gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Nar Suyu Ve Faydaları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

nar nar suyu, nedir, faydaları, yararları, zararı varmı diye merak ediyorsanız yazımıza buyrun arkadaşlar.

Bol bol nar suyu içenin kalbi sağlam olur, kanserden ve ****** sorunlardan korunur. Başta kırmızı renkli olmak üzere tüm sebze ve meyvelerde vitamin bulunduğunu belirten Mehmet Öz, narın bu meyvelerden ayrılan tarafını ise şöyle açıkladı:

“Narda, E vitamininden 20 kat daha güçlü olan polifenol maddesi bol miktarda bulunur. Antioksidan özelliği olan bu madde, aynı zamanda kalp hastalıkları ile ****** problemleri önler.” Öz’ün açıklamasına göre, 6 hafta boyunca nar suyu içenlerin kalp krizi riski yüzde 17, kansere yakalanma riski yüzde 22, ****** problem yaşama riski ise yüzde 16 oranında azalıyor. Narın olumlu etkisinin tüm meyvelerden çok daha kısa sürede ortaya çıktığını söyleyen ünlü bilim adamı, “Nar aşırı tüketildiğinde bile herhangi bir olumsuz etki yapmaz” dedi.
    Önceki araştırmalarda da, narın şu faydaları ortaya çıkartılmıştı: “Kolesterolü, şekeri dengeliyor, ishali kesiyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, başta prostat ile cilt kanserini, enfeksiyon ile alerjileri önlüyor ve yaraları iyileştiriyor.”

Nar Suyu Ve Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nar yağı ve nar çekirdeği faydaları

Nar yağı ve nar çekirdeği faydaları

nar çekirdeği faydaları nar yagi yağı yagı Bu bilgilerle narın birçok yararına biraz daha eklenmiş oldu. Gençlik iksiri’ olan nar çekirdeği yağı, fabrikasyon olmayan bir yolla yani damıtma yöntemi ile elde ediliyor. Nar çekirdeği yağının sağladığı güzellik, gerçek güzellik! Bu yağ sadece cilde ihtiyaç maddelerini takviye etmekle kalmıyor, yenileme özelliği de bulunuyor. Ancak bu etkinin...
  2. Nar ve Nar Çekirdeğinin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Nar ve Nar Çekirdeğinin Faydaları Saymakla Bitmiyor

nar çekirdeğinin faydaları nar çekirdeği faydaları cekirdeginin faydalari Bu aralar çok fazla nar yiyorum ve kendimde değişiklikler hissetmeye başladım meleklerim.Kilolarımdan dolayı sürekli kabız olan ben bu günlerde coştum resmen.Ama narı suyunu değil de çekirdekleriyle beraber tüketiyorum ki nar çekirdeği de en az kendisi kadar faydalıymış.Farkında olmadan iyi bişey yapmışım meleklerim.Bol...
  3. Narın ve Nar Suyunun Faydaları Nelerdir?

Narın ve Nar Suyunun Faydaları Nelerdir?

narın faydaları nar suyunun faydaları narın faydaları nelerdir Allah'ın yarattığı binbir çeşit meyveden biri narın faydalarından bahsedeceğiz sizlere melekler :) Kış geldiğinde gerek meyvesiyle, gerek sıkılıp içilen suyuyla bağışıklık sistemimizi kuvvetlendiren, gribal enfeksiyonlara karşı kalkan görevi gören narın diğer faydaları nelermiş makalemizden öğreniyoruz.. :tik: Nar meyvesinin...
  4. Kudret Narının Faydaları ve Kullanımı

Kudret Narının Faydaları ve Kullanımı

Kudret nar'ı kullanımı Kudret nar'ı faydaları Kudret nar'ı kullanımı ve faydaları Şifalı bitkiler içinde yer alan kudret narının faydaları, kullanım şekli ve yan etkileri konusunda sizleri bilgilendiriyoruz melekler :) Kudret nar'ı kullanımı ve faydaları: Araştırmalara göre; Kudret Narı, parçalı yapraklı, tırmanıcı, otsu bir yıllık bir bitkidir. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden...
  5. Nar Çayının Faydaları Ve Yapılışı

Nar Çayının Faydaları Ve Yapılışı

nar çayı nedir,nar çayı neye iyi gelir,nar çayının faydaları,nar çayının hazırlanışı ,nar çayı hakkında bilgiler Narın başlıca faydaları, tansiyonu düşürmesi ve buna bağlı olarak kalp sağlığını korumasıdır. Ancak narın sağlığımıza faydaları sadece bunlarla sınırlı değil. Özellikle kış aylarında, vücudunuzu hastalıklara karşı güçlendirmek için, C vitamini bakımından oldukça zengin olan bu...

Sayfayı Paylaş