gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Nazlı Ecevit Resimleri

Konu, 'Çöplük' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

nazlı ecevit eserleri nazlı ecevit resimleri ecevitin eserleri in
    Asker kökenli bir aileden gelen Nazlı Ecevit, 1900 yılında İstanbul'da doğdu. Babası Albay Emin Bey, büyükbabası Ferik Salih Paşa'dır. Annesinin babası ise padişah yaverlerinden Kirat Paşa'dır.

Nazlı hanım, meşrutiyet döneminde kızlar için açılan İnas Sanayi-i nefise mektebi'nin ilk öğrencilerindendi. Ankara ve İstanbul'da resim öğretmenliği yapmıştır. Her tarzı başarı ile fırçasına aktarmıştır. Mesleği ile ilgili derneklerde başkanlık yapmıştır. 1985 yılında vefat etti.

Manzara, portre ve ölü doğaları ile tanınır. 1922-1947 yılları arası verdiği aradan sonra tekrar resme başlamış. 1948-75 arası Devlet Resim ve Heykel Sergi'lerinin hemen hemen hepsine katılmıştır. Eserleri çoğunlukla yağlıboya, suluboya, pastel ve karakalemdir.

NAZLI ECEVİT 1900 - 1985
    BURSA
    İmzalı.
    Tuval üzerine yağlıboya.
    38 x 55 cm.

1900 - 1985
    PERİ BACALARI
    İmzalı, 1978 tarihli.
    Duralit üzerine yağlıboya.
    30 x 38 cm.

1900 - 1985
    MEYVALI NATÜRMORT
    İmzalı.
    Tuval üzerine yağlıboya. Mukavvaya marufle edilmiş.
    26 x 34 cm

1900 - 1985
    ÇİÇEKLİ NATÜRMORT
    İmzalı. 1983 tarihli.
    Karton üzerine pastel.
    62 x 47,5 cm.

1900 - 1985
    STERLİÇELER
    İmzalı, 1978 tarihli.
    Karton üzerine pastel.
    64 x 48 cm.

[​IMG]Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 810x624 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın[​IMG]

alıntı derleme

Nazlı Ecevit Resimleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Demirel ve Ecevit

Demirel ve Ecevit

Demirel ve Ecevit Masal bu ya, Demirel ölmüs, öbür dünyaya gidince kendisine ceza olarak çok çok çirkin bir kadin vermisler ve bu dünyada hayatini bununla geçireceksin demisler. O da kaderine boyun egmis. Ama birde gezerken ne görsün, karsida Ecevit yaninda Demi Moore'la beraber degil mi?. Çok sinirlenmis ve Seytana çikip bunun bir haksizlik oldugunu söylemis. Seytanda ' Eh ! ne yapalim senin...
  2. Yıldız Tilbe - Nazlı Yarim

Yıldız Tilbe - Nazlı Yarim

Serzenişlerimi sakın ciddiye alma Kötü olan biri varsa o sensin sanma Ben arada kaldım beni affet bırakma Çıkarım elbet bu halden şüphede kalma Geçmişi bağışladım kendimi unutmadım Seni sevmeyen ruhum canımdan çıksın Dünyayı bedava sattım herkes bildiğini alsın Seni sevmeyen varsa canından olsun Nazlı yarim ömrümün neşesi yarim Seni bulan cenneti aramaz yarim Acını göstermesin bana Allah'ım...
  3. Aşkın'ın bebeğinin adı nazlı

Aşkın'ın bebeğinin adı nazlı

Allah analı babalı büyütsün.. :) HEMŞİRE; 'NAZLI' DEDİ AŞKIN NUR YENGİ, KIZI NAZLI’YA BAŞKA BİR İSİM KOYMAYI PLANLADIĞINI ANCAK BİR HEMŞİRENİN SÖZLERİ ÜZERİNE FİKRİNDEN VAZGEÇTİĞİNİ ANLATTI. YENGİ, KENDİ İSMİYLE İLGİLİ DE BENZER BİR ÖYKÜYÜ AKTARDI... Kanal D’deki Şeffaf Oda programında Güneri Civaoğlu’nun konuğu olan Aşkın Nur Yengi, annesinin karnında 5 aylık olana kadar...
  4. Nazlı Sevgiliye

Nazlı Sevgiliye

Biliyorum sen de seviyorsun beni. Gözlerinden okunuyor, uyku gibi, yağmur gibi, duman gibi aşk dökülüyor gözlerinden. Beni sevmediğini söylerken dudaklarının kıvrımında öyle bir işaret görüyorum ki sevdiğini söylüyor. Elini tutuyorum, elimi iterken elin, yanarak titriyor. Biliyorum sen de seviyorsun beni. Bazen hiç ses vermiyorum sana, beni çağırıyorsun, adımı sesleniyorsun, yüreğin beni...
  5. Suskunlar Dizisinde Ecevitin Küçüklüğüni Canladıran Kim

Suskunlar Dizisinde Ecevitin Küçüklüğüni Canladıran Kim

Suskunlar Dizisinde Ecevitin Küçüklüğüni Canladıran Kim adını biliyoır musunuz

Sayfayı Paylaş