gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Nazarla İlgili Mesajlar arıyorum ben

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar nazara inanır mısınız bilmiyorum ama ben çok inanırım. Hatta rahmetli anneannem mezarda yatanların çoğu nazardan ölmüştür derdi ben küçükken belki de o kulağımda kaldı diye inanıyorum:) Sizden de Nazarla İlgili Mesajlar yazmanızı rica ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Nazarla İlgili Mesaj

Nazarla İlgili Kısa Mesajlar

Bazı kimselerin gözlerinde bir hâl vardır ki, konsantre olarak baktığı kişiye çeşitli zararlar verir.

Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz nazar olayının, yaşanan bir gerçek olduğunu dile getirmiş ve şöyle buyurmuştur:
    Gözdeğmesi hak ve gerçektir." (Müslim. Abdullah b. Abbas (r.a.)'dan rivayet etmiştir.)

Hafız İbn-i Hacer diyor ki: Yani, kem göz ile nazar edip gözdeğdirmek, toplumda var ve sabit olan bir şeydir.

Nasıl ki; mıknatıs, demiri kendine çeker. Fakat asıl çekme sebebini, onu yaratan Rabbimiz bilir. Nazar da öyledir.

Nazar (gözdeğmesi), toplumda vâki olan bir hususdur.

Nazarla İlgili Mesajlar arıyorum ben konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mektup Sözleri Mektup Mesajları arıyorum ben

Mektup Sözleri Mektup Mesajları arıyorum ben

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize keyifli bir gün diliyor ve sizden mektup sözleri yani mektup mesajları yazmanızı rica ediyorum şimdiden tşk ederim paylaşımınız için.
  2. Kıymetli Mesajlar arıyorum ben

Kıymetli Mesajlar arıyorum ben

merhaba arkadaşlar sizden benim için çok kıymetli olan biri için dünyanın en kıymetli şeylerini de versem az gelen biri için sizden elşimden geleni istiyor ve onun için kıymetli mesajlar yazmama yardım istiyorum.
  3. Kardeşlikle İlgili Mesajlar arıyorum

Kardeşlikle İlgili Mesajlar arıyorum

Merhaba arkadaşlar sizlerden bir ricam olacak kardeşim gibi sevdiğim hatta kardeşten de öte olduğum iki arkadaşım için Kardeşlikle İlgili Mesajlar yazmanızı rica ediyorum.
  4. İçten Mesajlar arıyorum ben

İçten Mesajlar arıyorum ben

Arkadaşlar bana acil tarafından içten mesajlar lazım ama o kadar çok içten olmalı ki okuyanın içi kımıldamalı içi canlanmalı artık siz anladınız onu :)
  5. Şöför Mesajları arıyorum ben

Şöför Mesajları arıyorum ben

Yeni erkek arkadaşım bir şöför:D:D İlk defa bir şöför arkadaşım oldu daha önce hiç tanıdığım şöför bile olmamıştı. Şehirler arası bir nakliye firmasında çalışıyor:D Sizden onun için Şöför Mesajları yazmanızı rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş