gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Narın ve Nar Suyunun Faydaları Nelerdir?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

narın faydaları nar suyunun faydaları narın faydaları nelerdir

Allah'ın yarattığı binbir çeşit meyveden biri narın faydalarından bahsedeceğiz sizlere melekler :) Kış geldiğinde gerek meyvesiyle, gerek sıkılıp içilen suyuyla bağışıklık sistemimizi kuvvetlendiren, gribal enfeksiyonlara karşı kalkan görevi gören narın diğer faydaları nelermiş makalemizden öğreniyoruz.. :tik:

Nar meyvesinin birçok faydası vardır.Nar ağacı şekil olarak yaprakları birbirine karşılıklı, güzel kokulu ve büyük çiçekli ve kırmızı renkli küçük bir ağaçtır.

Tatlı nar’ın mizacı sıcak ve rutubetlidir, mideye oldukça yararlıdır. hafif kabızlık yapıcı özelliği nedeniyle mideyi takviye eder.

Boğaz, göğüs ve akciğer için önemlidir. Öksürük şikayeti olanlara iyi gelir.

Nar meyvesinin suyu bağırsakları yumuşatıcıdır.

Mide iltihabına karşı oldukça faydalıdır. İshali Durdurur ve kusmayı da engeller.

Nar meyvesinin organları güçlendirdiği bilinir.

Gözdeki sarılığı kesmesi için meyvenin içindeki etli kısım ile narın suyu çıkarılır ve bir miktar bal ile karıştırılıp merhem olana kadar pişirilir. Daha sonra bu merhem ile göze sürme çekilir.

Diş etleri üzerindede narın faydaları vardır. Diş çürümesine karşı faydalıdır.

Her sene nar çiçeğinden üç tane yutan kimse göz ağrısından korunmuş olur, denilmiştir.

2. Meyve gurmesi

Meyve gurmesi Forum Okuru

Nara kesinlikle bayılıyorum hatta nara hastayım desem yalan olmaz. Sırf nar yemek için kışın gelmesini istiyorum. Yazın da marketten alınmış nar suyunu hep içerim. Nar suyunun da kendine has faydaları var ve nardan biraz farklı. Burda önemli olan narı evde mi sıkıyorsunuz yoksa marketten mi alıyorsunuz? Evde doğrayıcıya atıyorum nar parçalarını çekirdeğiyle birlikte sıcı hale getiriyor. Bazen içine iki üç parça mandalina atarım sulu olsun diye. Böyle yapınca çekirdeğini de suyuna katıp yemiş oluyorsunuz ve narın en önemli yeri aslında çekirdeği. Narın çekirdeğinde punisik asit adlı kilo vermeyi sağlayan bir yağ asiti varmış. Hazır alınan nar suyunda çekirdek yok ama kabuğunu sıkıyorlar. O da kendine göre faydalı. Kabuğunda da başka maddeler varmış çünkü.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Eylül 2015
Narın ve Nar Suyunun Faydaları Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nar Suyunun Faydaları

Nar Suyunun Faydaları

narın cilde faydaları nar suyunun zararları nar suyunun cilde faydaları hamilelikte narın gebelikte Nar denildimi akan sular duruyor bende:DBayılıyorum nar'a.Çok ahrika bir meyve bana göre,tadı görünüşü helede içini açtığımızda o tane tane küçük kırmızı boncuk gibi yemişleri ayrı bir güzellik:) Nar'ın kendisi kadar suyu da çok faydalı meleklerim.Buyrun okuyun ve mutlaka sizde nar suyunu...
  2. Nar yağı ve nar çekirdeği faydaları

Nar yağı ve nar çekirdeği faydaları

nar çekirdeği faydaları nar yagi yağı yagı Bu bilgilerle narın birçok yararına biraz daha eklenmiş oldu. Gençlik iksiri’ olan nar çekirdeği yağı, fabrikasyon olmayan bir yolla yani damıtma yöntemi ile elde ediliyor. Nar çekirdeği yağının sağladığı güzellik, gerçek güzellik! Bu yağ sadece cilde ihtiyaç maddelerini takviye etmekle kalmıyor, yenileme özelliği de bulunuyor. Ancak bu etkinin...
  3. Nar ve Nar Çekirdeğinin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Nar ve Nar Çekirdeğinin Faydaları Saymakla Bitmiyor

nar çekirdeğinin faydaları nar çekirdeği faydaları cekirdeginin faydalari Bu aralar çok fazla nar yiyorum ve kendimde değişiklikler hissetmeye başladım meleklerim.Kilolarımdan dolayı sürekli kabız olan ben bu günlerde coştum resmen.Ama narı suyunu değil de çekirdekleriyle beraber tüketiyorum ki nar çekirdeği de en az kendisi kadar faydalıymış.Farkında olmadan iyi bişey yapmışım meleklerim.Bol...
  4. Nar Suyu Ve Faydaları

Nar Suyu Ve Faydaları

nar nar suyu, nedir, faydaları, yararları, zararı varmı diye merak ediyorsanız yazımıza buyrun arkadaşlar. Bol bol nar suyu içenin kalbi sağlam olur, kanserden ve ****** sorunlardan korunur. Başta kırmızı renkli olmak üzere tüm sebze ve meyvelerde vitamin bulunduğunu belirten Mehmet Öz, narın bu meyvelerden ayrılan tarafını ise şöyle açıkladı: “Narda, E vitamininden 20 kat daha güçlü...
  5. Kudret Narının Faydaları Nelerdir ?

Kudret Narının Faydaları Nelerdir ?

Kudret Narı Yararları nelerdir Kudret Narının faydaları Kudret Narı neye iyi gelir Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden kudret narının faydalarını hep birklikte makalemizden öğreniyoruz melekler :) Kudret Narı Yararları •Kudret narı (mormordica) ile sindirim sistemi hastalıklarına doğal destek sağlanabilir. Kudret narı mide bağırsak rahatsızlıklarında ilk akla...

Sayfayı Paylaş