Nar yağının faydaları

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Nar yağının faydaları
nar yağı faydaları nar yagının faydaları yagi yağının yaginin faydalari
Sağlığımız için tüketmemiz gereken gerek meyve olarak gerek meyve suyu olarak mutlaka almamız gereken narın faydaları saymakla bitmiyor.Sizlere böylesi mucizevi bir bitkinin yağı hakkında bilgiler vermek istiyorum.Nar yağı faydaları ve kullanımı hakkındaki bilgileri sizler için veriyorum

nar-5648.jpg

Hazırlanış Biçimi : Nargiller familyasının örnek bitkisidir.Narın meyve ve çekirdeklerinden elde edilen yağdır.

İçindekiler : Nişasta, mannit, reçine, triterpentik, asitler, tanen, pelletierin, isopelletierin ve metil polletierin içerir.

Faydaları : Grip,soğuk algınlığı,mide yanması,damar sertliği,şeker hastalığı ve cilt problemlerinde kullanılır.Sivrisinek sokmalarında veya böcek ısırmalarında hemen uygulanması gerekir.Her türlü ağrıya karşı kullanılır. Menopoz Sıkıntılarını Giderir.Cilt besleyici, sıkılaştırıcı, selülit giderici olarak kullanılır. Doğum kontrol hapının yan etkililerini azaltır. Kolesterolü ve hipertansiyonu düşürür. Cildi tazeler,yaşlanmayı geciktirir (Anti-aging.) Kalbi kuvvetlendirerek, kalp krizi riskini azaltır. Sigara, alkol, kirli hava gibi kanserojen etmenlerin etkisini azaltan güçlü antioksidandır

Kullanım Şekli : Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 4-5 damla damlatılarak alınır.

Yemeklerde ve salatalarda kullanılır.

Uyarı : Düşük tansiyon olanların dahilen kullanması sakıncalıdır.

Geri