gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Nato Antlaşması Maddeleri nelerdir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar sizden günün konusu olan Nato hakkında bilgi istiyorum. Türkiye Suriye için Nato ya başvurmuş peki nedir bu Nato Antlaşması Maddeleri merak ettim yazarsanız sevinirim.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Nato Antlaşmasının Maddeleri Nelerdir
    Nato'nun Maddeleri

Nato'nun değişmeyen prensipleri aşağıda listelenmiştir.

-Üye ülkelerden birine yapılan tecavüz, tamamına yapılmış kabul edilir. (5. madde)
    -Üyelerin toprak bütünlüğü ve bağımsızlığı garanti edilerek dünya barışına katkı devam ettirilir.
    -İttifak, Avrupa'da ABD'nin konvansiyonel ve nükleer askeri varlığını zaruri sayar.
    -İttifak, savunma amaçlıdır.
    -Caydırma için yeterli bir gücü muhafaza etmek esastır.
    -Nükleer silahlarda sıfır çözüme ulaşıncaya kadar, konvansiyonel ve nükleer silahların uygun bir birleşimini kullanmaya devamı zorunlu görür. Nükleer silahların amacı siyasi olup, ittifakın güvenliğinin en önemli garantisidir. Bu kuvvetler savaşı ve dengeyi korumak için asgari düzeyde tutulur.
    -NATO Savunmasının kolektif tabiatı, işbirliğine ve bütünleşmesine istinat eder.

Nato Antlaşması Maddeleri nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yıldızlararası Madde Nedir?

Yıldızlararası Madde Nedir?

yıldızlararası madde, nedir, nerededir, bulunduğu yer, nelerden oluşur, ile ilgili bilgiler burada melekler YILDIZLARARASI MADDE Uzay boşluğu sanılan yıldızlararası ortamda madde vardır; ancak, bu maddenin yoğunluğu yıldızlardaki yoğunluktan milyonlarca kez daha azdır. Yıldızlararası madde, gaz ve toz parçacıklarından oluşur, örneğin, 1 cm3 lük yıldızlararası uzayda ortalama olarak bir...
  2. nato kafa nato mermer sözündeki natonun kelime anlamı nedir

nato kafa nato mermer sözündeki natonun kelime anlamı nedir

nato kafa nato mermer sözündeki natonun kelime anlamı nedir lütfen cevabını yazın yazmadan kaçmayın
  3. Nato Nedir?

Nato Nedir?

Nato Nedir? Arkadaşalr az önce aklıma takıldı acaba Nato Nedir bilen var mı
  4. NATO Ne Demektir ?

NATO Ne Demektir ?

Nato Nedir Nato Ne Demektir Nato'nun Anlamı Bir misafirimiz sorduğu üzerine açtığımız bu konuda NATO'nun açılımı ve özellikleri hakkında ki tüm bilgileri aşağıda ki makalede sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü anlamına gelen North Athlantic Traty Organization olarak yazılan İngilizce aslındaki sözcüklerin kısaltılmış şeklidir. Uluslararasında sık...
  5. maddenin görülebilir özellikleri nelerdir

maddenin görülebilir özellikleri nelerdir

lütfen bana maddelerin görülebilir özelliklerini maddeler halinde yazar mısınız teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş