gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

NBA - Chris Mullin

Konu, 'basketbol' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Pozisyon: Small forward Boy: 6'7" Takım: Warriors, Pacers
    Irk: Amerika
    Doğum: July 30, 1963
    Kolej: St. John's University
    Draft: 1.round (Golden State Warriors) 1985 NBA Draft
    Pro kariyer: 1985 – 2001

Kariyeri önce sakatlık sonra da alkol bağımlısı olması yüzünden tam bir rayına oturmamış bir amcayı tanıyacağız bu yazımızda.Onun ismi Chris Mullin.

New York'un kirli sokaklarında 63'te doğmuş olan sarışın oyuncu small forwarddir.Takımlarındaki bir numaralı görevi skor üretmektir.Aslında yakın tarih olmasına rağmen çoğumuz onu unuttuk.Golden State onu 7.sıradan seçmişti sene 85'te.Tam 9 sene bu takıma emek verdi bu asi genç.Görseniz asi demessiniz ama işte BEYAZ ASİ de böyle olunur heralde.97'den 00'a kadar Pacers formasını başarıyla giydi.Her zamanki görevlerini orada da başarıyla yaptı.Çoğu NBA yıldızının yaptığı gibi basketbolu 01'de ilk takımı olan Golden State formasını son kez ısatarak bıraktı.

Bu kısa öyküden sonra biraz istatiksel olarak ne yapmış ne etmiş onlara bakalım.88-93 yılları arasında asla 25 sayının aşağısında ortalama yapmadı.En büyük özelliklerinden biri de çok iyi pasör olmasıydı.Warriors seyircisi onu "crewcut"saçları ile hatırlayacaktır.O zamanlar herkes saçlarını böyle yapmıştı.Crewcut çok az olan saçlar için kullanılır.Günümüzdeki örneği Prison Break Dizisindeki Scofield'dır.1 kere en iyi üçüncü takıma,2 kere en iyi ikinci takıma,1 kere en iyi 5'e seçilmiştir.

nbatr.com

NBA - Chris Mullin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. NBA - Ben Wallace

NBA - Ben Wallace

CESUR YÜREK, BEN WALLACE (Bu yazı pivot dergisinin 43.sayısında yayınlanmıştır.) ANNECİM ŞU SAHADAKİ CANAVARA BİR ŞEY SÖYLE BİZE ŞUT ATTIRMIYOR!!.. Afro saça yepyeni bir boyut getiren “Big Ben” sahada ribaund alan, blok yapan, top çalan ve savunması ile rakibine aman vermeyen yani sahadaki tüm ağır işleri üstlenerek takımın hamallığını yapan ligdeki birkaç ağır işçiden biri. Diğer...
  2. NBA - Arvydas Romas Sabonis

NBA - Arvydas Romas Sabonis

Arvydas Romas Sabonis Litvanya ekol tarzı oyuncusu 64 doğumlu bu efsane isim hakkında çoğu yeni bitmelerin bilmesi gereken birşey var diyip bu yazıyı yazıyorum.2.20 lik dev pivotun boyuna aldanmayın öncelikle.O herkesten başkaydı.Yumuşacık eller,pamuksu bir suratı vardı. :) 80s yada 90s süperstarlarındandır. 95'te NBA'e ilk adımını atmıştır.Evet yanlış duymadınız 31 yaşındayken Portland...
  3. NBA Tarihi

NBA Tarihi

NBA, 6 Haziran 1946 tarihinde "Basketball Association of America" (BAA) adıyla kuruldu. Bugünkü adı olan "National Basketball Association" (NBA) ismi ise 1949 yılında ABD'de kurulmuş olan bir diğer profesyonel lig olan "National Basketball League" (NBL) ile birleşmesinden sonra alındı. NBL 12 yıldır süren profesyonel bir lig olmasına rağmen genel olarak 3 yıllık...
  4. NBA Rekorları

NBA Rekorları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. NBA Sıralamaları

NBA Sıralamaları

CBS kaynaklı olan haber de CBS yazarlarından Tony Mejia'nın bu seneki Pivot sıralamasını veriyoruz. Mejia, yaptığı analizde oyuncuları kendi penceresinden değerlendirerek sıralamış. Tüm Pivotların değerlendirmeye alındığı listede; PİVOT SIRALAMASI Detroit Pistons'tan Rasheed Wallace'da, yeni sezon için 5 Numara pozisyonu'nda değerlendirilirken, Temsilcimiz Mehmet Okur ise TOP-10'da yer...

Sayfayı Paylaş