Namaz kılarken şaşırma olursa ne yapmalıyız?

merhaba ben namaza yeni başladım ve bi türlü adepte olamıyorum biliyorum ki bu şeytanın işi..bende surelerıı okurken sasırıyorum bu sasırmadada sevih secdesi yapılır mı.ben sasırdıgım yerde selam verıp namaza tekrar başlıyorum...tam acıklamasını yaparmısınız lütfen

Namazdan önçe Ayetel Kürsi okuyun faydasini görürsünüz insallah.

evet bende namazda deyilde, aksam yatarken duami okurken asiri derecede esnerim. Ne yapsam gecmiyor, taki duami bitirene kadar.
Seytandan oldugunu biliyorum ama bu durumda ne yapacagimi bilmiyorum. Yillardir bu böyle
Salavati serif okurken ama öyle esnemem. Sureler ve dualarda öyle....

hayirli geceler...

evet bende namazda deyilde, aksam yatarken duami okurken asiri derecede esnerim. Ne yapsam gecmiyor, taki duami bitirene kadar.
Seytandan oldugunu biliyorum ama bu durumda ne yapacagimi bilmiyorum. Yillardir bu böyle
Salavati serif okurken ama öyle esnemem. Sureler ve dualarda öyle....

hayirli geceler...

esnemeye başladığınız anda salavat getirin faydasını göreceksiniz :) bende çok esnerdim,salavatın buna engel olduğuyla alakallı bi yazı okudum ve gerçektende birden kesiliyor esnemeniz tabi maneviyatına da inanarak yapmak daha etkili :)

çok teşekkürler bugün namaza başladım ve heyecandan şaşırdım harika oldu bu bilgi :)

Geri