gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Nazar Konusunda Harika Güzel Sözler

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Nazarla İle İlgili Güzel Sözler Güzel Nazarla İlgili Sözler

Belki kabul etmek istemeyenler olabilir ama nazar vardır melekler. Eğer nazara hala inanmakta tereddütlü iseniz şimdi sizlerle paylaşacağımız nazar ile ilgili güzel sözler içinde yer alan Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed 'in sözleri size bir cevap olacaktır. :)

Cenab-ı hakk ümmetimden yetmişbin kişiyi hesapsızca cennete koyacağını vaadetmiştir ki bunlar nazarlık gibi şeylere kesinlikle inanmayan kimselerdir

Nazar = Göz Değmesi

4011 – ibnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: “Göz değmesi haktır. Eğer kaderi (delip) geçecek bir şey olsaydı, bu, göz değmesi olurdu. Yıkanmanız taleb edilirse yıkanıverin.”

4012 – Sahiheyn ve Ebu Davud’da Ebu Hüreyre radıyallahu anh’tan: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm’ın: “Göz değmesi haktır” dediği rivayet edilmiştir.

4013 – Hz. Aişe radıyallahu anha anlatıyor: “Gözü değene (ain) abdest alması emredilir, onun abdest suyu alınır, bununla göz değmesine uğrayan (main) yıkanırdı.”

Nasıl ki; mıknatıs, demiri kendine çeker. Fakat asıl çekme sebebini, onu yaratan Rabbimiz bilir. Nazar da öyledir.

Nazar (gözdeğmesi), toplumda vâki olan bir hususdur.

Bazı kimselerin gözlerinde bir hâl vardır ki, konsantre olarak baktığı kişiye çeşitli zararlar verir.

Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz nazar olayının, yaşanan bir gerçek olduğunu dile getirmiş ve şöyle buyurmuştur:
    "Gözdeğmesi hak ve gerçektir." (Müslim. Abdullah b. Abbas (r.a.)'dan rivayet etmiştir.)

Hafız İbn-i Hacer diyor ki: "Yani, kem göz ile nazar edip gözdeğdirmek, toplumda var ve sabit olan bir şeydir."

Nazar Konusunda Harika Güzel Sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nazarla İlgili Sözler

Nazarla İlgili Sözler

Nazarla İlgili Sözler arıyorum lütfen bana anlamlı ve yeni olan Nazarla İlgili Sözleri sunun kızlar.
  2. güzel nazarla ilgili sözler

güzel nazarla ilgili sözler

nazar sözleri kısa güzel nazarla ilgili sözler Nazara inanır mısınız bilmem ama ben inanıyıorum ve nazar var Melek'lerim. Ayrıca şimdi sizlere misafirimizin de isteği üzerine nazarla ilgili güzel sözler sunuyorum. Nasıl ki; mıknatıs, demiri kendine çeker. Fakat asıl çekme sebebini, onu yaratan Rabbimiz bilir. Nazar da öyledir. Nazar (gözdeğmesi), toplumda vâki olan bir hususdur. Bazı...
  3. Harika Sözler

Harika Sözler

Harika Sözler yazabilir misiniz acaba bu sayfaya ama o kadar harika olsun ki büyülesin okuyanları :)
  4. Nazarla İlgili Sözler istiyorum

Nazarla İlgili Sözler istiyorum

Merhaba arkadaşlar benim sizden bir ricam olacak acaba mümkünse bana Nazarla İlgili Sözler yazar mısınız klakin Nazarla İlgili Sözler yeni olursa çok sevinirim.
  5. Güzel kısa anlamlı harika sözler

Güzel kısa anlamlı harika sözler

Anlamlı Sözler, Anlamlı Sözler Yeni, Anlamlı Sözler Kısa, Anlamlı Sözler Facebook, Anlamlı Güzler Twitter, Anlamlı Sözler 2013, En Güzel Anlamlı Sözler, Yeni Anlamlı Sözler Her insanın yüreğinin bir yerinde ışık vardır… hem de pırıl pırıl… BuIutIara yükIedim özIemimi; şimşekIerIe çaktırdım sevgimi; YağmurIar yağdırdım gözyaşIarımIa; küçük meIekIer gönderdim seni öpmeye geIdiIermi? Ben asIa...

Sayfayı Paylaş