gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben bazen daha iyi konsantre olmak için namaz kılarken gözlerimi kaparım lakin duydum ki bu caiz değilmiş:S Gerçekten de Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Namaz Kılarken Gözleri Kapamak Caiz Midir

Namaz Kılarken Gözleri Kapamak Günah Mıdır

Namaz kılarken gözleri yummak günah değil mekruhtur.

Bir hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz (asm), “Sizden biriniz namaza kalktığı zaman gözlerini kapamasın” buyurmuşlardır.

Çünkü namaz kılarken secde yerine bakmak sünnettir Gözleri yummak da bu sünneti terk sayılır Yalnız buradaki mekruhluk tenzihîdir, büyük bir vebali yoktur

Namaz Kılarken Gözleri Kapamak günah mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. namaz kılarken bunları düşünün!

namaz kılarken bunları düşünün!

Gönül ustası Hazret-i Mevlânâ, insanı ilâhî huzura ulaştıran tekbir, kıyam, rükû, secde, selam ve dua gibi namaz rükünlerine oldukça düşündürücü mânâlar kazandırır. Namaza tekbirle girmek, “İlâhî, biz Senin huzurunda kurban olduk” demektir. (Tekbir getirerek kurban kesildiği gibi, tekbirle namaza başlamak da ‘Allah’ım, canımız sana feda olsun’ anl****dadır.) Namazda kıyama durmak, Allah’ın...
  2. göz kapamak

göz kapamak

Rüyada göz yummak, "Mü'min erkeklere söyle gözlerini (harama bakmaktan) sakinsinlar ve irzlarim korusunlar." mealindeki ayet geregince Allah (C.C.)'in emir ve yasaklarim tutmaya isaret eder.
  3. Açık kalan seccadede şeytan namaz kılar mı

Açık kalan seccadede şeytan namaz kılar mı

Seccadeyi açık bırakırsan şeytanlar üzerinde namaz kılar diye birşeyler duymuştum rahmetlik ninemden, bunun doğruluk payı nedir kızlar hurafe değil mi ?
  4. Teheccüd namazını nasıl kılarız

Teheccüd namazını nasıl kılarız

Selamlar kızlar, Teheccüd namazı diye birşey var bilmiyorum duydunuz mu, bu namaz hakkında ben bilgiler istiyorum. İnşallah sizlerin yardımı ile bu namazın tam olarak nasıl kılındığını ve bu namazda hangi duaların okunduğunu bana detaylıca anlatırsanız teşekkür ederim. Sağolun Allah razı olsun.
  5. Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı buyrun öğrenelim

Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı buyrun öğrenelim

Namaz Kılarken Cübbe Giyilir Mi Namaz Kılarken Cübbe Giymek Günah Mı Herkese hayırlı ramazanlar diliyor ve namaz nasıl kılınır adlı konumuzdan sonra şimdi de sizler ile namaz kılarken cübbe giymek konusunda bilgiler paylaşıyor ve namaz kılarken cübbe giymek günah mı sorusuna da bu yazımızda yanıt buluyoruz. Namaz kılarken cübbe giymenin herhangi bir günahı yoktur, zorunluluğu da...

Sayfayı Paylaş