gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Nasrettin Hocanın Turşu Fıkrası

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Nasrettin Hocanın Turşu Fıkrası için yazıyorum size bu fıkrayı biliyordum ama bazı yerlerini unutmuşum akşama fıkra partimiz var anlatmayı düşünüyorum :)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Nasrettin Hoca'dan Turşu Fıkrası,

Nasrettin Hoca turşuculuk yapmaya karar vermiş. Bir turşucunun eşeğini, bütün araç gerecini satın almış. Ertesi gün de yola koyulmuş...

Yıllardır alışan eşek, kalabalık arasında, sık sık turşu alan evlerin önünde anırmaya başlıyor, böylece Nasrettin Hoca’nın “Turşuu!” diye bağırmasını önleyip duruyormuş. Oysa Hoca bir kerecik olsun bağırmak için yanıp tutuşuyormuş. Birkaç kez dövmüşse de, eşek huyundan vazgeçmemiş.

Bir gün yine kalabalık arasına girmişler. Nasrettin Hoca, sesinin çıktığınca “Turşuu!” diye bağırmaya hazırlanırken, eşek anırıvermiş.

Eşekten düşmüşten beter olan Hoca, eşeğe dönüp azarlamış:

— Bana bak Eşşek! Turşuyu sen mi satacaksın, yoksa ben mi satacağımı

Nasrettin Hocanın Turşu Fıkrası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nasrettin Hocadan Kısa Fıkralar

Nasrettin Hocadan Kısa Fıkralar

Nasrettin Hocanın Fıkraları Nasrettin Hocanın Kısa Fıkraları Türk edebiyatının unutulmaz ismi Nasrettin Hoca'nın hem kısa hem de komik fıkralarını ezberlemek isteyen minikler ve neşelenmek isteyen siz meleklerimiz için paylaşıyoruz :D:D Acemi Bülbül Nasrettin Hoca bir gün komşusunun bahçesine girer.Bahçedeki armutları görünce dayanamaz.Bir tane yer,dayanamaz bir daha,bir daha derken...
  2. Nasrettin Hocanın Gerçek Adı

Nasrettin Hocanın Gerçek Adı

Nasrettin Hocanın Gerçek Adı nedir arkadaşlar biliyor musunuz lütfen cevap verin.
  3. Nasrettin Hocadan Gerçek Fıkralar

Nasrettin Hocadan Gerçek Fıkralar

Nasrettin Hocanın Gerçek Fıkraları Nasrettin Hocanın Fıkraları Güldürdüğü kadar insanı düşünmeye de zorlayan Nasrettin Hocanın gerçek olduğuna inanınlan fıkralarını sizlerle paylaşıyoruz melekler :) SANATIN YARISI Nasreddin Hoca çocukken onu bir terzinin yanına çırak olarak vermişler. Aradan altı yedi ay geçmiş. Bir gün anacağı çocuğu yanına oturtup: - Anlat bakalım oğlum demiş bu kadar...
  4. Nasrettin Hocanın Hikayeleri

Nasrettin Hocanın Hikayeleri

Nasrettin Hocanın Hikayeleri lazım bana mümkünse paylaşırsanız çok yardımcı olursunuz bana
  5. Nasrettin Hocanın Ölümü

Nasrettin Hocanın Ölümü

Nasrettin Hocanın Ölümü hakkında bilgi verirmisiniz bana kızlar.

Sayfayı Paylaş