gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

n ile başlayan hayvan

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

n ile başlıyan hayvan nedirr

n ile başlayan hayvan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. F ile başlayan rahatsızlıklar

F ile başlayan rahatsızlıklar

Fazla terlemek : Haddinden fazla terlemek; sinir bozukluğu, fazla sıcak, tiroid bezinin çalışmasında görülen bozukluk, tüberküloz, raşitizm veya iskorbütten kaynaklanır. Ergenlik yaşlarında da fazla terleme görülür. Bu nedenle terlemenin asıl nedenini bulmak gerekir. Felç : Sinir sisteminde meydana gelen bir bozukluktan dolayı, kas gücünün kaybolmasına felç, nüzül veya inme denir. Tıp...
  2. L ile başlayan rahatsızlıklar

L ile başlayan rahatsızlıklar

Loğusa humması : Bazı loğusalarda görülen ciddi bir hastalıktır. Halk arasında albastı denir. Nedeni, üreme organı yollarında iltihaplanma, doğum esnasında temizliğe yeteri kadar önem verilmemesi veya idrar yollarının iltihaplanması olabilir. Doğumdan 3 veya 7 gün sonra ateş yükselir. Karnın alt bölümünde yumuşaklık hissedilir. Akıntı fazlalaşır ve loğusa genel bitkinlikten şikayet eder....
  3. N ile başlayan rahatsızlıklar

N ile başlayan rahatsızlıklar

Nasır : Daha ziyade el ve ayağın sürekli olarak sürtünmelere uğrayan noktalarında üst derinin kalınlaşması ve sertleşmesi ile meydana gelen ve basılınca ağrı veren sertleşmiş deri tümseğine nasır denir. Nedeni, nasırlaşan bölgeye yapılan basınç ve sürtmedir. Ayakta görülen nasırlara çoğunlukla sıkı ayakkabılar neden olur. Nefes darlığı : Tıp dilinde dispne denilen nefes darlığı önemli bir...
  4. V ile başlayan rahatsızlıklar

V ile başlayan rahatsızlıklar

Varis : Damarların büyümesi ve şişmesine varis denir. Çoğunlukla bacağın alt kısımlarında görülür. Nedeni ayakta fazla durmak, şişmanlık, kan damarlarındaki kapakların düzensiz çalışması veya jartiyer kullanmaktır. Belirtileri, deri yüzeyindeki damarlar eğri, büğrü olup şişerler. Deri rengini kaybeder. Akşam saatlerinde de ayak bilekleri şişebilir. Banyodan sonra, aybaşı halinde, sıcak...
  5. N harfiyle başlayan ingilizce hayvan isimleri

N harfiyle başlayan ingilizce hayvan isimleri

Kızlar merhaba bana ingilizce olarak n ile başlayan hayvan isimlerini yazar mısınız, arkadaşla iddiaya girdik, ben yok diyorum o var :D

Sayfayı Paylaş