gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı buyrun öğrenelim

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Namaz Kılarken Cübbe Giyilir Mi Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı

Herkese hayırlı ramazanlar diliyor ve namaz nasıl kılınır adlı konumuzdan sonra şimdi de sizler ile namaz kılarken cübbe giymek konusunda bilgiler paylaşıyor ve namaz kılarken cübbe giymek günah mı sorusuna da bu yazımızda yanıt buluyoruz.

Namaz kılarken cübbe giymenin herhangi bir günahı yoktur, zorunluluğu da yoktur.

Giyim şekli, -tayin edilen tesettür alanının örtünmesi dışında- Semavî dinlerin önceliği değildir. Onun için her devirde, her bölgede, farklı giyim şekilleri olmuştur. Giyim-kuşamda bütün insanlar için ortak payda, dinin belirlediği tesettüre riayet etmektir. Bunun şekli ise bölgelere göre farklılık gösterebilir.

Cübbe-sarık giyen kimselere bir şey demeğe hakkımız olmadığı gibi, onu takmayanlara da bir şey dememeliyiz.

Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı buyrun öğrenelim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Açık kalan seccadede şeytan namaz kılar mı

Açık kalan seccadede şeytan namaz kılar mı

Seccadeyi açık bırakırsan şeytanlar üzerinde namaz kılar diye birşeyler duymuştum rahmetlik ninemden, bunun doğruluk payı nedir kızlar hurafe değil mi ?
  2. Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı

Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı

Ben bazen daha iyi konsantre olmak için namaz kılarken gözlerimi kaparım lakin duydum ki bu caiz değilmiş:S Gerçekten de Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı?
  3. Rüyada Açık Mavi Elbise Giymek ne demek buyrun öğrenelim

Rüyada Açık Mavi Elbise Giymek ne demek buyrun öğrenelim

Rüyada Açık Mavi Elbise Giymek Ne Demek Rüyada Açık Mavi Elbise Giymek Anlamı Merhaba Sevgili Melek'ler bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, rüya tabirleri konumuza bir yenisini daha ekliyor bu yazımızda rüyada mavi elbise giymenin tabiri hakkında bilgiler aktarıyoruz. Rüyada mavi elbise giyen bir kişi; mavi rengin umut, samimiyet, aşk manaları içkinliğinde bilinçaltında yer...
  4. Nafile Namaz Cemaatle Kılınır mı buyrun öğrenelim

Nafile Namaz Cemaatle Kılınır mı buyrun öğrenelim

Cemaatle Nafile Namaz Kılınır mı Nafile Namaz Cemaatle Kılınabilir mi? Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce http://www.meleklermekani.com/tum-islami-bilgiler/204608-safer-ayi-namazi-nasil-kilinir.html diye bilgiler aktarmıştık. Bu gün ki yazımızda ise nafile namazı cemaatle kılınır mı diyen arkadaşlarımız için, nafile namazı hakkında...
  5. Namaz kılarken etek giymek zorunlu mu ?

Namaz kılarken etek giymek zorunlu mu ?

Sevgili melakeler ve melake ablalarım. ben vakit namazlarımı kılıyorum fakat ayın 7sinde yolculuğum var. sabah 6da yola çıkmam gerek. :S istanbulda yaşıyorum bu yüzden sabah en erken kaçta kılabiliyorum ? ve 6dan önce kılamıyorsam otobüs garında mescid var fakat benim eteğim yok yani yanıma alamam sadece başörtüsü alabilirim. mutlaka etek gitmeli miyim ? ne yapmam gerektiğini bilmiyorum sabah...

Sayfayı Paylaş