gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Namazı engelleyenlere beddua

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

Hendek Savaşı sırasında düşman çok yoğun bir şekilde Peygamber Efendimiz (a.s.m) ve ashabını ok yağmuruna tutmuştu. Efendimiz, üzerinde zırh, başında miğfer çadırının önünde duruyordu. Hz. Cabir (r.a.) o ânı şu şekilde anlatıyordu:
    – Müşrikler, o gün, bizimle durmadan çarpıştılar. Askerle­rini takım takım ayırdılar. Halid bin Velid kumandasındaki bü­yük ve ağır bir fırkalarını Resulullah’ın (a.s.m.) bulunduğu yere yönelttiler. O gün, gecenin geç saatlerine kadar çarpıştılar.
    Ne Resulullah ve ne de Müslümanlar yerlerinden bir an bi­le ayrılma imkân ve fırsatını bulamadılar.
    Çarpışma öylesine şiddetli devam ediyordu ki, Resul-i Kib­riyâ Efendimiz, o günün öğle, ikindi ve akşam namazlarını bile vaktinde kılamamıştı.
    Kendisini çocuklara taşlatanlara ve çok kereler eziyet edenlere bile beddua etmeyen Kâinatın Efendisi, namazını engelleyenlere karşı beddua etmekten çekinmedi:
    – Onlar nasıl, güneş batıncaya kadar uğraştırıp, bizi namazımızdan alıkoydularsa, Allah da onların evlerine, karınları­na ve kabirlerine ateş doldursun, dedi.
    Daha sonra o günün öğle, ikindi ve akşam namazlarını as­habıyla birlikte kaza etti.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Namazı engelleyenlere beddua
    paylaşımın için teşekkürler emeğine sağlık canım

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Namazı engelleyenlere beddua

emeğine sağlık

Namazı engelleyenlere beddua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beddua

Beddua

BedduaHz. Ömer (R.A.) naklediyor: “Rasulullah (A.S.) zamanında Abdullah isminde “el-hımâr lakabıyla meşhur birisi vardı; sık sık Rasulullah’ı güldürürdü. Bir defasında içki içtiği için Efendimiz onu cezalandırmıştı. Başka bir defasında yine içki yüzünden huzura getirildi; Efendimiz (A.S.) emretti, yine ceza uygulandı. Onun bu şekilde bir kaç defa cezalandırıldığını gören birisi: “Allah...
  2. beddua

beddua

Beddua Hz. Ömer (R.A.) naklediyor: “Rasulullah (A.S.) zamanında Abdullah isminde “el-hımâr lakabıyla meşhur birisi vardı; sık sık Rasulullah’ı güldürürdü. Bir defasında içki içtiği için Efendimiz onu cezalandırmıştı. Başka bir defasında yine içki yüzünden huzura getirildi; Efendimiz (A.S.) emretti, yine ceza uygulandı. Onun bu şekilde bir kaç defa cezalandırıldığını gören birisi: “Allah...
  3. Beddua

Beddua

Hal ve hareketlerinizdeki yanlışlıklar nedeniyle mahcup olacağınıza işarettir. Hal ve hareketlerinizdeki yanlışlıklar nedeniyle mahcup olacağınıza işarettir. Rüyasında birisine beddua eden kişinin başı derde girer. Eğer kendisine beddua ediliyor ise zamanla sıkıntılarından kurtulur.Ibn-i Sirin (RA) demistir ki: Bir sey için beddua ettigini görmek vehim ve kederdir.
  4. beddua:(

beddua:(

Efendimiz (sas) Rabbimizin kendisine şöyle buyurduğunu belirtiyor:"muhakkak ki kendisinden baska ilah olmayan benim.Ben bütün varlık aleminin tek sahibi ve bütün sultanların sultanıyım.Sizin idarecilerinizin kalpleri benım elimdedir.Kullarım bana itaat ederlerse ben yöneticilerinin kalplerini onlara karşı sevgi şefkatle doldururum.Yok eğer bana isyan ederlerse yöneticilerinin...
  5. modern beddualar

modern beddualar

< >------------------------MODERN BEDDUALAR------------------------------- Hep "Allah belani versin" diye beddua edilmez ki. Buyrun bir de seçtiklerimize bakin.. 1- Netten 50 MB'lik bir dosya indirirken, bitmesine iki dakika kala elektrikler kesile de mosmor ol inşallah! 2- Chat yaparken kapı zilin çala! 3- Maus'unu kedi yesin! 4- İçtiğin çay klavyeye dökülsün!...

Sayfayı Paylaş