Ne tesetturmu ama...

Mahperver

Yeni Üye
Üye
Ne tesetturmu ama...
Ne tesetturmus ama...

Gecen esimle carsidayiz..
Hava soguk oldugu icin kalabalik degil,tek tuk bir kac bayan ve okuldan yeni cikmis genc kizlar dolasiyor ortada..
Karsidan bize yaklsan iki bayan..
Birisi pek hanimefendi normal darlikta bir pantolon diz boyunu asan bir ceket bas ortusu cok duzgun baglanmis yanindaki ise daracik her hatti goz onune seren hatta arka cebindeki cep telinin nerdeyse tuslari dahi gosterecek sekilde dar beyaz renkte bir pantolon..
Uzerinde kisa ceket(o da dar) ve surpriz..! ! basortusu de var!
Rabbim sabirlar versin,basina nasil yapisip ona nasil konusmadigimi kendim bilirim..esim dahi sinir oldu kinadi kizdi kopurdu..
Ya tesetturlu olacaksin ya tesetturlu olacaksin bunun ortasi yok..!
O basortuyu takarak simsiki kiyafetleri giyerek kapali bayanlari daha da cok Islami rezil etmeseler olmaz mi?..

Son düzenleme:
o şekilde gördüklerimi yolun ortasında boğasım geliyo,uyuz oluyorum,hayır kim için ne için kapalıyım diye geziyorlar.bide taktıkları başörtü altından saçlarını topuz gibi topluyorlar ya cidden abartmıyorum saçlarını yolasım geliyo.

ben kapalı değilim,kapalılığa da karşı değilim yanlış anlaşılmasın ama kapanıyorsan adabınla kapanacaksın kardeşim.

renk renk ve daracık heryerini belli eden kıyafetler giyip,başörtüne bile tuhaf tuhaf şekiller verip dışarı çıkıyor ve başı açık olanlardan daha çok dikkat çekiyorsan nerde o kapalılığın sevabı!!!!

Sonuna kadar size katılıyorum... Bende bizim mahallede gördüm birtane vee kendimi zor tuttum bir sey dememek için.. Oda teni göstermeyen ! kilotlu çorap giymiş üzerinede bu yulın modası örgü elbiseden giymiş boyu 1 karış altınada bot... Ve başınada başörtü... Bence başörtüye kadar hersey normaldee... ama o başörtü olunca diğerleri hiç olmuyor.... İslamı rezil ediyorlar... off çokk kızgınım suan yaa.. tamam herkesin giyinme kusanmada ozgur ama bazı şeyleri kötüye kullanmadan olmalı...

Uyarmaliyiz

Uyarmak lazim,vazifemiz bu inanin...
Ama nasil olacak..
Itici olmadan dinden sogutmadan bunu yapmak cok zor..
Susmak alkislamaktir bir bakima kabulllenmektir..
Aklim karisiyor.. :ang:

benim o şekilde gördüğüm o kadar çok kişi var ki üniversitede. yazık üzülüyorum ben onlara, zavallılar. birçoğu aslında aile baskısı nedeniyle baş örtüsüne bürünüyor. ve sonuçta baş örtüsünün anlamını bilmediği için ve de sadece aile korkusundan dolayı taktığı için baş örtüsünün anlamını kirletenler ortaya çıkıyor. günümüzde ne yazık ki baş örtüsü takanların yüzde doksanı aile geleneğinden ötürü takıyor. islamiyeti bu kadar çirkin tanıtan ve buna sebep olan aile baskılarını kınıyorum

hepinize katılıyorum bu konuda bende çok kızgınım,
ben kapalıyım ama öyle dar giyinmek tuhaf tuhaf çekilde türban yapmak kesinlikle bana ters zaten beni görenler bilirler nasıl olduğumu
ben o tarz kapalılığı kapalılık olarak değilde bi şal bi flar takmış gibi görüyorum sadece süs bana göre yakışmasada onlar kendine yakıştığını sanıyolar....yazık...

yapılan yorumlar ne kadrda doğru hepnz sonuna kadr haklsnz arkdşlr
böle giyine insanları gördkçe diyorumki başndakne hakaret ediosun islama hakaret ediosun aç bari diorum...allah bölelerne akıl fikir versn.bilinçli bireyler olmadkça yaptgmz şeyn maksadını bilmedkçe daha biz toplumuzda böle şeyler görmye devam edicez...

Herkes herşeyi layıkı ile yapacak diye birşey yok ki arkadaşlarım.

Kimine göre
, kapalılık sadece saçta oluyor, gerisi boş oluyor ki, bu sizin eleştirdikleriniz o tarz düşünenler.

Kimine göre ise İslam dinininde kapanması gereken sınırlarda bitiyor.

Bunlar ince mevzular ve benim nacizane fikrimce, hiç birimiz dinimizin kurallarını layıkı ile yerine getiremiyoruz malesef...

Bencede, ya kapanmıyacaksın, yada kapandıysan başında ki örtünü neden taktığını bileceksin...

Allah hakkımızda hayırlı olanı yapsın...

Bu tip başını kapatanlar sadece laf olsun diye kapatıyorlar..Bende tesettürlü bir ailenin kızıyım fakat benim saçım açık..Kimsenin zorlamasıylada kapatamam.Eğer kapatırsam her şeyi yerli yerinde yapmam lazım.Layığıyla yapanlara imreniyorum ama bu tür insanları görüncede nefret ediyorum..Hele yaz geliyor artık..Kıyafetlerin altında iç çamaşırları belli olanlarmı ararsınız,eşarbını bağlamış fakat çatallar meydandamı ararsınız,yırtmaçlı etekte uzun adımlarla yürümekmi ararsınız...

Rabbim islah etsin böylelerini diyorum sadece..

Geri