gebe
  1. sihir_perisi

sihir_perisi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ne oLur yardım edin:(

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında sihir_perisi tarafından paylaşıldı.

merhaba arkadaşlar.. benim derdim eşim.. onunla çok sorunlarm var.. napacağımı bilemez bi durumdayım 3 tane çocuğum var ..
    boşanmayı düşünüyorum ama bi çıkar yol bulamıyorum çünki hiç bi güvencem yok ailem yok bi tane üvey annem var onun yanına gitsem 3 çocuka nereye kadar eşim alkolik bi insan içince başka bir insan oluyo. çocuklarımla ben napıcamızı şaşrdık dünyamızı zindan ediyor. ne olur bana yardım edin bi çıkar yol bulalım:(

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cevap: ne oLur yardım edin:(
    bu durumda boşanmaktan başka çaren yok.nafaka alırsın ve çocukların büyükse yani kendilerine bakacak yaştalar ise çalışırsın. alkolik zavallı bir adamdan ne koca olur nede baba.

biz kadınlar ayrılıktan korkarız her zaman ama şunuda aklımızın bir yerine kazımak zorundayız olmayan,yürümeyen bir ilişkiyi devam ettirtmenin hiç bi anlamı olmadığı gibi daha çok zararı oluyor ruh sağlığımıza...içine bişey sinmiyorsa bu her ilişki için geçerli kapıyı çekeceksin zor ama doğru olanı bu...

sosyal hizmetler kurumları var ordan yardım alabilirsin senin durumunla ilgili bir çok kurum var sen bir an önce yaşadığın şehirde bir araştırma yap ve sosyal hizmetler kurumuna başvuru yap eminim onlar sana el uzatacaktır.
    Hakkında en hayırlısı olsun

3. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

canım benim çok geçmiş olsunn...günümüzün en büyük sorunlaırndan biri olan alkol yüzünden çok yuvalar dağıldıı...şuanki durumun çok zor ve 3 çocuk dahada zorlaştırıyorr..çocukalrın için devam etmek ama bu sıkıntıdanda kurtulmak için tek çaren ayrılmakk...bencede en iisi boşanmakkk...alkol bağımlısı olan bir eşin ne kendisine ne eşine nede çocukalrına bir faydası olurr....yoll fazla uzamadann en iyi yolları ayırmakk...çok zor birşeyy..sölemesii kolay olan; ama yapılamsı en zor şeyy bir yuvanın yıkılmaısıı çok geçmişş olsun diyorumm....HAKKINIZDA HAYIRLISII

4. sihir_perisi

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

iki oğlum küçük bi tek kızım büyük.. kızım büyük ama adam psikopat kızımı elimden alır çocuklarımla bu yüzden cesaret edemiyorum onlardan ayrılmak ölmek demek benim için:(

5. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    canım senin adına çok üzüldüm :( benimde babam çocukluk dönemimde alkol kullanırdı bu duyguyu iyi bilirim annem çekmek zorundaydı ve senelerce çekti ilerleyen yıllarda babam alkolu eskiye nazaran azaltmıştı ve sonra tamamen bıraktı durumunun zorluğunu yaşadığım çocukluk psikolojisinden dolayı gayet iyi anlıyorum. peki eşin kişilik olarak nasıl biri alkol kullanmadığında ayıkken davranışları sana ve çocuklara nasıl? tedavi olmayı kabul edebilecek birimi bi çözümde bu olur ama erkekler bu çözümü asla istemezler.

6. mine hanım

mine hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bak bitanem,Durumuna gerçekten ben de üzüldüm ama önce bir silkelen!Şu ezik kadın modundan çık,burada ezik olanın eşin olması, mantıklı olanın senin olman lazım.3 çocuk;yaşları küçük herhalde,yoksa kendini bukadar çaresiz hissetmezdin!Eşin hep mi içiyordu?yoksa birkaçdan beri mi,yani yeni yeni mi?Belki o senden de çaresiz!Maneviyatı zayıf insanlar şişelerin ardına saklanırlar,o zaten kendini işe yaramaz,beceriksiz biri olarak görüyor; bir de sen bunun üzerine içiyor diye sıkıntı yara tıyorsan durum işin içinden çıkılmaz hale geliyordur!Ben herkesin aksine BOŞANMA diyo rum sorununu her nekadar bunalmış olsanda sevgi ve şefkatle çözmeye çalış,hayat ço cuklara karşı çok acımasız,hele hele bu çocuklar babasızsa!Eşinden kurtulursun ama çocuklarını kavrayamazsın çünkü hayat mücadelesi vermek ve çocukların karnını doyurmaktan başka birşey düşünemez hale gelirsin!Onun için ben derim ki eşini anlamaya çalış,ona güleryüz göster,sevgini ve şefkatini hissettir!Bir dene kendini bu yönde bir zorla!Ne kaybedersin?Bir zaman sonra o zaten sana karşı mahçubiyet duyma ya ve yaptığından vazgeçmeye çalışacaktır!Profilime istediğin an gel,sevinirim

7. sihir_perisi

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    asLa istemez tedavi oolmayı yapısı sinirli ve arasif bi insan. bir anı bir anını tutmuyor alkol alıncada daha kötü çift kişilik taşıyor gibi:( bi evde iki düşman gibi oluyoruz

8. mine hanım

mine hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

(insanlar içince gerçek kişiliği çıkarmış ortaya) şu an sende buradasın sanırım! Bak canım akıllı birisin sen, bilirsin ne derler kadının fendi erkeği yendi!Çocukların için!

9. sihir_perisi

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

denemedimmi sanırıyorsun balım,,ne yapsam olmuyor taynı yatağı bile paylaşmıyoruz sOn kez deniycem yaza kadar içimde sevginin zerresi kalmadı ona karşı.. saygımda bitii.. sadece korku var başka bir şey kalmadı ne yazıkki..

10. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

canım bide sana şöyle bişey önerebilirim eşinin maaşı iyi ise maddi zemin hazırla kendine kadınların omuzunda bütün yük olduğu için çocuklarının sana herzaman ihtiyacı var.

11. mine hanım

mine hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ah tatlım seni çok iyi anlıyorum,seninle aynı kaderi paylaşan okadar çok kadın var ki!Benim babam da çok içer şiddet göstermezdi ama çok eziyet ederdi,bir müddet sonra bıraktı içkiyi,içtiği zamanlarda ondan nefret ederdim,her fırsatta herkese onu sevmediğimi söylerdim,şimdi babam yok,vefat etti ama inan bitanem benim kadar acı çeken kendini parçalayan olmadı.Hangi şehirdesin?Yaşın kaç,kaçyıllık evlisin ve aşk evliliği mi yaptın?

12. sihir_perisi

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Eşim bana karşı şiddet kullanmıyor ama evde ne varsa kırıp,döküyor... Ben alanyada yaşıyorum 35 yaşındayım çok küçük yaşta evlendim 18 yıllık evliyim...Aşk evliiğimi bilmiyorum kücüktüm....

13. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

18 yıl dile kolay aslında senin biraz daha rahatlaman gerekir diye düşünüyorum ewlilik yaşın itibari ile ama şunu sakın unutma dul olmak kolay bişey değil helede sen yalnızsın destek olacak kimse yok sana o yüzden yaşadığın hayatı arayabilirsin hani derler ya içseydide keşke ayrılmasaydım keşke çakseydim diye düşünebilirsin bu yalzınlığın ve desteksizlikten dolayı sana öncede demiştim eğer maddi durumunz iyi ise maddi zemin yap kendine ilerisi için acil durumlar için. Allah yardımcın olsun canım :)

14. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

canım yaaa ne zor bi durum .. yani hani nafaka falan diyorlarda eğer eşinin işi yoksa durmuda yoksa nafakayı neredn alıcak alamaz ama bence kadın kuruluşları var kadınlara yardım eden yaşadığın şehirde araştır mutlaka vardır ... oraya başvur piskopat diyo bide ..Allah korusun dikkatli davran...çok üzücü çookkk Allah tyardımcın olsun..

15. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

ablacım sana şunu söliycem,benim babamda alkolikti.geçen yaz rahatsızlandı ölümden döndü korkudan bıraktı.

ben 22 yaşımdayım babam 51 yaşında ve 18 yaşından beri içiyomuş. tedavi ol dedik olmadı her gün alkolün dozunu arttırmıştı.bizi dövemdi ama anneme(rahmetli)çok çektirdi. annem babam yüzünden öldü çünkü ömrünü yedi 38 yaşında vefat etti ben o zaman 14 yaşımdaydım.
    şunu demek istiyorum ayrılacaksan ayrıl sende yarın öbürgün hiçbir farkın olmıcak çünkü alkol hiçbirşeye benzemiyor annem kaç defa evden gitmişti. babam her seferinde bıraktım diye geri döndürdü annemi. diyorumki keşke annemde ayrılsaydı da onunla daha vaktim olsaydı.kadın sıkıntıdan kalp krizi geçirdi. sende evlatlarına böyle acılar yaşatma. en azından babalarını görecekler hayatta olcak. ama sen daha dinç ve daha huzurlu olacaksın.alkol berbat bişi hatırlarım günü gelir annem evde yemek pişiremezdi. babam dünya para alırdı 2 gün içinde o para giderdi. ben babamın alkolü yüzünden ezik büyüdüm. babamı anneme eziyet ettiği için ömür boyu suçluyorum.
    allah herşeyin bir yolunu verir.ablacım işin ucunda alkol var. sen ve senin çocuklarından kimse daha önemli değil. sen bilirsin ama yapabileceksen ayrılderim. önce kendini düşün.en iyisini yap kendin için

ne oLur yardım edin:( konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ne olur bana yarim edin caresiz kaldim

ne olur bana yarim edin caresiz kaldim

esimle aramdaki mesafeyi bi türlü kapatamiyorum 4 yil oldu evleneli ama hala bana uzak ben onun icin elimden gelenin en iyisini yapmaya calisiyorum hatta hic bir kadinin yapmica seyi bile yaptim ne mi?esimin eski sevgilisinden bir cocugu var ve hic görmemisti onun üzülmesine dayanamadim ve gittim kadini buldum cocugu göre bilmek icin konustum bunu sadece esim icin yaptim ve söyle düsündüm...
  2. bana yardım edin ne olur...ailesi beni istemiyo

bana yardım edin ne olur...ailesi beni istemiyo

mrh. Arkadaşlar ben nerden başlıycağımı bilemiyorum o kadar zor durumdayım ki ne olur bana yardım edin.arkadaşlar ben özel bi hastanenin muhasebe bölümünde çalışıyorum.hastAnenin sahibinin oğlunu seviyorum iki yıldır beraberiz.o benim ilk gözağrım ilk aşkım herşeyim o kadar çoooook seviyorum ki onu bugün tam 216 günlük asker.tüm hastane biliyor herkes konuşuyor o kadar çok yıprandım ki ama ben...
  3. kötü mü yaptım ne olur yardım edin

kötü mü yaptım ne olur yardım edin

mrb arkadaslar benim sorunum şu:erkek arkadasımla cok iyi giden bir ilişkimiz vardı.bazı konularda duyarsızdı ama en azından beni anlamaya calısıyordu her kavgamızda.neyse.bir de cok samimi bir arkadasım var.biz hep ücümüz gezer dolasırdık arkadasım ve sevgilim de cok iyi anlastılar.onlardan hic şüphe etmedim hala da etmiyorum ama sorun şu ki benim tayinim cıktı ve onlarla yasadıgım sehirden...
  4. acil kilo almam lazım ne olur yardım edin :(

acil kilo almam lazım ne olur yardım edin :(

Herkes fazla kilolarından dertlidir ama bende tam tersi çok zayıfım aşırı :( Psikolojim altüst.Ne yesem işe yaramıyor.Lütfen tecrübeli olanlar, ben nasıl beslenmeliyim, neler yemeliyimki kilo alayım :(
  5. İkinci çizgim silik çıktı hamilemiyim kızlar ne olur yardım edin

İkinci çizgim silik çıktı hamilemiyim kızlar ne olur yardım edin

Selam lar ben test yaptım bi çizgi çıktı sonra silinik çıktı hasta olmama bi hafta var sonra yüzde Yüz sonuç veren test yaptım tek ve net çıktı sizce hamile miyim acil yardım

Sayfayı Paylaş