gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Nar Yemesi Zahmetli Ama Faydası ?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Narın faydaları saymakla bitmiyor. İster tek tek tanelerini yiyerek tüketin, ister suyunu sıkarak için nar, pek çok derdin devası. Örneğin narda 10 bardak yeşil çaya ve 4 bardak kızılcık suyuna eşdeğer antioksidan madde bulunuyor. Narın bilinen bazı faydaları:
    • Tansiyonumuzu olumlu bir şekilde düzenler
    • Kalbimizi korur düzenli çalışmasına destek olur
    • Enfeksiyona karşı vücut direncini korur ve artırır
    • Enerji verir, yorgunluğu giderir
    • İdrar söktürücü etkisiyle toksin atımını sağlar
    • Bağışıklık sistemini güçlendirir hastalıklara karşı korur
    • Kolesterol ve kan şekerimizi regüle eder artmasını engeller
    • Bağırsak parazitlerinin düşmanıdır, iyi bakterilerin artmasını sağlar
    • İshali (diare) önler tedavide destek sağlar
    • Ciltte olumlu katkısı vardır, pürüzsüz görünüm sağlar
    • Cilt enfeksiyonlarında olumlu katkısı vardır

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Nar Yemesi Zahmetli Ama Faydası ?
    evet canım baya faydalıymış ben narı severim ama üşeniyom valla:)meyve özürlüyüm ama narı severim
    emeğine sağlık canım

Nar Yemesi Zahmetli Ama Faydası ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nara

Nara

Kendisinin nara attığını gören kimse, yapılan haksızlıkla karşısında atık patlayacak demektir Kendisinin nara attığını gören kimse, yapılan haksızlıkla karşısında atık patlayacak demektir
  2. Nar

Nar

Tatlı nar mala, imar edelimiş kente, hanım yahut çocuğa; Kırmızı nar taneleri altına, beyaz nar taneleri gümüşe; Ekşi nar üzüntü ve kedere, ekşiyi seven kimse için rızık ve mala; Nar kabuğu yemek hastalıktan sifa bulmaya; Nar suyu kişinin nafakasına, Narr ağacı dindar, varlıklı ve çömert kimseye; nar ağacını kesmek akrabayla ilişkiyi kesmeye; Nar taneleri kolaylıkla elde edilen mala, Nar...
  3. nar

nar

(Granatapfelbaum / Granadier / Pomegranate / Rümman / Punica granatum / Pommegranate / Grenadier) Haziran-temmuz aylarinda kirmizi renkli çiçekler açan, iki ile bes metre boylarinda agaççiklar. Gövdeleri gayri muntazamdir. Yapraklar karsilikli, kisa sapli ve kirmizi kenarlidir. Çiçekler kismen sapsiz, tek tek ve birkaçi birarada bulunur. Çanak yapraklari kirmizi renkli, dökülmeyen ve etlidir....
  4. Nar

Nar

(Granatapfelbaum / Granadier / Pomegranate / Rümman / Punica granatum / Pommegranate / Grenadier) Haziran-temmuz aylarinda kirmizi renkli çiçekler açan, iki ile bes metre boylarinda agaççiklar. Gövdeleri gayri muntazamdir. Yapraklar karsilikli, kisa sapli ve kirmizi kenarlidir. Çiçekler kismen sapsiz, tek tek ve birkaçi birarada bulunur. Çanak yapraklari kirmizi renkli, dökülmeyen ve etlidir....
  5. kalecinin gol yemesi

kalecinin gol yemesi

Acaba yanlış yerde mi oynuyorum - Aslında yemezdim de... - Bir top gördüm sanki - Yedim, pisman degilim, yine olsa yine yerim. - Golü yedim ama önce bi sor niye yedim - 6 tane yedim ama bi düzine de yiyebilirdim - acaba bıraksam auta gider miydi - Keşke atlamasaydım, zaten gol oldu.. Penaltı hadisesi esnasında kaleci iç sesleri... -Ulan Mustafa atarsan yemin ederim konuşmam bi daha...

Sayfayı Paylaş