gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Nar Gibi Tavuk Kızartmak İçin Tavsiyeler!

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

tavuğun nar gibi kızarması için, nar gibi tavuk kızartması, tavuğun iyi kızarması için

Sevgili melekler, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok tüketilen beyaz et tavuk. Evlere pişirdiğimiz tavuğun dışarda yediğimiz hazır tavuk kızartmaları gibi kızarmasını istiyorsak birkaç yolu deneyebiliriz. Nar gibi kızarmış, lezzetli ve çıtır tavuk kızartması için işte sizlere çeşitli tavsiyelerimiz....

tavuk-kızartması.jpg

Tavuğu fırında pişirirken üzerinin iyi kızarması için tek yapmanız gereken,üzerine tuz, limon suyu, zeytinyağı, yoğurt ve salça karışımından sürmek… Bu şekilde hem daha lezzetli olduğunu, hem de nar gibi kızardığını göreceksiniz. Fırında bütün tavuk kızartacağınız zaman derisinin hemen altına ince kesilmiş limon dilimleri yerleştirin. Üzerine de zeytinyağı sürün. Böylece tavuğunuz hem nefis kızarır hem de limon ve zeytinyağı tavuğa güzel bir koku ve tat verir.
    Bir başka yöntem ise tavuğu fırına atmadan önce biraz toz şeker serpmek ;)

Son düzenleme: 8 Mayıs 2014
Nar Gibi Tavuk Kızartmak İçin Tavsiyeler! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kartal Gibi Doğdu..Tavuk Gibi Öldü!!!!

Kartal Gibi Doğdu..Tavuk Gibi Öldü!!!!

Bir rivayete gore; dort tavuk bir kartal yuvasına gidip bir yumurta caldılar. Yumurtayı kumese getirdiklerinde, kumeste bulunan diğer tavuklar gordukleri bu yumurtanın cok buyuk bir tavuğa ait olduðunu duğunduler.Zaman gecti, yumurtayı getirenler de unuttu,onlar da bu yumurtanın buyuk bir tavuğa ait olduðunu inandılar... Bir anne bulundu yetim yumurtaya, kulucka başladı.Kýsa bir zaman sonra...
  2. Kendimi tavuk gibi hissediyorum.

Kendimi tavuk gibi hissediyorum.

:hasta:Itiraf ediyorum,yumurtlama gunlerinden biktim artik,dun doktorum kocamin bir yumurtan var dedi,off nereye gidiyor bu yumurtalar,artik yumurta degil bebis istiyorum.:hasta:
  3. Şehriyeli Bulgur Pilavlı Nar Tavuk

Şehriyeli Bulgur Pilavlı Nar Tavuk

Yemek yapmayı,yeni tarifler denemeyi ve mutfakta vakit geçirmeyi seven melekler..Tam sizlerin ağzına layık enfes bir tarif daha.Hadi denemek için hemen mutfağa.. Malzemeler : * 1 bütün tavuk * 1 soğan * 3 diş sarımsak * 1 çorba k.mayonez * 1 tutam taze kekik * tuz * tane karabiber Pilavı için: * 2 su b.bulgur * 1 su b.tel şehriye * 1 soğan * 2 biber * 1 domates * 1 çorba k.domates salçası...
  4. Nar gibi kızarmış tavuk için püf noktası

Nar gibi kızarmış tavuk için püf noktası

nar gibi kızarmış tavuk tarifi fırında kızarmış bütün tavuk fırında tarifi Tavuklarınızı fırında yapacaksanız sizlere tavukların nar gibi kızarması için yapılması gereken püf noktayı veriyorum Tavuğu fırında pişirirken üzerinin iyi kızarması için tek yapmanız gereken,üzerine tuz, limon suyu, zeytinyağı, yoğurt ve salça karışımından sürmek… Bu şekilde hem daha lezzetli olduğunu, hem de nar...
  5. Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır?

Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır?

Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır? Mutfakta henüz acemi bir ev kadınıyım ve sizden yardım bekliyorum acaba Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır?

Sayfayı Paylaş