ne kadar bilirsen bil ,söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

1. juju

juju Yeni Üye

ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakilerin anlayabileceği kadardır karşındakinin anlayabildiği anlayabildiği sözünün anlamı anlamı Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır.

''Bir profesör konferans vermek üzere salona girmiş.Ama bakmış ki salon, ön sırada oturan seyis dışında boşmuş.Konuşup konuşmama konusunda tereddüde düşen Profesör sonunda seyise sormuş:- Buradaki tek kişi sensin. Sana göre konuşmalı mıyım, yoksa konu...şmamalı mıyım?Seyis cevap vermiş:-
    Hocam ben basit bir insanım, bu konulardan anlamam.Fakat ahıra
    gelseydim ve bütün atların kaçıp bir tanesinin kaldığını görseydim, yine
    de onu beslerdim.Bu sözlere hak veren Profesör konferansa başlamiş.İki
    saatin üzerinde konuşmuş durmuş, konferanstan sonra da kendini mutlu
    hissetmiş, dinleyicisinin de konferansın çok iyi olduğunu onaylanmasını isteyerek sormuş:- Konuşmamı nasıl buldun?Seyis cevap vermiş:-
    Hocam sana daha önce basit bir adam olduğumu ve bu konulardan pek
    anlamadığımı söylemiştim.Gene de eğer ahıra gelir, biri dışında tüm
    atların kaçtığını görseydim, onu beslerdim ama elimdeki tüm yemi ona
    verip de hayvanı çatlatmazdım...

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

:D:D çatlamış olan seyise selam olsun güzeldi :)

3. HaYaL

HaYaL Daimi Üye

Hmmm iyi cevap vermiş =)

4. Misafir KralVezir

Misafir KralVezir Forum Okuru

Cevap
    Kusura Bakmayın Ama 'Ne Kadar Bilirsen Bil Söylediklerin Karşındakilerin Anladıgı Kadardır' Cümlesinin Açıklaması Mı O Profesör Ve seyis ?

5. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye

canımm eline sağlık çokk güldüm walla :)

6. juju

juju Yeni Üye

yorumlarınız için tşkelr okumanızda beni daha mutlu etti

7. krall

krall Forum Okuru

Guzelmis bende bunu şimdi vize sınavında yazcam hoca bakalım ne dicek :)

8. demirzeyno

demirzeyno Yeni Üye

ne kadar güzelmiş :)

ne kadar bilirsen bil ,söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sadece Kadınların Anladığı 10 konu

Umumi tuvalette oturmadan işini halletmek. Aynı ayakkabının farklı renklerini alma gereği. Diet uğruna aç kalmak. Selülit. Ünlü bir marka kıyafeti indirimden ucuza almak Bej, beyaz ve krem rengi arasındaki fark. İyi bir kuaför bulmanın imkansızlığı. Çiçekler ve mum ışıkları gibi romantik şeyler. Her tartının kiloyu farklı ölçmesi. Ve son olarak kadınların anladığı en önemli varlık: Diğer...
  2. Ben öldüm gidişin kadar..Yokluğu bir ben bilirim..Gözlerin kadar..

Hiç kimsenin yüreği sen olmadı.. Seni sen yapan ben olmadım Hiç kimsenin gözleri sen olmadı.. Gözümdeki hüznü bilmedi yağmurlar... Hiç kimsenin kimsesi olmadı senin kadar.. Sen bile sen olamadın benim kadar.. Hiç kimsenin yokluğu yok etmedi yaşamı. Yokluğu bir ben bilirim...gözlerin kadar.. Hiç kimsenin uzaklığı uzak olmadı bu kadar.. Evren bile sonsuz değil, yokluğun kadar.. Hiç...
  3. İncitmeyecek Kadar Uzak, Üşümeyecek Kadar Yakın Olmak!!!...

İncitmeyecek Kadar Uzak, Üşümeyecek Kadar Yakın Olmak....... Eski zamanların dondurucu bir kışından bütün hayvanlar çok etkilenmiş, büyük kayıplar vermişler. Ama en çok kayıp veren kirpilermiş. Çünkü onların pek çok hayvan gibi kalın kürkleri yok, kendilerini sıcak tutması zor olan dikenleri var. Bu durumdan en az zararla kurtulmak için kirpiler meclisi toplanmış, çözüm aramaya...
  4. incitmeyecek kadar uzak üşütmeyecek kadar yakın...

Eski zamanların dondurucu bir kışından bütün hayvanlar çok etkilenmiş, büyük kayıplar vermişler. Ama en çok kayıp veren kirpilermiş. Çünkü onların pek çok hayvan gibi kalın kürkleri yok, kendilerini sıcak tutması zor olan dikenleri var. Bu durumdan en az zararla kurtulmak için kirpiler meclisi toplanmış çözüm aramaya başlamış. Tartışa tartışa nihayet gece olunca bütün kirpilerin bir araya...
  5. İncitmeyecek Kadar Uzak, Üşümeyecek Kadar Yakın Olmak.......

Eski zamanların dondurucu bir kışından bütün hayvanlar çok etkilenmiş, büyük kayıplar vermişler. Ama en çok kayıp veren kirpilermiş. Çünkü onların pek çok hayvan gibi kalın kürkleri yok, kendilerini sıcak tutması zor olan dikenleri var. Bu durumdan en az zararla kurtulmak için kirpiler meclisi toplanmış, çözüm aramaya başlamış. Tartışa tartışa, nihayet geceolunca tüm kirpilerin bir araya...
  6. sen kadar yaşadık...biz kadar öldük...

“ Kambur omurgalarıma kavuşmayı özenen değil de; 'Sen Kadar Yaşadık / Biz Kadar Öldük... Beraber ölmeye niyetlenen sevdalıma…” Kalabalık cümlelerin arasında bir ben… Tenhalarda beni arayan kocaman yürekli sen… Bir de kıyısı olmayan sarı sonbahar.. Bir de siyah- beyaz fotoğrafları işgal eden bir türkü… Sonu hep hüzünlü biten… Ben kadar yürüdük / sen kadar yaşadık ve “ biz “ kadar “...
  7. Hayat Kadar Yalan, Ölüm Kadar Gerçektik

Hayat Kadar Yalan, Ölüm Kadar Gerçektik Bugün yine hatıralarımı gözlerime yükleyip “senin gözyaşların “ diye bulutların eteklerinden düşen yağmur tanelerini topladım küçük ellerimle. Yokluğunda üşüdüm. Sıcak sesini aradım kurak topraklara bereketi dağıtan rüzgarın koynunda. Varlığını sorguladım cümlelerin virgülsüz sokaklarında..Seni aradım gecenin iç cebinde.. Yüzünü, gülüşünü aradım...
  8. Kabakçekirdeği Ne Kadar Faydalı Ne Kadar Zararlı ?

kabak çekirdeğinin faydaları kabak çekirdeğinin zararları Sevgili melekler, kuruyemişler içinde çok da üstüne düşülmeyen kabak çekirdeği aslında sağlığa son derece faydalı bir gıda. Diyet programlarında da sınırlı miktarda tüketilmesi tavsiye edilen kabak çekirdeğini tüketmemesi gerekenler de var. Bu yazımızda kabak çekirdeğinin faydaları ve zararları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz :)...

Sayfayı Paylaş