gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Nalan'ın bağımlılığı

Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

ünlü şarkıcı bir dönem cep telefonuna karşı aşırı bir ilgi duyduğunu ve bundan kurtulmanın yollaını aradığını dile getirdi.....
    BIRAKMAK İÇİN TAM İKİ SENE UĞRAŞMIŞ
    SON ALBÜMÜ 'DEMODE' İLE GÜNDEMDE OLAN NAM-I DİĞER OF AMAN NALAN, 2 YIL ÖNCE CEP TELEFONU KULLANMAYI BIRAKMIŞ...

Haberturk'te Saba Tümer'in programına konuk olan Nalan,2 yıl önce kendisinde aşırı unutkanlık başladığını farkettiğini ve cep telefonu kullanmayı bıraktığını anlattı.

'Bıraktım telefonu. Daha çok bilinçlendim cep telefonları konusunda' diyen Nalan, telefon çalınca uzaktan tutulması, konuşma sırasında mikrodalga etkisi yaparak beyni ısıttığı açıklamalarından etkilendiğini söyledi.

Yeni doğum yapan ablasının da kendileriyle birlikte oturduğunu belirten Nalan, ailesindekileri de cep telefonunu bırakmaları yönünde telkin ettiğini söyleyerek 'Çok rahat ettim cep telefonunu bırakınca. Araba telefonlarından almak istiyorum. Onlar bile daha iyi. En azından arabada konuşurum. Ablama da 'Tez günde bırak inşallah' diyorum. Sigara gibi bir alışkanlık. Ben 2 sene, bir bağımlılıktan kurtuluyormuşum gibi bir ruh halindeydim. Sürekli telefonumu bir yerde unuttuğumu zannediyordum. O alışkanlık ancak 1 senede geçti' diye konuştu.

Nalan'ın bağımlılığı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Madde Bağımlılığı

Madde Bağımlılığı

MADDE BAĞIMLILIĞININ NEDENLERİ Alkol ve madde bağımlılığı bir ihtiyacın sonunda ortaya çıkar, bu da kullanan bireyin kişiliği ile yakından ilgilidir. Bağımlı, günlük hayatın getirdiği zorluklardan kaçmak ister. Bağımlılığı yaratan nedenler aşağıdaki gibidir 1. Dayanıksız ve Güçsüz Bir Kişilik Yapısına Sahip Olma Bağımlılar genellikler özgüvenleri zayıf ve kaygılı insanlardır. Hayatın...
  2. Eroin bağımlılığı

Eroin bağımlılığı

Eroin bağımlılığı Tarihçe * Opium, poppy (haşhaş, papaver somniferum) bitkisinden elde edilir ve en eski ilaçlardan biridir. * Eski Sümerler (IÖ 4000) ve Mısır’da (IÖ 2000) kullanılıyordu. * Opiumun esas aktif içeriği morfin alkoloididir. 20’den fazla alkoloid vardır (%10 morfin,%0.5 kodein, %0.2 tebain, papaverin vs) * Bağımlılık yapmayan analjezik (ağrı kesici) üretmek amacıyla...
  3. internet bağımlılığı

internet bağımlılığı

a) Tolerans gelişmesi, alkol bağımlılığındakine benzer bir seyir izler. Yani internette geçirilen zamanla ters orantılı olarak mutluluk azalır. b) Kişi içine kapanır. Bu, bağımlı kişinin; internette giderek daha fazla zaman harcamasına yol açar. Neticede psikomotor huzursuzluk, kaygı, internetle ilgili hayaller, parmaklarda iradî veya gayr-i iradî yazma gibi hâl ve durumlar ortaya çıkar. Bu...
  4. Kahve bağımlılık yapar mı ??

Kahve bağımlılık yapar mı ??

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, bazı insanların fazla kahve tüketmesinde genetik faktörlerin payı var. Amerikalı bilim insanları, bu sonuca varmadan önce 40 binden fazla kişinin genlerini inceledi. Bilim insanları iki DNA molekülünün, yüksek düzeyde çay, kahve, çikolata, gazlı içecekler ve kafein içeren başka bazı içeceklerin daha fazla tüketilmesine yol açtığını tespit etti. Bu moleküller;...
  5. ayakkabı bağımlılığım var

ayakkabı bağımlılığım var

merhaba arkadaşlar her bayan gibi bende alışverişe düşkün olanlardanım ama özellikle ayakkabılara karşı bir zaafım var evim resmen bir ayakkabı mağazasına dönüştü eşim bu durumdan hiç hoşnut değil paramı savurduğumu düşünüyor ama çarşıya çıktığımda dayanamıyorum ve mutlaka bir ayakkabı satın alıyorum her kıyafetimle uyumlu olması için renk renk ayakkabım mevcut şimdide yaz geliyor değişik...

Sayfayı Paylaş