sen nerdesin hangi yaban eldesin seni nasıl seni nasıl özledim olamazsın başkasıyla yapamazsın başkasıyla...
  3. Mutluluk mutlu etmek midir ?

Mutluluk mutlu etmek midir ?

Mutluluk başkalarını mutlu etmekten aldığın zevk midir ?Yoksa mutlu olabilmek için önce başkalarının mı seni mutlu etmesi gerekir ? karşıdakini mutlu etmekten alınan keyif kısa bir mutluluktur diye düşünüyorum....ama başkası tarafından mutlu edilmenin vereceği haz daha kalıcıdır.... :)Bence tabi...Ya sizin fikirleriniz?

Sayfayı Paylaş