gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Nane Yapraklı Buz Gibi Limonata Tarifi

Konu, 'İçki - İçecekler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

limonata tarifi limonata nasıl yapılır

Sıcaklardan deyim yerindeyse yanıyoruz melekler :) Haliyle en çok tükettiğimiz gıdalar da su başta olmak üzere soğuk içecekler. Siz siz olun bolca su tüketin, gazlı içeceklere yönelmeyin. Bunun yanında evde hijyenik koşullarda kendi ellerinizle yapacağınız limonata ile de serinleyebilir, misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Yaz günleri için en makbul içeceklerden biri olan limonata nasıl yapılır, buyrun hep beraber öğrenelim .. :tik:

Malzemeler 6 adet orta boy limon 3 su bardağı toz şeker 6 su bardağı su 7-8 adet taze nane yaprağı

Tarif • Orta boy bir tencereye şekeri koyup üzerine suyu ekleyin ve orta ısılı ateşte kaynamaya bırakın.
    • Şeker iyice eriyip, şurup kaynamaya başlayınca ateşi kısıp, 7-8 dakika daha kaynatıp, altını söndürün.
    • Bir kenarda bekletin.
    • Öte yandan limonları akar suyun altında iyice yıkayın, kurulayın ve kuşbaşı et büyüklüğünde parçalara ayırın.
    • Sonra bu limonları mutfak robotunun içinde kabuklarıyla beraber en az 4-5 dakika iyice püre haline gelinceye kadar çekin.
    • Püre halindeki limonları temiz bir bez tülbent veya sıkı örgülü bir tel süzgeçle süzün.
    • Süzgeçten süzülen sulu kısmı büyük bir sürahinin içine boşaltıp, üzerine soğuyan şerbeti ekleyin.
    • Karıştırarak içine ince doğranmış taze nane yapraklarını ilave edin.
    • Şimdi durun ve tadına bakarak soğuk su ilave etmeye başlayın.
    • Istediğiniz tadı ve yoğunluğu yakalayana kadar su eklemeye devam edip, bırakın.
    • Sonra sürahinin ağzını sıkıca kapatarak buzdolabına koyun ve iyice soğutup, bardaklara koyarak servisini yapın.

Nane Yapraklı Buz Gibi Limonata Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yokluğun buz gibi

yokluğun buz gibi

Uzaklardan bir ses olmanı isterdim, bir selam, bir nefes... "Üşüme" diye seslenmeni isterdim... Bir el olmanı isterdim, bir kol... "Özledim" deyip sarılmanı... En karanlık yerinde düşlerimin çıkıp gelmeni isterdim. Kınalı bir bahar gibi, umut ışığı olmanı isterdim hayatıma... Gelseydin ve yaslasaydım başımı omuzuna, ağlasaydım doya doya ... Geçerdi üşümesi yüreğimin,...
  2. Limon Nane Şerbeti Tarifi Resimli

Limon Nane Şerbeti Tarifi Resimli

Arkadaşlarım yazın ortasındaki ramazanda susuzluktan kırılıyorum bende istiyorum ki böyle organik olan birşey yapayım limon nane şerbeti tarifi resimli olarak var mı tam olarak bunu nasıl yapmalıyım. Tşk.
  3. Enfes Limonlu Nane Şerbeti Tarifi

Enfes Limonlu Nane Şerbeti Tarifi

ramazan şerbeti tarifi limonlu nane şerbeti, tarifi, malzemeleri, reçetesi, nasıl yapılır, ile ilgili bilgiler burada melekler Mübarek Ramazan-ı Şerif'in 2.gününü de bitirdik melekler :) Eee,sayılı gün çabuk geçer derler,doğru derler :) Sıcak günlerde oruç tutmak bir hayli zor,özellikle çalışanlar için.Ancak ufak tefek alacağımız önlemlerle bu sıkıntının üstesinden de gelebiliriz. İşte...
  4. Evde Hazırlayabileceğiniz Buz Gibi Limonata Tarifi

Evde Hazırlayabileceğiniz Buz Gibi Limonata Tarifi

Evde Nasıl Limonata Yapılır Evde Limonata Yapılışı Yazın bu sıcak günlerinde içinizi serinletecek harika bir limonata tarifi ile daha karşınızdayız melekler :) Daha diyoruz çünkü bir önce ki konumuzda da nane yapraklı limonata tarifi paylaşmıştık sizlerle. Hepsi birbirinden leziz tarifler içinde evde nasıl limonata yapılır diyenlere işte tarifimiz... :) Evde limonata yapmak istiyorsanız...
  5. Şişmanlatmadan Serinleten Buz Gibi İçecek Tarifleri!

Şişmanlatmadan Serinleten Buz Gibi İçecek Tarifleri!

serinleten içecekler, şişmanlatmayan içecekler, yazlık içecek tarifleri Sevgili melekler, havalar ısınıyor, sıcakların da artmasıyla birlikte bol bol serinletici içecekleri tüketeceğiz. Kolaydı gazozdu, bunlar sağlıksız biliyoruz ama serinletiyor diye içiyoruz. İşlte bu içecekler yerine sizlere bu sayfamızda faydalı ve de şişmanlatmayan iki süper içecek tarifi veriyoruz... Lassi...

Sayfayı Paylaş