gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Namazda Al Canımı

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Azrail (A.S.) insan suretinde dolasirken bir mümine tesadüf eder,ona selam verir,selamini alir.Azrail ona <Benim senden bitecek bir ihtiyacim var.Fakat bu ihtiyacimi sana gizli söyliyecegim> der.Adam <Merhaba,hosgeldin safa geldin,buyur teklifin nedir ?* der. Azrail <Ben Azrailim,senin canini almaya geldim> der.Mümin adam:<Ne kadar zamandan beri ben seni bekliyorum,ne güzel geldin ne hos geldin buyur> der. Azrail(A.S.) <Belki bir isin var,o isini yap da ondan sonra,ben canini alirim> deyince,mü´min $ahis, <Hayir,benim isim Allaha´a kavusmaktan daha üstün degildir.Benim arzum Allah´in vuslatina kavusmaktir> der.
    Azrail,o halde arzu ettigin gibi yap,der.Mü´min zát,elinden hic bir firsatin varmidir? diye sorar.Azrail <evet elimde imkánim var> der.Mü´min <bana biraz firsat verebilirsen ver,iki rekat namaz kilayim ve ben secdede iken ruhumu kabzedersin> der.Azrail onun istedigini yapar ve öylece ruhunu alir.

Iste,Allah´in emrine riáyet edip iyi amel ve hareket eden mü´minler böyle teslimiyetle hareket ederler,ölümü böyle arzu ederler.Ölümün Hakka kavusmak oldugunu bilirler

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Namazda Al Canımı
    emeğine sağlık

Namazda Al Canımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kene bir can aldı

Kene bir can aldı

Sakarya'da şuur ve konuşma bozukluğu şikayetiyle getirildiği hastanede Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle tedavi altına alınan yaşlı kadın öldü. Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Fevzi Katıöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ferizli ilçesinde yaşayan Z.K'nin (60), şuur ve konuşma bozukluğu nedeniyle yakınları tarafından hastaneye getirildiğini, Kırım Kongo...
  2. PKK yine can aldı

PKK yine can aldı

Yine mayın yine şehit! Yüksekova'nın Dağlıca bölgesinde yola döşenen PKK mayını patladı. Acı haber tez geldi. Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde, teröristler tarafından tuzaklanmış patlayıcı maddenin bugün saat 15.30'da patlamasıyla bir güvenlik görevlisi şehit oldu. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre dün...
  3. Tuna Tabu - Al Canımı

Tuna Tabu - Al Canımı

tuna tabu al canımı allahım al canımı sözleri allahım bu canı sözleri Oy benim yaralı kalbim Gün görmeden kanadı bir zalimin uğruna oy Ayy içim yanıyor içim Ruhumu teslim ettiğim o elde tükendim Yalan aşkın yere batsın diyemem Birkere sevdim bir daha sevemem Al bu canımı sana köle olsun birtanem Ben yoluna yeminliyim zaten kartanem Bile bile vazgeçmek olmaz göz göre göre aşka kıyılmaz Al...
  4. Vietnam'da sel can aldı!

Vietnam'da sel can aldı!

Kaybolan kişiler de var... Vietnam'ın kuzeyindeki bölgelerde şiddetli yağışların neden olduğu seller ve toprak kaymaları sonucu en az 8 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi kayboldu. Yetkililer, şiddetli yağışlar sonucu ortaya çıkan seller ve toprak kaymaları sonucu evlerin yıkıldığını, kara yollarında hasar meydana geldiğini belirtti. Bac Kan kentinde önceki günkü şiddetli yağışlar sonucu...
  5. Soba yine can aldı

Soba yine can aldı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bir kişi sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitirdi....

Sayfayı Paylaş