gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Nafaka

Konu, 'N-O' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Kendi rızası ile yakınlarına nafaka verdiğini görmek maddi durumun iliyiğine, çoluk çocuğunu korumaya, elden çıkan şeyleri yeniden kazanmaya; İstemeyerek nafaka verdiğini görmek ecelin yaklaşmasına; Nafakada aşırı cömert devarandığını görmek nifak ve bozzgunculuğa delalet eder.Rüyada kanunen beslemege mecbur oldugunuz bir kimseye nafaka verdiginizi veya kanunen sizi beslemege mecbur olan kimseden nafaka aldiginizi görmek, hiç bir zaman uyusamadiginiz esinizle tartismali bir durumda bulundugunuza ve bu yüzden daima üzüntü içinde bulunacaginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada bir kimsenin mahremlerine nafaka vermesi veya onlari bol bir sekilde geçindirmek, o kimsenin malî durumunun iyi olduguna, çocuklanm korumasina ve

Nafaka konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tuğrul Türkeş'e nafaka darbesi

Tuğrul Türkeş'e nafaka darbesi

Kadriye Türkeş, eşinin milletvekili olunca kendisini Ankara’ya götürmediğini ve mağdur olduğunu iddia etti. MHP'li Türkeş'in 19 yıllık eşi, "Vekil olup Ankara'ya taşınınca bana bakmıyor" diyerek 4 bin YTL aylık nafaka davası açtı.. MHP'nin merhum genel başkanı Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş'e 19 yıllık eşi Kadriye Serpil Türkeş, "milletvekili olup Ankara'ya taşınınca...
  2. Nafaka Hangi Durmularda Alınır?

Nafaka Hangi Durmularda Alınır?

nafaka, hangi durumlarda alınır, şartları, medeni kanun, boşanma davaları, ile ilgili bilgiler burada melekler Evliliklerin bitmesi durumunda, eşlerden biri (ki bu genelde kadın olur) nafaka talep edebilir melekler.. Eşlerden biri, nafaka istemeden ayrılmış olması durumunda, daha sonra tekrar nafaka isteyemez. Ancak çocuk için, çocuğun velayetini alan taraf çocuğun giderleri için...
  3. Nafaka Ödeme Süresi

Nafaka Ödeme Süresi

Nafaka Ödeme Süresi ne kadardır arkadaşlar lütfen cevap yazın
  4. boşanmada nafaka

boşanmada nafaka

merhaba; sekiz aylık bir bebeğim var. eşim hamile kaldığımı öğrendiğinden beri boşanmak istiyor. gerekçe şiddetli geçimsizlik. mücadele ettim ancak artık zorlamak istemiyorum. zorla güzellik olmuyor. yüksek lisans mezunuyum ancak yaşadığımız yerde uygun iş olmadığı için çalışamadım. eşim 1500 tl maaş alıyor ancak sigorta nedeniyle görünen rakam asgari ücret. hem kendim için hemde oğlum...
  5. Nafaka Ödememe Suçunun Cezası Nedir ?

Nafaka Ödememe Suçunun Cezası Nedir ?

nafaka ödememenin cezası,eşim nafaka ödemiyor ceza alırmı,nafaka ödemeyenler nasıl cezalandırılır,nafaka ödememenin cezası hakkında bilgiler Mahkemenin eşlerden biri lehine ödenmesine karar verilen nafakanın ödenmemesi İcra İflas Kanunu md 344’teki Nafaka Ödememe Suçunu oluşturur. Nafakanın ödenmemesi üzerine nafaka alacaklısının İcra Ceza Mahkemesine şikayeti üzerine nafaka borçlusu...

Sayfayı Paylaş