gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Mutluluk Yolu Tatlısı Tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Resimli Mutluluk Yolu Tarifi mutluluk yolu tatlısı tarifi mutluluk yolu tarifi

Kanyaklı tarifleri beğeniyorsanız, sizlere vereceğimiz mutluluk yolu tatlısı tam size göre melekler :) Deneyin bakalım beğenecek misiniz ?

Malzemeler
    3 Yaprak Jelatin
    4 Yumurta
    3 Kahve Fincanı Kahve
    1 Paket Vanilya
    2,5 Çay Bardağı Tozşeker
    1 Çorba Kaşığı Konyak
    300 gr Krem Şanti
    300 gr Böğürtlen (dondurulmuş)

Tarifi

Jelatin yapraklarını soğuk suda bekletin. Yumurtaların aklarını ve sarılarını ayırın. Yumurta sarılarını, kahve, vanilya ve 1 çay bardağı tozşekerle birlikte 5 dakika benmari usulü karıştırın. Jelatini soğuk suyun içinden alıp suyunun süzülmesini bekleyin. Ardından konyakla birlikte elde ettiğiniz kremaya ilave edin. Kremayı sürekli karıştırarak soğutun.

Krem şantiyi paketin üzerindeki tarife göre hazırlayın. Hazırladığınız kremaya ilave edin. Buzdolabında bekletin.

Yumurta aklarını yarım çay bardağı tozşekerle köpük halini alıncaya kadar çırpın. Ardından kremaya ekleyip en az 2 saat buzdolabında bekletin.

Bu arada süsleme için birkaç böğürtlen ayırın. Kalan böğürtlenin yarısını artan şekerle birlikte bir tencereye alıp kısık ateşte 5 dakika pişirin. Böğürtlenleri bir süzgeçten geçirip başka bir tencerede tekrar ısıtın. Artan böğürtlenleri ekleyip soğumasını bekleyin. Kremayı bir kaşıkla şekillendirip servis tabaklarına alıp böğürtlen ve böğürtlen sosu ile süsleyip servis yapın.

Mutluluk Yolu Tatlısı Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ay tatlısı tarif resimli

Ay tatlısı tarif resimli

ay tatlısı nasıl yapılır ay tatlısı yapılışı Ay tatlısı vrmış meleklerim bunun tarifini biliyor musunuz resimli olarak bana vermeniz mümkün mü ?
  2. Lalanga Tatlısı Tarifi Resimli

Lalanga Tatlısı Tarifi Resimli

Lalanga Tatlısı Tarifi Resimli - Kızlar sizden biliyorsanız tabi Lalanga Tatlısı Tarifini istiyorum bilenler tarifi verirse ben ve benim gibi bilmeyenlerde o muhteşem lezzeti keşfedebilir:)
  3. Mutluluk Yolu Tarifi Resimli

Mutluluk Yolu Tarifi Resimli

Mutluluk Yolu Tarifi Resimli Selam arkadaşlar sizden Mutluluk Yolu Tarifini istiyorum yaz geliyor hafif ve lezzetli olur :)
  4. Samsa Tatlısı Tarifi Resimli

Samsa Tatlısı Tarifi Resimli

Samsa Tatlısı Tarifi Resimli Selam kızlar sizden bir tarif istiyorum Samsa Tatlısı Tarifini istiyorum yapılışını detaylı yazın ama
  5. Yaz Tatlısı Tarifi Resimli

Yaz Tatlısı Tarifi Resimli

Yaz Tatlısı Tarifi Resimli yapılışını yazarsanız şayet, benim gibi tatlı sevenler bu yaz rahat tatlılar yer :)

Sayfayı Paylaş