gebe
  1. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113

Muz Kizartmasi

Konu, 'Tatlılar' kısmında karakuzu tarafından paylaşıldı.

Hanimlar sizlerle yapimi basit ,cok hafif ve lezzetli bi tatli tarifi paylasmak istiyorum. Evet iste muz kizartmasi . Malzemeler
    •*** 3 adet muz
    •*** 1 su bardağı un
    •*** 1 paket kabartma tozu
    •*** ½ su bardağı su
    •*** ½ su bardağı süt
    •*** 2 yemek kaşığı nişasta
    •*** 1 paket vanilya
    •*** 2 su bardağı yağ
    Üzeri için:
    •*** 2 yemek kaşığı bal
    Yapılışı
    1.*** Un, kabartma tozu, vanilya, su ve sütü karıştırın.
    2.*** Muzları dört parçaya bölerek önce nişastaya sonra hazırladığınız sütlü harca bulayın.
    3.*** Kızgın yağda kızartarak servis tabağına alın. Üzerine bal dökerek servis yapın.

Isterseniz dondurma ile servis edebilirsiniz.
    Afiyet olsun :)

seda88 ve smiley bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Bugun yapmayi dusunuyorum. Insallah yaparsam resimide ceker eklerim :)
    - - - Updated - - -

Bugun yapmayi dusunuyorum. Insallah yaparsam resimide ceker eklerim :)

3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
  4. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    Ay kuzu ellerine saglik, ben kendim hic yapmadim ama cin lokantasindada tatlilar arasinda. Gittigimde mutlaka yerim hmmm canim istedi bende yaptirsammi aceba... Ama 8 kilo almisim ya biraz firenlemem gerek daha 20ci haftadayim :S

karakuzu bunu beğendi.
  5. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Smi o kadar kisma yeme icmeden. Caninin cektiginden doyumluk degil ama tadimlik ye. Bi lokma olsada al yani:) Evet bende cin lokantasinda yerdim hep ama artikkendim yapiyorum. Cok basit yapmasi hemde.

smiley bunu beğendi.
  6. karamelize

karamelize Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    İştahımızı niye açıyon ha bire yaa kuzu zaten aç bi ilaç çalışıyoruz hahaha harika görünüyorlar ama

karakuzu bunu beğendi.
Muz Kizartmasi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Muz

Muz

Sevgi ve muhabbete, cömert ve güzel ahlaklı kimseye; kabir yahut hapiste bulunan kimseye, kitaplara, saklı tutulan mala, ana karnındaki çocuğa; tüccar için mala, takva ehli için ibadete, Hastanın muz yemesi onun vefat etmesine, Evinde muz bulunduğunu görrmek erkek çocuğa, Muz ağacı mal sahibi zengin bir kimseye delalet eder.Rüyada görülen muz, ana karnında bulunan çocuğa veya kabirdeki ölüye...
  2. muz

muz

(Banane / Banane / Banana / Musa / Bananier) Tropik ve subtropik bölgelerde yetisen veya yetistirilen, agaca benzeyen, 2-3 m boyunda, mor çiçekler açan, meyveleri lezzetli ve nisastaca zengin olan otsu bitkiler. Bitkinin yalanci gövdeleri, yapraklar kâidelerinden meydana gelmistir. Gençken kapali ve kivrik olan yapraklar açilinca uzarlar ve yirtilirlar. Çiçek durumlari büyüktür. Taban kisminda...
  3. Muz

Muz

(Banane / Banane / Banana / Musa / Bananier) Tropik ve subtropik bölgelerde yetisen veya yetistirilen, agaca benzeyen, 2-3 m boyunda, mor çiçekler açan, meyveleri lezzetli ve nisastaca zengin olan otsu bitkiler. Bitkinin yalanci gövdeleri, yapraklar kâidelerinden meydana gelmistir. Gençken kapali ve kivrik olan yapraklar açilinca uzarlar ve yirtilirlar. Çiçek durumlari büyüktür. Taban kisminda...
  4. Muzun faydaları

Muzun faydaları

Muzun faydaları azım sanmicak kadar fazla olabilir rengi sarı ama faydası büyük.. Muz özellikle mideye çok faydalıdır. Mideyi güçlendirir ve koruyucu etkilerinden dolayı, ülser ve gastrit rahatsızlığı olanlara çok iyi gelir. Kabızlığı giderir. Böbrek iltihabı ve bağırsak hastalıklarında da yararlıdır. Kandaki kolesterol oranını düşüren muz, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur....
  5. Karadeniz usulu Patlican kizartmasi

Karadeniz usulu Patlican kizartmasi

karadeniz yemekleri patlican yemekleri kizartmalar patlican kizartmasi patlicanli yemekler yoresel yemekler konulari burada melekler Merhaba Melekler, Bugun karadeniz bolgesi yoresel patlican kizartmasinin tarifini sizlerle paylasmak istiyorum... Standart kizartmadan biraz daha farkli, cunku bu patlicanlari ilk goren balik saniyor:) Yapimi oldukca basit aslinda...Yanina da mis gibi tane...

Sayfayı Paylaş