gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Namazda Gözü Olmayanın Kulağı Ezanda Olmaz Atasözünün Anlamı

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Namazda Gözü Olmayanın Kulağı Ezanda Olmaz Atasözünün Anlamı Namazda Gözü Olmayanın Kulağı Ezanda Olmaz Atasözü
    Namazda gözü olmıyanın, kulağı ezanda olmaz atasözünü eminiz ki, duymuşsunuzdur Melek'ler. Peki nedir bu atasözünün anlamı neden söylenir; buyrun onuda duyun arkadaşlarım :)

İnsanlar kendi ilgi alanlarına giren konuları takip eder, detayı hakkında bilgi sahibi olurlar. İlgilenmedikleri konuların detaylarını bilmezler.

Namazda Gözü Olmayanın Kulağı Ezanda Olmaz Atasözünün Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Namazsız Ezan-Ezansız Namaz

Namazsız Ezan-Ezansız Namaz

Bir dede ile torununun konuşmalarına kulak veriyoruz: Torunu, pamuk gibi bembeyaz sakallı, nur yüzlü dedesine merakla soruyor: Dedeciğim! Bir insanın ömrü ne kadar olur?" Dede tatlı bir gülücükle: "Ezanla namaz arası kadar yavrucuğum." deyince torun: "Nasıl yani, ömür bu kadar kısa mı?" der. Dede: "Evet yavrum. ömür, namazsız ezanla, ezansız namaz arası...
  2. Darlıkta dirlik olmaz atasözünün anlamı manası tam olarak ne demektir.

Darlıkta dirlik olmaz atasözünün anlamı manası tam olarak ne demektir.

Büyük babam her zaman darlıkta dirlik olmaz diye bir atasözü söyler. Bunun tam manası anlamı ne demektir arkadaşlarım. Bu söz tam olarak ne demek istiyor. Teşekkürler.
  3. ecele çare olmaz atasözünün anlamı

ecele çare olmaz atasözünün anlamı

arkadaşlarım ecele çare olmaz diye bir atasözümüz var bunun bana açıklamasını yapmanız mümkün müdür = Tşk.
  4. Zahmetsiz rahmet olmaz atasözünün anlamı

Zahmetsiz rahmet olmaz atasözünün anlamı

Kızlar bana zahmetsiz rahmet olmaz atasözünü açıklamrmısınız teşekkür ediyorum.
  5. Ezan Duası Ve Anlamı

Ezan Duası Ve Anlamı

Bu konu;ezan duası ve anlamı hakkında bilgi vermektedir. Melekler beş vakit göklerde yankılanır ve bizi Rabbimizin huzuruna namaz kılmaya çağırır ezan.Ezanı Muhammedi olarakta adlandırılır.Ezan duası nedir nasıl yapılır.Dua Ayetler Hadis bölümümüzde. Ezan Duası Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Kim ezanı işittiği zaman: Ey şu eksiksiz davetin ve kılınacak...

Sayfayı Paylaş