gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Naile bir hiç uğruna ölüme gitmiş....

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

[​IMG] 3. sayfa haber turu

NAİLE BİR HİÇ UĞRUNA ÖLÜME GİTMİŞ
    İzmir'de, 3 yıl önce Karşıyaka İlçesi'ndeki bir parkta kaydırak demirlerine kendisini asarak intihar eden kimliği belirsiz kızın sırrı çözüldü. Polis, sağ kaşındaki çizikten yola çıkarak, canına kıyan kişinin 19 yaşındaki Naile Maviler olduğunu belirledi.Maviler'in, annesinin, erkek arkadaşlarla dolaşmasına kızarak kızlık muayenesi yaptırmak istemesi nedeniyle intihar ettiği ileri sürüldü.
    Karşıyaka'da, 22 Mart 2006'da sabah saat 06.00 sıralarında polisi arayan vatandaşlar, 1751/1 Sokak'taki Samim Kocagöz Parkı'nda bulunan kaydırak demirlerine bir kişinin kendisini astığını bildirdi. Parka gelen polis, iple kendisini asan 17- 18 yaşlarındaki kızın olay yerinde öldüğünü belirledi. Kızın üzerinden kimliğini belirten bir belge çıkmazken, sadece makyaj malzemeleri bulundu. O günden bu yana yapılan tüm çalışmalara rağmen kızın kimliğine ve ailesine ulaşılamadı.
    Dosyayı 3 yıl sonra tekrar incelemeye alan İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, kızın ceset fotoğraflarında sağ kaşındaki çiziği fark etti. Kayıp başvurularındaki fotoğraflarla karşılaştırma yapan polisin dikkatini, aynı şekilde sağ kaşında çizik olan 19 yaşındaki Naile Maviler çekti. Maviler'in annesi Şenay Karataş'ın da olaydan önce kayıp başvurusunda bulunduğu belirlendi.
    KIZLIK MUAYENESİ BUNALIMI
    Bunun üzerine harekete geçen polis, Naile Maviler'in annesi Şenay Karataş'a ulaşamayınca, teyzesi Hürmüz Gökmen'i teşhis için Emniyete çağırdı. 112 Sağlık ekiplerinin kontrolünde, Gökmen, yeğeni Maviler'i fotoğraflardan teşhis etti.Hürmüz Gökmen, yeğeninin, annesinin, erkek arkadaşlarla dolaşmasına kızarak kızlık muayenesi yaptırmak istemesi nedeniyle evden kaçtığını ve bunalıma girip canına kıydığını öne sürdü. Anne ve babası ayrı yaşayan, daha önce de yerleştirildiği yuvadan kaçan Naile Maviler'in, eğitimini de yarıda bıraktığı dile getirildi. Kimsesizler Mezarlığı'nda toprağa verilen Maviler'in cenazesinin ailesinin istediği yere defnedileceği bildirildi.

2. nagish

nagish Forum Okuru

3. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sözün bittiği yer.... ne desem boş

Naile bir hiç uğruna ölüme gitmiş.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İnsan Ne Kadar ÖlÜmden Korunmaya ÇaliŞsa Da HİÇ EklemedİĞİ Bİr Anda ÖlÜme Yakalanabİl

İnsan Ne Kadar ÖlÜmden Korunmaya ÇaliŞsa Da HİÇ EklemedİĞİ Bİr Anda ÖlÜme Yakalanabİl

İNSAN NE KADAR ÖLÜMDEN KORUNMAYA ÇALIŞSA DA HİÇ EKLEMEDİĞİ BİR ANDA ÖLÜME YAKALANABİLİR De ki: "Eğer ölümden veya öldürülmekten kaçıyorsanız, kaçış size kesin olarak bir yarar sağlamaz; böyle olsa bile, pek az (bir zaman) dışında metalanıp-yararlandırılmazsınız." (Ahzab Suresi, 16) Kıyamet saatinin bilgisi, şüphesiz Allah'ın katındadır. Yağmuru yağdırır; rahimlerde olanı bilir. Hiç...
  2. Sevda Uğruna Ölüm

Sevda Uğruna Ölüm

Kadın yirmi yedi yaşında... Yüreği, kar beyaz soğuklara terkedilmiş ama inat bu ya hala sımsıcak. Düşünceleri kah hayatın gitgide ağırlaşan gerçeklerinde kah aydınlık hayallerde dolaşıyor nefes nefese.. Elinde samur fırçası, geçmişi karalayıp bugünü renklendiriyor hiç durmadan. Renkler kıpır,kıpır , içindeki çocuk haşarı mı haşarı... Gözleri ise buğulu bakmakta hüzünlere yenik... Hayatı...
  3. Gitsem diyorum biraz, ölsem

Gitsem diyorum biraz, ölsem

İskelenin en ucundaki, en gıcırtılı tahtanın üstüne oturmuş, denizdeki nereye gittiklerini bilmediğim, bilmeyi de istemediğim parlak renkli balıklara bakıyorum. Bir süre izleyebiliyorum ancak onları, sadece bir yere kadar görebiliyorum, sonrası görünmüyor. Nedense her düşüncemin arkasına bir olumsuzluk eki katılıyor bu günlerde... Devrik düşüncelerle pekiştiriyorum bu ruh halini....
  4. Umut ederek yaşamalı hayati Bir hiç uğruna olsa bile..

Umut ederek yaşamalı hayati Bir hiç uğruna olsa bile..

bir hiç uğruna umudu olmalı insanın Umut ederek yaşamalı hayati bir hiç uğruna olsa bile. Ne kadar umutsuz yada mutsuz olduğunu düşünsen..Vazgeçemessin hayattan..Çünkü Sana karşılıksız verilen tek şeydir hayat..Düşüp kalksanda tökezlesende bazen.. Yitirme umudunu cunku insani yaşama bağlayan 2 şey vardir..Biri mutlu olmak, Biride Umutlu olmaktir..Birşeyleri başarmak için mutlu ve umutlu...

Sayfayı Paylaş