gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

NBA - Steve Nash

Konu, 'basketbol' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Stephen John Nash 7 Şubat 1974 tarihinde Johannesburg, Güney Afrikada doğan Kanada asıllı NBA oyuncusu. Şu anda Phoenix Suns takımında oyun kurucu mevkinde oynamaktadır. 2002, 2003 ve 2005 yıllarında All-Star olmuş ve 2005 yılında All-Star oyunlarının yetenek yarışmasında birinci olmuştur. 1.91 m boyunda, 88.5 kg ağırlığındadır.

1996 yılında Santa Clara Üniversitesi'nden Phoenix Suns tarafından 15. sırada draft edilmiştir.

Kariyer Ortalamaları
    Sayı: 12.8
    Ribaund: 2.6
    Asist: 6.7
    Şut Yüzdesi: 47.0
    Üç Sayılık Atış Yüzdesi: 41.8
    Serbest Atış Yüzdesi: 89.2

Doğduğu Yer Hakkında Bilgi

Johannesburg, Güney Afrika'nın en kalabalık şehri olduğu gibi, Afrika kıtasında da Cario ve Lagos'un ardından en kalabalık üçüncü şehirdir.

Johannesburg, altın ve gümüş ticareti potansiyelinin yoğun olduğu bir kenttir. Witwatersrand sıradağları özellikle bu minareller açısından oldukça zengindir. Johannesburg Uluslararası Hava Yolları, ülke içi ve ülke dışı taşımacılıkta Afrika'nın en yoğun ve en kapasiteli havayolu hizmetini vermektedir.

2001 yılı istatistiklerine göre şehir nüfusu 3000'i aşmıştır. Diğer şehirlerle karşılaştırıldığında oldukça yüksek olan 1,644 km²'lik yüzey alanı varken nüfus yoğunluğu sadece 1,962/km²'dir. Şehir dünyadaki en büyük 40 metropolitan şehir içinde gösterilmektedir.

nbatr.com

NBA - Steve Nash konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. John Forbes Nash

John Forbes Nash

John Forbes Nash John Forbes Nash Jr. (d. 13 Haziran 1928), Oyun teorisi alanında çalışan, Nash Dengesi'nin yaratıcısı, , 1994 yılı Nobel Ekonomi ödülü sahibi Amerikalı matematikçidir. Yıllardır şizofreni hastasıdır. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Carnegie Institute of Technology'de tamamladıktan sonra doktora yapmak için Princeton Üniversitesi'ne gitti. 21 yaşında hazırladığı doktora...
  2. NBA Tarihi

NBA Tarihi

NBA, 6 Haziran 1946 tarihinde "Basketball Association of America" (BAA) adıyla kuruldu. Bugünkü adı olan "National Basketball Association" (NBA) ismi ise 1949 yılında ABD'de kurulmuş olan bir diğer profesyonel lig olan "National Basketball League" (NBL) ile birleşmesinden sonra alındı. NBL 12 yıldır süren profesyonel bir lig olmasına rağmen genel olarak 3 yıllık...
  3. NBA Yıldızlarından Sözler

NBA Yıldızlarından Sözler

JORDAN:''Ben sahada 5 kişiyi basıl gececegimi degil,o bes kişinin beni nasıl durduracagını dusunurum.'' RAY ALLEN:Eger zıplamışsam, o şutum isabetlidir. JORDAN "Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandiracak atişi ıskaladım.. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım.. İşte başarımın sırrı..." JORDAN:MJ...
  4. NBA Rekorları

NBA Rekorları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. NBA Sıralamaları

NBA Sıralamaları

CBS kaynaklı olan haber de CBS yazarlarından Tony Mejia'nın bu seneki Pivot sıralamasını veriyoruz. Mejia, yaptığı analizde oyuncuları kendi penceresinden değerlendirerek sıralamış. Tüm Pivotların değerlendirmeye alındığı listede; PİVOT SIRALAMASI Detroit Pistons'tan Rasheed Wallace'da, yeni sezon için 5 Numara pozisyonu'nda değerlendirilirken, Temsilcimiz Mehmet Okur ise TOP-10'da yer...

Sayfayı Paylaş