Nasıl Dikkat Çekici Olabilirsiniz?

M

Misafir

Forum Okuru
Nasıl Dikkat Çekici Olabilirsiniz?
dikkat çekici olmak yakışıklı olmanın sırları yakışıklı olmanın yolları çekici sırları nasıl olabilirim
Ya sıkıcısınız ya da göze çarpıyorsunuz. Ya görünmezsiniz ya da dikkat çekici. Tüm hayatınız boyunca da herkes sizi geçmek için uğraşıyor. Yine tüm hayatınız boyunca başınızı eğmeniz, sıkı çalışmanız, konuştuklarınızın sorun çıkarmaması ve işi başarmanız gerektiği size söylendi duruldu. Ne kadar anlamsız sözler bunlar. İşte size 10 kolay adımda nasıl dikkat çekici olabileceğinizin yolları. Nasıl göze çarparsınızın yolları. Sizin nasıl farkınıza varılacağının, nasıl bir farklılık meydana getirebileceğinizin ve son anda başarıya nasıl ulaşabileceğinizin yolları.

Durumun aciliyetini anlayın. Yarım yamalak tedbirler burada işlemez. Dikkat çekici olmanın tek yolu, dün yapmış olduğunuzu yapmak stratejisinden vazgeçmek; ama daha iyisini yapmaktır. Kendinizi bu meseleye adayın.
Dikkat çekici demek, size dikkat çekici gelen demek değildir. Bana dikkat çekici gelen demektir. Dikkatleri üzerimde toplayacak mıyım? Eğer toplayamayacaksam, o zaman vasatsınız, ve vasat da kaybedenler içindir.
Farkediliyor olmak dikkat çekici olmakla aynı şey değildir. Sokağın aşağısına çıplak koşmak sizi farkettirir fakat bunun size fazla bir getirisi olmaz. Bir maharet sergilemek kolaydır fakat faydalı değildir.
Dikkat çekici olma yolunda aşırılığa kaçmada bir kusur yoktur. Aslında, bu bir koşuldur. İlk etapta insanlar, dünyada en iyileri dikkate alanlar, bunlar istediklerini alan insanladır. Rock yıldızlarının peşine takılan bir sürü genç kız var çünkü onlar yıldız, sırf yakışıklı oldukları için değil.
Dikkat çekicilik sınırlarda olabilmede yatar. En büyük, en hızlı, en yavaş, en zengin, en kolay, en zor. Hangi sınır olduğu her zaman fark etmez, önemli olan o sınırda ya da o sınırın ötesinde olmanızdır.
Herkes dikkat çekici olmak için harcadığınız gayretlerin değerini bilmez. Hakikaten çoğu insan değerini bilmez. Ne olmuş yani? Çoğu insan kafalarını kuma gömmüş deve kuşları misali hiçbir şekilde size yardım edemez. Amacınız herkesi memnun etmek değil ki zaten. Sizin amacınız fiiliyatta çekinmeden konuşan, sesini herkese duyuran, yeni şeyler satın alan ya da yeteneklileri işe alanları memnun etmektir.
Eğer bir kullanım kılavuzundaysa, eğer kabul edilmiş bir erdemse, eğer 8ÜAptallar için8230;8221; serisi kitaplarında bulabiliyorsanız, o zaman tahmin edin: Bu sıkıcıdır, dikkat çekici değildir. Birşeyi çekici kılmanın bir kısmı da onu ilk ve en iyi yapmaktır. Roger Bannister dikkat çekiciydi. Arkasından gelen adam, yani Bannister8217;in rekorunu kıran adam değildi. Sadece daha hızlıydı8230; ama bu fark etmez.
Göründüğü gibi gerçekten korkutucu değil. Eğer çizginin dışına çıkmaya cesaret edersek tüm korkunç sonuçlar yoluyla kitleleri tehdit ederek kitleleri (bizi) çizgide tutuyorlar. Ama kitlesel işten çıkarmalarda kimler işlerini kaybeder? Kim iş bulmada sorun yaşar? Dikkat çekici azınlık değil, hiç şüphesiz.
Eğer bunu bir T-şörte koysaydınız, insanlar onu giyer miydi? İnsanların umursamadıkları birşeyde dikkat çekici olmak faydalı değildir. Tüm insanlar değil sadece birkaçı sizi önemser. Çılgınca sizin ne yaptığınıza odaklanmış birkaç insan, şöyle-böyle ilgiliymiş gibi görünen binlerce insandan kat be kat daha iyidir, doğru değil mi?
Moda olan şey kısa zamanda moda dışı olur. Belli bir süre dikkat çekiciyken, şayet yeniden yatırım yapmaz ve birşeyler icat etmezseniz, uzun bir süre dikkat çekici olmazsınız. Şan ve şöhretinize dayanmak yerine, çok kısa bir sürede tekrar dikkat çekici olmaya adamalısınız kendinizi.
8ÜFakat dur bir dakika!8221; dediğinizi duyar gibi oluyorum. 8ÜÜstlerim bana izin vermez. Harika şeyler yapmak istiyorum, fakat bana izin vermez.8221;

Bu, tabiiki, saçma. Üstleriniz size izin vermeyecektir çünkü sizin gerçekte talep ettiğiniz:8221;Aptal ve komik birşey yapabilir miyim? Şayet o işe yaramazsa, tüm suçu yüklenir misiniz? Ama işe yararsa da, tüm takdiri ben alabilir miyim?8221; Böyle bir öneriye acaba siz ne derdiniz?

Diğer şık ise ürkütücü gözüküyor, ancak ben öyle olmadığını düşünüyorum. Diğer şık sadece dikkat çekici olmaktır. Dikkat çekici olabilmek için tüm gayretinizi sarf edin. Belki büyük bir şeyde değil, ancak küçük bir şeyde. Biraz otoritenizi sağladığınız bir alan bulun ve bununla çalışın. Başarılı olduktan sonra, gelecek sefer için daha fazla rahat edilecek yeriniz olduğunu keşfedeceksiniz. Peki ya başarısız olursanız? Endişe etmeyin. Bağlı bulunduğunuz organizasyon, çok sık başarısız olunacağı anl***** gelse bile, çalışanların zoru başarmak için gayret göstermede istekli olmalarını gizli de olsa ister.

Peki ne zaman? Ne zaman dikkat çekici olmaya başlamalısınız? Şu nasıl: eğer başlamazsanız, sahiden ciddi değilsiniz. Yarın gece yarısı gibi ya da hiç takmayın. Kusursuz o anı bekleyerek oturmada fazla beceriklisiniz. Hadi gidin ve başlayın.

Geri