gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Muzlu lokum tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

lokum tarifi muzlu lokum tarifi muzlu lokum tarifi bu yazımızdadır arkadaşlar.

İşte size enfes bir lezzet Melek'ler:) Hem pratik, hemde leziz muzlu lokum tarifi :)

Malzemeler

1 kg sut

9 yemek kasigi seker

7 yemek kasigi un (tepeleme)

150 gr margarin veya tereyagi

1 paket vanilya

Yaklasik 3 veya 4 adet muz

1 su bardagi Hindistan cevizi, uzeri icin yesil fistik

Hazırlanışı

Tum malzemeyi karistirarak kaynatip,ocaktan indirin.

1-2 dakika sonra margarin ve vanilya ekleyip, mikserle yaklasik 10 dakika (hizli devirde) cirpin.

İslatilmis firin tepsisine duzgunce yayin.

Bir gece soguk biryerde bekletin.

Ertesi gun 4×5 (adet) olacak sekilde kesip, her bir parcayi ele alip arasina kesilmis muz parcasi koyarak iki taraf ust uste gelecek sekilde sarin.

Hindistan cevizine bulayip uzerine yesil fistik serperek servis yapin.

MeLOo bunu beğendi.
  2. MeLOo

MeLOo Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    63
    bana yapıp yollasan :D:D

3. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    harika görünüyor

4. TaçSız PrenSeS

TaçSız PrenSeS Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Olsa da yesek harika görünüyor =)))

Muzlu lokum tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lokum

Lokum

Bakınız;Tatlılar.Rüyada lokum yemek kısa zamanda mutluluk verici bir haber alır. Bu haber sayesinde günleri mutlu geçer demektir. Rüyasında bir kutu lokum alan kimsenin hayatı gönlüne göre olur. Lokum ikram etmek başka insanları sevindirmek demektir. Sevinç verici haberdir.Rüyada lokum yedigini görmek, bugünlerde bir dedikodu isiterek çok üzülecegine delalet eder. Bademli veya fistikli lokum...
  2. Muzlu Cubuklar Tarifi.

Muzlu Cubuklar Tarifi.

Malzemeler. 2 adet muz 6 adet dondurma çubuğu Fındık 2-3 paket Çikolata. Hazirlama. 2-3 paket çikolatayı benmari usulü eritin.(Not:Bir tencerede su kaynatın.Ardından kaynayınca içine çikolataları kırdığınız cam kaseyi koyun.Erimelerini bekleyin.)Çikolatalar eriyip sıvı hale gelince muzları 3 parçaya bölün.6 adet muz parçasına dondurma çubuklarını sokun.Sonra önce çikolatayla heryerlerini...
  3. TİTAN'dan Muzlu Kek Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Muzlu Kek Tarifi (resimli)

muzlu kek tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Geçen akşam çocuklar tutturdu kek isteriz diye.Aslında pankek yapmaya karar vermiştim ama , baktım ki evde ki muzlar (nasıl olup ta iki canavardan kaldıysa) kararmaya başlamış,nette gördüğüm muzlu kek tarifini denemeye karar verdim melekler :) Tabi bu muzlarla muzlu rulo pasta da yapabilirdim ama...
  4. Muzlu Şölen Tarifi Resimli

Muzlu Şölen Tarifi Resimli

Muzlu Şölen Tarifi Resimli tarif verirseniz bana çok sevinirim ama detaylı yazın tarifi olur mu :)
  5. Muzlu Sultan Lokumu (resimli anlatımlı )

Muzlu Sultan Lokumu (resimli anlatımlı )

sıcak yaz günlerinde serinletecek enfes hafif bi tatlı tarifini paylaşmak istedim sizlerle umarım beğenirsiniz . Malzemeler: Muhallebisi için: 1 litre süt 1 su bardağı un 125 gr. tereyağı 8 yemek kaşığı toz şeker 1 paket vanilya Tepsinin en altına döşemek için: Yaklaşık 200-250 gr hindistan cevizi Krem Şantisi için: 1paket krem şanti 1 su bardağı süt Meyve olarak: 3 adet muz Yapılışı:...

Sayfayı Paylaş