gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Nasıl Aşık Olunur

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Nasıl Aşık Olunur aşık olunca insan nasıl olur bu konuda bilgi verilebilir mi aşk anlatılabilinir mi? :D

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Nasıl aşık oluruz
    Aşkın Bilimsel Açıklaması şöyledir;

Aşkın ve sevginin hormonlarla da ilgili olduğu kanıtlanmıştır. Örneğin, annenin çocuğuna duyduğu karşılıksız, sonsuz sevginin kaynağı doğum sonrası salgılanan hormonlardır. Bu hormonlar yalnız kadınlarda(ve memeli hayvanların dişilerinde) bulunur ve yalnız doğum sonrası salgılanmaya başlar. Ancak aşk olarak tanımlanan ve karşı cinse duyulan tutkulu sevgide farklı hormonlar görev yapar. “Aşk hormonu” olarak tanımlanabilen tek bir hormon henüz bulunamasa da yapılan çalışmalarda bir deneğe aşık olduğu kişi gösterilince kanında mutluluk hormonu, cinsel istek hormonu, stres hormonu ve adrenalinin arttığı tespit edilmiştir. Aşk olgusunda birden çok hormonun rol oynadığı ve bu hormonların görsel, işitsel veya psikolojik etkilerle salgılandığı öne sürülmüştür.

Bazı deneysel çalışmalarda PET (Position Emission Tomography) ve MRI (Magnetic Resistant Imaging) yardımıyla beyindeki aktif bölgeler gösterilerek Aşkın beyindeki merkezi gösterilmeye çalışılmıştır. bulunan bazı verilerin olmasına karşılık hala tam olarak bir fikir bütünlüğüne varılamamıştır.

Nasıl Aşık Olunur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. emocu nasıl olunur?

emocu nasıl olunur?

emocu nasıl olunur nasıl emocu olunur Üstünde saçma sloganlar olan eski tişörtler, solmuş lakostler, polo gömleklere ulaşmak hiç zor değil. Çok uygun fiyata haftanın her günü için birer tane alabilirsiniz. Pantolonlar ve şortlar için de sorun yok. Eski takımların pantolonları yıpranmış hakiler emoluğun yapıtaşlarıdır. Bit pazarından bazı cool eski spor ayakkabılar bulmaya çalışın. Yapacağınız...
  2. Nasıl Zengin Olunur

Nasıl Zengin Olunur

nasil zengin olunur nasıl zengin olunur iş adamı nasıl iş sahibi olabilirim adamı İnsanlar boşuna zengin olmuyormuş vallahi bu yazıyı okuduktan sonra daha iyi anladım.Zeka her şeyin başı arkadaşlarım... New York'ta bir bankanın önünde duran son model Rolls Royce otomobilden inen adam, hızlı adımlarla bankaya girdi ve önüne çıkan ilk görevliye, bireysel kredi için başvuruda bulunmak...
  3. vampir nasıl olunur

vampir nasıl olunur

Nasıl vampir olunur ve vampirlerin özellikleri var mı keşke vampir olsaydım. 10 yaşındayım da vampir olunabililyor mu bilgi verir misiniz banaaaaaaaaa
  4. Nasıl Pilot Olunur ?

Nasıl Pilot Olunur ?

Nasıl Pilot Olunur Pilot Olmak İçin Neler Gerekli Kuş gibi gökyüzünde uçmak sevdasında olan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için nasıl pilot olunacağı hakkında ki bilgileri paylaşıyoruz :) Türkiyedeki uçuş okulları Tükiyeninde üye olduğu uluslar arası sivil havacılık komutesi şartlarına uygun hareket etmek zorunda,bu şartların denetimi ise sivil havacılık güvenliğince yapılmakta....
  5. Nasıl Avukat Olunur

Nasıl Avukat Olunur

Nasıl Avukat Olunur ben avukat olmak istiyorum ama nasıl avukat olunur bilmiyorum. Avukat olmak için ne gerekiyor hangi bölümü okumak lazım lütfen yazın.

Sayfayı Paylaş