gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Namaz günahları affettirir

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

affettirme mesajları günah affettirme Namaz günahları affettirir
    Resulullah (a.s.m.) ashabıyla mescitte idi. O esnada bir adam geldi ve:

– Ey Allah’ın Resulü, ben bir günah işledim, bana cezasını ver, dedi.
    Resulullah adama cevap vermedi. Adam talebini tekrar etti. Aleyhissalâtü Vesselâm yine sustu. Derken namaz vakti girdi ve namaz kılındı. Resulullah (a.s.m.) namazdan çıkınca adam yine peşine düştü. Efendimizin (a.s.m.) vereceği cevabı merak eden Ebu Ümâme (r.a.) de adamı takip etti. Efendimiz adama:
    – Evinden çıkınca güzelce abdest almış mıydın, diye sordu. Adam:
    – Evet, ey Allah’ın Resulü, dedi. Bunun üzerine Efendimiz:
    – Sonra da bizimle namaz kıldın mı, buyurdu. Adam:
    – Evet ey Allah’ın Resulü, diye cevap verince, Efendimiz:
    – Öyleyse Allah Teâlâ Hazretleri günahını affetti, müjdesini verdi.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Namaz günahları affettirir
    emeğine sağlık allah herkese nasip etsin namaz kılmayı

3. Nejla

Nejla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Namaz bir borç olup sadece kişinin kendisinin yerine getireceği bir islam şartıdır....

Namaz günahları affettirir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Günah, Tevbe ve Namaz

Günah, Tevbe ve Namaz

Günah, temiz fıtratın üzerin çalınmış bir kara leke.. Günah, bir bozulma, bozguna uğrama.. günah, insanın kalbiyle zıtlaşması ve onu ölüme sürüklemesi.. günah, altın tepside bir leş ziyafeti.. günah, yalancı cazibesiyle bizi kendine çağıran bir şeytan kılıklı.. günah aldanmanın diğer adı.. günah insanın batışı, düşüşü.. fakat düşülen yerden kalkılırsa yükselişe vesile.. günah, iç burkan bir...
  2. Teravih namazı günahların affına vesiledir

Teravih namazı günahların affına vesiledir

büyük günahların affı kabeyi tavaf eden melekler büyük günahların affı varmı için okunacak dua Teravih namazı kılmanın fazileti çok büyük melekler...Ramazan ayında gündüzü oruçlu geçirip akşamda teravi namazı kılanan günahları affolurmuş... Hz. Ali anlatıyor Peygamberimize(s.a.s.) ramazan ayında kılınan teravih namazının üstünlükleri soruldu.O da şöyle cevap verdi: 1. Gecesi, mümin kıldığı...
  3. Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı buyrun öğrenelim

Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı buyrun öğrenelim

Namaz Kılarken Cübbe Giyilir Mi Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı Herkese hayırlı ramazanlar diliyor ve namaz nasıl kılınır adlı konumuzdan sonra şimdi de sizler ile namaz kılarken cübbe giymek konusunda bilgiler paylaşıyor ve namaz kılarken cübbe giymek günah mı sorusuna da bu yazımızda yanıt buluyoruz. Namaz kılarken cübbe giymenin herhangi bir günahı yoktur, zorunluluğu da...
  4. Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı

Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı

Ben bazen daha iyi konsantre olmak için namaz kılarken gözlerimi kaparım lakin duydum ki bu caiz değilmiş:S Gerçekten de Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı?
  5. Namaz kılanın önünden geçmek günahmı?

Namaz kılanın önünden geçmek günahmı?

Namaz kılanın önünden geçmek mekruhtur. Mekruh kelimesi yalnız kullanılınca ekseriya tahrimen mekruh anlaşılır. Yani günah olur. Haram biraz daha fazla günahtır. Kırda ve büyük veya küçük camilerin her yerinde, namaz kılanın önünden, yakın olsun, uzak olsun kadın veya erkek veya köpek geçerse, namazı hiç bozulmaz. Kırda ve büyük camide ayaklar ile secde yeri arasından, küçük mescitte ve odada...

Sayfayı Paylaş