ne yapsam düzelir

FiRaRi_MeLeK

Daimi Üye
Üye
ne yapsam düzelir
Arkadaşlar benım yardıma ihtiyacım var bunaldım.Benım erkek arkadaşımın içki sorunu var,arkadaş çevresi çok kötü,ailesiylede arası iyi diğil,ailesi ilgilenmiyor tek başına bu yüzden çok içiyor,ne zaman ailesiyle kavga etse içki komasına giricek hale geliyor bunada çevresi arkadaşları tam destek veriyor.Ben tek başıma kaldım söz vermişti sigarayı içkiyi bırakmıştı ama babasıyla kavga etmiş yıne başladı ben napıcam.Bazen bunalıyorum ayrılalım diyorum bu seferde sende beni yanlız bırakıyorsun diyor sabaha kadar içiyor,değişicem diyor 1 hafta hayatını düzene koyuyor 1 hafta sonra yıne aynı.Onu kaybetmek istemiyorum ama bu şekildede çok üzülüyorum.

Alkol bağımlılığı ilerde çok büyük sorunlarıda beraberinde getirecektir.İyi düşün taşın canım sonuçta bu senin geleceğin belkide onunla evlenecek ve çocuklarının babası olacak ..Sağlam temeller üzerine kurulmayan bir yuva kısa zamanda göçer gider..Çocukların gözü önünde alkolle ilgili ilerde sorun yaşamak istemiyorsan bir daha geleceğini düşünerekten karar ver derim ben..

MaWi adminim ayrılalım diyorum ama yanlızım ailem arkamda diğil değişmek istiyor ama buna kimseyi inandıramadığını sölüyor.Ailesi onun alkolik olduğunu asla değişemeyeciğini sölüyor buda onu daha çok içmesine sebeb oluyormuş.kafam çok karışık

Bence bu durumda duygularınla değil mantığınla hareket etmeni öneririm ailesi kadar onu tanıyamazsın onlar bile onun alkolü bırakmayacağını söylüyorsa bir bildikleri var diyorum kendi ellerinle kendi geleceğini olumsuz bir şekilde hazırlama derim ben ama hayat yine de senin hayatın tatlım...

insan duygularıyla düşünmeye karar verdiğinde mantığı bir kenara atıyormuş bunu bana hatırlattığınız için teşekkür ederim.adminim çok saolun bana bu konuda karar vermeme yardım ettiniz

Kendisinin bu aliskanliklarini birakmayi istemesi gerekli,fakat bunu tek basina yapamaz,yardim almasi gerekli.Sonucta bu bir bagimlilik canimSen yaninda durup birakmasi icin destek verebilirsin.

Aile sorunları yüzünden onu kendine yakın görmüş bence doktor tedavisi alması gerektiğini söyle beraber gidin görüşün..yoksa evlendiniz diyelim feci sorunlar yaşarsın benden demesi... alkolik biriyle evli olmak zindanda yasamak gibi! psikolojin kısa sürede bozulur doğacak cocukların ilerde çok kaba saba olurlar psikolojileri bozuk olur demedi deme!

canım sorunlar içki ile halledilmiyo bence bir tedavi görsün öyle de sende eger kabul edip düzelirse konuş derim ama kabul etmezse ben bırak derim bu şimdi böyle ilerde daha büyük sorunlar başlar
iklimsuya katılıyoum bende

Geri