ne kadar bilirsen bil ,söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır | Melekler Mekanı FORUM - 28 Eylül 2016

ne kadar bilirsen bil ,söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakilerin anlayabileceği kadardır karşındakinin anlayabildiği anlayabildiği sözünün anlamı anlamı
    Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır.

''Bir profesör konferans vermek üzere salona girmiş.Ama bakmış ki salon, ön sırada oturan seyis dışında boşmuş.Konuşup konuşmama konusunda tereddüde düşen Profesör sonunda seyise sormuş:- Buradaki tek kişi sensin. Sana göre konuşmalı mıyım, yoksa konu...şmamalı mıyım?Seyis cevap vermiş:-
    Hocam ben basit bir insanım, bu konulardan anlamam.Fakat ahıra
    gelseydim ve bütün atların kaçıp bir tanesinin kaldığını görseydim, yine

de onu beslerdim.Bu sözlere hak veren Profesör konferansa başlamiş.İki saatin üzerinde konuşmuş durmuş, konferanstan sonra da kendini mutlu
    hissetmiş, dinleyicisinin de konferansın çok iyi olduğunu onaylanmasını
    isteyerek sormuş:- Konuşmamı nasıl buldun?Seyis cevap vermiş:-
    Hocam sana daha önce basit bir adam olduğumu ve bu konulardan pek
    anlamadığımı söylemiştim.Gene de eğer ahıra gelir, biri dışında tüm
    atların kaçtığını görseydim, onu beslerdim ama elimdeki tüm yemi ona
    verip de hayvanı çatlatmazdım...

-mahpeyker- bunu beğendi.
  2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    916
    Ödül Puanları:
    113
    :D:D çatlamış olan seyise selam olsun güzeldi :)

3. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Hmmm iyi cevap vermiş =)

4. Misafir KralVezir

Misafir KralVezir Forum Okuru

Cevap
    Kusura Bakmayın Ama 'Ne Kadar Bilirsen Bil Söylediklerin Karşındakilerin Anladıgı Kadardır' Cümlesinin Açıklaması Mı O Profesör Ve seyis ?

5. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    117
    Ödül Puanları:
    63
    canımm eline sağlık çokk güldüm walla :)

6. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlarınız için tşkelr okumanızda beni daha mutlu etti

7. krall

krall Forum Okuru

Guzelmis bende bunu şimdi vize sınavında yazcam hoca bakalım ne dicek :)

8. demirzeyno

demirzeyno Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    3
ne kadar bilirsen bil ,söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ben öldüm gidişin kadar..Yokluğu bir ben bilirim..Gözlerin kadar..

Hiç kimsenin yüreği sen olmadı.. Seni sen yapan ben olmadım Hiç kimsenin gözleri sen olmadı.. Gözümdeki hüznü bilmedi yağmurlar... Hiç kimsenin kimsesi olmadı senin kadar.. Sen bile sen olamadın benim kadar.. Hiç kimsenin yokluğu yok etmedi yaşamı. Yokluğu bir ben bilirim...gözlerin kadar.. Hiç kimsenin uzaklığı uzak olmadı bu kadar.. Evren bile sonsuz değil, yokluğun kadar.. Hiç...
  2. Seni Kim Ben Kadar Bilir Ki Sevgili ..

Aşk eskir mi meleklerim ?Gerçekten olabilir mi böyl bir şey.Aşk somut bi varlık mıdır ki eskisin miladı dolsun. Ya eskiden büyük bir aşk beslediğiniz birine karşı kalbinizde düşmanlık tohumları filizlenebilir mi?Ben inanmıyorum kesinlikle inanmıyorum, ihtimal dahi vermiyorum böyle bir şeye.Bir insanı ya seversiniz ya da ondan nefret edersiniz.Eğer bir insana gerçek anlamda aşıksanız ne olursa...
  3. Saçın Ömrü Ne Kadar ?

saçın ömrü saçın yapısı Sevgili melekler, saçlarımızın cinsi başkalarından ne kadar değişik olursa olsun, saçın yapısı her zaman aynıdır. Parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmak için yapacağımız bakımlar ve kürlerden önce saçın yapısının nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir. Bunun için hazırladığımız makalemizi sizlerle paylaşıyoruz.. “Kütikül” denilen saçın dış yapısı,...
  4. Kabakçekirdeği Ne Kadar Faydalı Ne Kadar Zararlı ?

kabak çekirdeğinin faydaları kabak çekirdeğinin zararları Sevgili melekler, kuruyemişler içinde çok da üstüne düşülmeyen kabak çekirdeği aslında sağlığa son derece faydalı bir gıda. Diyet programlarında da sınırlı miktarda tüketilmesi tavsiye edilen kabak çekirdeğini tüketmemesi gerekenler de var. Bu yazımızda kabak çekirdeğinin faydaları ve zararları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz :)...

Sayfayı Paylaş