gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

namaz kılmayanın bahaneleri

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

namaz bahaneleri video Önemini bilmemek. “
    -Allah Gafûr ve Rahîmdir, affeder”

düşüncesini yanlış değerlendirmek.

-Daha gençsin, yaşlanınca kılarsın.

-“Zamanım yok” iddiası. “

-Çalışmak da ibadettir”

gerçeğini yanlış anlamak .

-Hiç bitmiyor, usanıyoruz düşüncesi.

-Sihirli formül arayışı.

-Kılacağım ama duaları bilmiyorum.

-Çok yoğun işlerim var.

-Hastayım, nasıl kılayım?

-Elimde yara var, abdestim olmaz.

-Üzerim temiz değil.

-İş yerinde izin vermiyorlar.

-Askerde, misafirlikte ve yolculukta nasıl kılayım?

-Kılacaktım ama unuttum.

-Yer temiz mi, ortam uygun mu, kıble nasıl bulunur?

-Camiye ve abdest yerine uzağız veya bilmiyoruz.

-Benim kalbim temiz, niye namaz kılayım?

-Çok yorgunum, uykum var.

-Çocuk uykusuz bırakıyor, sonra da uyuyup kalıyorum.

-Güneş doğmak üzereydi.

-içi sıcacık, dışarısı soğuk, üşeniyorum.

-Misafirlikte iken nasıl davranayım?

-Saati kurmayı unuttum gibi vs...

Allah cc verdigi 24 saatten 1 saatini Allaha vermiyen kisiden daha cimri daha nankör kim olabiir.Kardesim nefsini yen içinden gelmezsede namazi kil.
    Mahser günü namaz kilmayanin yüzünde nur olmuyacak bir kula ayip olacak bu ceza yetmezmi.
    Ey kardes Allahini gücendirme namaz kilmamakla hiç bir kar'in olmadigi gibi günahinda seytana zafer sevinci vermektedir.
    Ne olur çevrene aldanipta namazini ihmal etme.

Ne olur Allaha secde et inanki sen karli çikacaksin.
    HADi KARDESiM AL ABDESTiNi TEVBE EDEREK NAMAZINA BASLA

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: namaz kılmayanın bahaneleri
    emeğine sağlık

namaz kılmayanın bahaneleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Namazı Kılmayanın Hali

Namazı Kılmayanın Hali

namaz kılmayanın hali namaz kılmayan hasanın sonu kılmayanların hali video kılmayanın video kılmayan hasan Namazı Kılmayanın Hali Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki: (Namazı özürsüz kılmayan kimseye, Allahü teâlâ onbeş sıkıntı verir. Bunlardan Altısı dünyada, üçü ölüm zamanında, üçü kabirde, üçü kabirden kalkarkendir. Dünyada olan altı azap: Dünyada çekeceği azaplar: 1- Namaz kılmayanın ömründe...
  2. namaz kılmayana şeytanın cevabı

namaz kılmayana şeytanın cevabı

Eski zamanlarda arabistanda bir yolcu (Müslüman) tek başına çölde seyehat ediyormuş.Şeytan bu adamı kandırmak için insan kılığına girer ve adamın karşısına çıkar. Şeytan ---Meraba arkadaş görüyorum ki tek başına yolculuk ediyosun istersen sana yolculuğun boyunca arkadaşlık ederim.Benimde yolum senin gittiğin yeredir.der Adamın çok sevinir ---Tabi der hemen kabul eder.İnsan kılığındaki...
  3. Namaz Kılmayanın Hali

Namaz Kılmayanın Hali

insanın mezardaki hali namaz kılmayan insan Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki: (Namazı özürsüz kılmayan kimseye, Allahü teâlâ onbeş sıkıntı verir. Bunlardan altısı dünyada, üçü ölüm zamanında, üçü kabirde, üçü kabirden kalkarkendir. Dünyada olan altı azap: Dünyada çekeceği azaplar: 1- Namaz kılmayanın ömründe bereket olmaz. 2- Allahü teâlânın sevdiği kimselerin güzelliği, sevimliliği kendine...
  4. Namaz Kılmayanın Çekeceği Azaplar

Namaz Kılmayanın Çekeceği Azaplar

mezar azapları namaz kilmayanin mezardaki hali namaz kılmayanın kabir azabı kılmayanın mezardaki hali kabir azabı video Hadîs-i şerîfte, "Bir namazı, özürsüz olarak vaktinden sonra kılan, seksen hukbe Cehennemde yanacaktır" buyuruldu. Bir hukbe seksen senedir. Her senesi üçyüzaltmış gündür. Her günü, seksen dünya senesidir. Kazâya kalan namazı kılacak kadar vakitlerin herbiri...
  5. Namaz kılmayanın içki içenin orucu kabul olurmu?

Namaz kılmayanın içki içenin orucu kabul olurmu?

Bazıları, (Namaz kılmayan, içki içen, açık gezen veya başka günah işleyen, boşuna oruç tutmamalı) diyor. Bu söz doğru mudur? CEVAP Hayır, dine aykırıdır. Birkaç günah işleyenin, diğer günahları da yapması gerekmez. Hem oruç tutup hem de günah işleyen kimse, oruç tutmakla hâsıl olan büyük sevaba kavuşamaz, fakat âhirette, niçin oruç tutmadın diye hesaba çekilmez. Oruç borcunu ödemiş olur, hatta...

Sayfayı Paylaş