gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

neden 2x2 +4 eder

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Haftanın beş gunu ise otobüs ile gidip geldiğinizi varsayalim. Her sefer bir milyonluk bir biletle yapiliyor. On milyon tutarinda on tane bilet aldiniz. Her gun gidi$ geliş kullandikca iki tanesi eksiliyor. Bunun eşitlikteki yeri (-2) dir dir. Siz bu isi beş gün suresince yani 5 kez yaparsaniz (-2)x( +5)= 10 olur. Diyelim ki bayram tatilinin iki gunu o haftanin Perşembe ve Cuma günlerine geldi ve tatil. Bu kez yapmanız gerekenı yapmiyorsunuz. Iki gunluk 4 bileti kullanmıyorsunuz. Bu hareket, yapmaniz gerekene gore negatif yani ters yönde bir harekettir. Her gun bilet almak yerine iki gün suresince hiç bilet kullanmiyorsunuz. Iki kere negatif hareketi "-2" bilet uzerinde yapinca o hafta elinizde (-2)x( -2) =(+4) . bilet kalıyor. alıntıdır

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: neden 2x2 +4 eder
    bu arada ben bişe anlamadım anlayan varsa bana da anlatsın lutfen bugün kafam bişe almıyo:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

3. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: neden 2x2 +4 eder

valla bende bişe anlamadım tek anladığım ve bildiğin iki negatif sayının çarpımı pozitif olur

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kopyalayıp yapıştırmış ama başlığı kendisi yazmış aslı şöyle olacaktı "Neden -2 * -2 = +4 eder"

neden 2x2 +4 eder konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Matematikte Niçin -2 ile -2 nin Çarpımı +4 Eder?

Matematikte Niçin -2 ile -2 nin Çarpımı +4 Eder?

matematikle ilgili bunları biliyor musunuz Matematikte Niçin -2 ile -2 nin Çarpımı +4 Eder? Melekler Mekanı - Matematikte Niçin -2 ile -2 nin Çarpımı +4 Eder? Haftanın beş günü ise otobüs ile gidip geldiğinizi varsayalım. Her sefer bir milyonluk bir biletle yapılıyor. On milyon tutarında on tane bilet aldınız. Her gün gidiş geliş kullandıkça iki tanesi eksiliyor. Bunun eşitlikteki yeri (-2)...
  2. Alyans neden 4. Parmaktadir...:) ???

Alyans neden 4. Parmaktadir...:) ???

parmakta alyans rüyada parmakta alyans görmek alyanslı eller Alyansı neden dördüncü parmağımıza takmalıyız? Bunun, Çinliler’in anlattığı çok güzel ve inandırıcı bir açıklaması var... Başparmak, anne-babanızı, Işaret parmağı, kardeşlerinizi, Orta parmak, sizi, Dördüncü parmak (yani yüzük parmağı), hayat arkadaşınızı, Ve serçe parmak, çocuklarınızı temsil eder. Ilk önce avuçlarınızı...
  3. 4+4+4 eğitim sistemi ne zaaman uygulanacak

4+4+4 eğitim sistemi ne zaaman uygulanacak

Arkadaşlarım bu 4+4+4 eğitim sistemi nedir ve bu sisteme ne zaman geçilecek ne zaman uygulanacak bilginiz var mı ?
  4. 4 4 4 eğitim sistemi nedir nasıl olacak buyrun öğrenelim

4 4 4 eğitim sistemi nedir nasıl olacak buyrun öğrenelim

4 4 4 eğitim sistemi nedir 4 4 4 eğitim sistemi nasıl olacak Merhaba Sevgili Melek'ler, bu sayfamızda 4 4 4 eğitim sistemi hakkında merak edieln tüm bilgileri paylaşıma açıyoruz ve ilgili tüm misafirlerimizi de bu konumuza davet ediyoruz. Hükümet eğitimde iki önemli adım atmaya hazırlanıyor. Zorunlu eğitim 12 yıl olacak, katsayı adaletsizliği de yasayla ortadan kaldırılacak. Hedef mesleki...
  5. Galaxy Note 4 Ne zaman çıkıyor?

Galaxy Note 4 Ne zaman çıkıyor?

Galaxy note 4 özellikleri,Galaxy note 4'ün fiyatı eknik özellikleri,note serisinin yeni amiral serisi,Galaxy note 4 galaxy s5 ile aynı mı,galaxy note 4 mü galaxy s5 mi almalıyım,galaxy note 4 ne zaman çıkıyor Piyasada telefonuna not almak isteyenlerin imdadına hızır gibi yetişen Note serisi, bu yıl dördüncüsüyle piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Hazırlıklarla birlikte söylentiler de gelirken,...

Sayfayı Paylaş