gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Ne yediğimizi bilmiyoruz

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

toplantıda konuşan Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye’de bir litre sütte 1 milyon bakteri olduğunu söyledi. Bu oran Arjantin’de 20 bin, Polonya’da 180 bin. Avrupa Birliği 1 litre sütte bulunan bakteri miktarının 100 binden az olmasını şart koşuyor. SETBİR’in verilerine göre Türkiye’de et ve süt fiyatları da dünya ülkelerine oranla çok yüksek.
    Et fiyatları
    Avrupa Birliği: 5-7 YTL
    Türkiye: 15 YTL
    Süt fiyatı
    Avrupa Birliği: 1 YTL
    Türkiye: 1.5 YTL
    Yıllık ortalama kişi başı geliri 25 bin doların üzerinde olan AB ülkelerinde kişi başına süt tüketimi Avrupa Birliği’nde 80, ABD’de 92 kilo iken Türkiye’de bu rakam sadece 27 kilo.
    Ette de benzer bir tablo var. Kişi başına kırmızı et tüketimi Avrupa Birliği’nde 20, ABD’de 43, Türkiye’de ise 12 kilo.
    Sektörün önemli sorunlarından biri de verimlilik. Türkiye’de büyükbaş hayvanların et verimi 150-200 kilo ile sınırlı. Gelişmiş ülkelerde bu rakam 500-600 kiloyu buluyor.
    Sektör temsilcileri Türkiye’nin bu alandaki sorunun küçük işletmelerin yaygınlığına bağlıyor ve AB’ye uyum için Türkiye’de öncelikle büyük işletmelerin desteklenmesi gerektiğinin altı çiziliyor

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Ne yediğimizi bilmiyoruz
    paylaşımın için saol canım..

Ne yediğimizi bilmiyoruz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yedikleriniz nelere iyi geliyor?

Yedikleriniz nelere iyi geliyor?

mide spazmına ne iyi gelir ayak şişliğine ne iyi gelir sarımsak sivilceye gelirmi sarımsak basura gelirmi dalak kansızlığa A dan Z ye yediklerimizin sağlığa yararları... Yedikleriniz nelere iyi geliyor? Vişne, ishali keser, ateşi düşürür. Üzüm, beden ve zihin gücün artırır, kan yapar. Soğan, idrar söktürür. Sarımsak, tansiyonu düşürür, iştah açar. Nar, vücudu kuvvetlendirir. Nane,...
  2. ne yapsam bilmiyorum

ne yapsam bilmiyorum

ne yapsam bilmiyorum silahımı kaybettim ne yapsam bilmiyorum evlendim pişmanım merhaaba ben 2 yıllık evliyim eşimle kaçarak evlendim ama çok pişmanım keşke daha iyi yollarla olsaydı mutlu değilim 2 seneden beri ne aileler anlaşabildi ne de biz bu sebepten huzur bulamadık şimdi 7 aylık hamileyim ve eşimle ayrılmaya karar verdik aslında herşey anlattığım gibi değil 2 sene içinde okadar çok şey...
  3. Neler yediğinizi biliyor musunuz?

Neler yediğinizi biliyor musunuz?

Hazır yiyeceklerin düşünüldüğünden daha karmaşık olduğunu belirten uzmanlar, birçok hazır yiyeceği uzun süre taze tutmak için katkı maddeleri eklendiğini belirttiyorlar. Howstuffworks'te yer alan haberde, 5 büyük fast food zincirinin menülerini inceleyen uzmanlar, en yaygın kullanılan 10 katkı maddesini açıkladılar; 1. Tavuk eti: Tavuk eti, sığır veya hindi etinden daha ön planda ilk sırada...
  4. Ne yapcğmı bilmiyorum :(

Ne yapcğmı bilmiyorum :(

Uzn süredir bi sevglm var ve bn artık devam etmek istemiyorum .beni soğutacak haraketleri oldu.Ama bunu ona söylediğimde çok kötü şeyler yaptı kendine zarar vererek ona üzülmemi sağladı ..çok ciddi ama bn o kadr değil.her konusu açıldığında bunun beni ikna edip devam ettiriyo .sizce ne yapmalıyım :( ?
  5. Evleneceğim Ne yapacagimi Bilmiyorum :(

Evleneceğim Ne yapacagimi Bilmiyorum :(

Merhaba arkdaslar, bu siteye cogu kez girmisligim var ama üye vaya yorum yazmamistim ama suan buna gerek duyuyorum umarim bana yardimci olursunuz :( ben 1,5 sene önce nisanlandim hersey cok güzel gidiyordu ailelerde süper anlasiyordu, taki dügün, kina hazirliklari geldi cati... ben artik nisanlimi taniyamiyorum cok farkli bir insan oldu :(.. onlar birsey yapinca ayni seyi bizden (kiz...

Sayfayı Paylaş