neden 2x2 +4 eder

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
neden 2x2 +4 eder
Haftanın beş gunu ise otobüs ile gidip geldiğinizi varsayalim. Her sefer bir milyonluk bir biletle yapiliyor. On milyon tutarinda on tane bilet aldiniz. Her gun gidi$ geliş kullandikca iki tanesi eksiliyor. Bunun eşitlikteki yeri (-2) dir dir. Siz bu isi beş gün suresince yani 5 kez yaparsaniz (-2)x( +5)= 10 olur. Diyelim ki bayram tatilinin iki gunu o haftanin Perşembe ve Cuma günlerine geldi ve tatil. Bu kez yapmanız gerekenı yapmiyorsunuz. Iki gunluk 4 bileti kullanmıyorsunuz. Bu hareket, yapmaniz gerekene gore negatif yani ters yönde bir harekettir. Her gun bilet almak yerine iki gün suresince hiç bilet kullanmiyorsunuz. Iki kere negatif hareketi "-2" bilet uzerinde yapinca o hafta elinizde (-2)x( -2) =(+4) . bilet kalıyor.
alıntıdır

Ce: neden 2x2 +4 eder

bu arada ben bişe anlamadım anlayan varsa bana da anlatsın lutfen bugün kafam bişe almıyo:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

Ce: neden 2x2 +4 eder

valla bende bişe anlamadım tek anladığım ve bildiğin iki negatif sayının çarpımı pozitif olur

kopyalayıp yapıştırmış ama başlığı kendisi yazmış aslı şöyle olacaktı "Neden -2 * -2 = +4 eder"

Geri