Neden Evde Kaldım, Neden Evlenemiyorum?

Konu, 'Kadınlar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye

neden evlenemiyorum ben neden evlenemiyorum niye evlenemedim evlenememe nedenleri Beyaz atlı prens beklemekten yoruldum diyenler için evde kalmanın sebepleri hakkında bir araştırma yazısı. Neden evde kaldım ve neden evlenemiyorum sorularınız için makul cevaplar bu yazıda.

Genç, güzel, kariyer sahibi, bilgili, kültürlü, alımlı, zengin olmak gibi bir sürü özelliklere sahip olabilirsiniz. Ama evde kalma psikolojisi bir yerde artık ağır mı başladı. Dikkat edilmesi gereken kurallar var.

Günümüzde, evliliği değil, birlikteliği dahi sürdürmek zorlaştı. İlişkiler bir yerde tıkanıp kalıyor. Onca özelliğinize ve güzelliğinize rağmen evlenecek aday bulamıyorsanız şunlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Evlenememe Sebepleri Nelerdir? Neden Evde Kaldım?
    1. Sorun: Aileyle birlikte yaşamak

Ailesiyle birlikte yaşamak, anne evindeki konfordan vazgeçememek, ekonomik sorunlar, ya da yalnız yaşamaktan korkmak gibi sebepler yüzünden hayatınızın bir parçası olabilir. Beyaz atlı prensin ailenizle yaşadığınız eve uğraması biraz zor, bunu kabul edin.

2. Sorun: Takıntılı hayat ve kuralcılık

Uzun yıllar yalnız yaşamaya alıştınız. Birlikte yaşamak ise fedakarlık gerektiren bir süreçtir. Birkaç romantik akşam yemeği, ee sonra. Karşılıklı anlayış ilişkiyi biraz daha götürebiliyor. En baştan kurallarınızı dikte ettirmeye kalkarsanız, karşı tarafı kaçırabilirsiniz. Özveri konusunu düşünmenizde fayda var.

3. sorun: Kimseye muhtaç değilim, ihtiyacım yok

Kendinden emin, mağrur duruş, sizi güçlü gösteriyor sanıyorsunuz. Başkasına ne ihtiyacım var tarzı davranışlarınız, karşı tarafı sizden uzaklaştırabilir. Erkeklerin üzerine düştüğü kızlar, genelde olmasan da olur havasından çıkamıyorlar. Karşı tarafın sabrı bir atarsa, sonuç gene hüsran oluyor ona göre.

4. Sorun: Ben çocuk istemiyorum

Eskiye göre çok şey değişti. Eskiden erkekler evlenmekten kaçardı, çocuk sahibi olmak istemezlerdi. Şimdi ise bayanlar evlilikten korkuyor, çocuk yapmayı ise çok geç yaşa bırakmak istiyorlar. Beyaz atlı prensler bundan hiç hoşlanmıyorlar.

5. Sorun: Para ve Kariyer Sevdası

Hayata atılan bayanlar için yolun başında maddi özgürlük ve sonrasında ise kariyer sahibi olma hevesi, onların sonunu hazırlıyor. Maddi özgürlük ve kariyere ulaştığında ise, yaş 30 ve üzeri oluyor. İş işten geçmiş olyor, çünkü uygun adaylar evlenmiş oluyorlar. Kariyer yapayım derken fırsatı kaçırmış oluyorsunuz.

6. Sorun: Yıllar geçtikçe beklentiler artıyor

20 yaşındaki beklentiler ile 30 yaşındaki beklentiler arasında çok fark var. 30′lu yaşlarda artık çıta yükselmiş oluyor. Erkeklerle yapılan araştırmalar gösteriyor ki, erkekler bayanların yüksek beklentilerinden korkuyorlar. Bu sebepten ilişkiler uzun ömürlü olamıyor.

7. Sorun: Çekingen ve utangaç olmak

İlk altı maddede, güçlü kadın prototiplerine değinildi. Naif, nazik ve utangaç olanların işi ise epey zor. Tavsiyemiz, artık erkeklerin sevmeği utangaç tavırlarından sıyrılın. Kendinize güvenin ve ilk adımı atmaktan çekinmeyin.

8. Sorun: Sosyal Aktivitelerden Uzak Yaşamak

Gününüzü evle iş arasında sıkıştırmak yerine çeşitli aktiviteler denemeniz, beyaz atlı prensle yollarınızın kesişmesi için bir fırsat olabilir. Günübirlik geziler, sinema, tiyatro, düğün gibi aktivitelerden kaçmayın.

2. * MuCiZé *

* MuCiZé * Aktif Üye

kim neyi araştırırsa araştırsın valla evlilik işi 'kısmet' işi...

3. juju

juju Yeni Üye

kim neyi araştırırsa araştırsın valla evlilik işi 'kısmet' işi... katılıyorum valla böyle

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye

Kader kısmet yazı diyorum bende:)

Neden Evde Kaldım, Neden Evlenemiyorum? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Neden neden nedennnnnnnn

• Hulk deve dönüşürken üstündeki elbiselerin tamamı yırtıldığı halde donu neden yırtılmaz? Elastik midir, nedir? •Neden bowling oynamaya gelen dolgun saçlı üç kızdan bir tanesi "Kızlar B planına hazırlanın" der? A planını denemişler midir? Denemişlerse nedir? • Neden ayak serçe parmakları bir gariptir? • İpana 7 reklamındaki kız, diş doktoru "ne zamandır İpana 7...
  2. Kutsi - Neden Neden

Sen birseyden vazgecersin ben herseyden Sen kisdan korkarsin hep ben bahardan Hüzünlerim yagmur oldu aglamaktan Döner sandim vazgectim hep günahlardan Neden neden ayriliklar sende sakli Bilemezsin sen bunlari ask günahdi Hüzün degil yüreginde iz birakti Güller suskun aglamakli
  3. Kadinlar neden evde kalir???

[IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG]
  4. Nedenler ve niçinlerle dolu bir dünya biz kısa kestik …….NEDEN…. NEDEN….. NEDEN…..

nedenler niçinler nedendir bitmez Neden fazla okumayız ama herşeyi bildiğimizi sanırız? Neden güzellik uzmanları çok çirkin olur?Gazete ve dergilerde resimlerini gördüklerim pek gudubet. Neden moda tasarımcısı bayanların kendilerine hayrı yoktur?Esmer bir bayan modacı kendini sarışın yapmış çok komik olmuş, bir de kadınlara stil sahibi olmayı öğretecekler. Neden dımtıs dımtıs çalan ve...
  5. söyle neden susyorsun..neden bakmıyorsun...neden duymuyorsun.. nedennnn

neden susuyorsun şiir Söyle neden susuyorsun, Bu suskunluk çaresizlikten mi? Yoksa uyulması gereken bir edep den mi? Ya da kelamsızlığın hüküm sürdüğü bir bahada mısın? Belki de heybende durumunun izahına uygun söz kalmamıştır. Ve yahut faniliğin yorgunluğu sinmiş iyiden iyiye lal diline. Şimdi susma haykır, avazın çıktığı kadar Sevgilerini, kırgınlıklarını, umutlarını, hayallerini… Bir...
  6. Bazı Kızlar Neden Evde Kalır.. ??

Kadınların gidip kendilerine erkek(koca) seçebilecekleri bir erkek dükkanı(mağazası) açılmıştır.Mağaza 5 katlıdır ve her kat çıkıldıkça,erkeklerin nitelikleri de yükselmektedir. Mağazada sadece tek bir kural geçerlidir:Herhangi bir katın kapısından içeri giren kadın,o kattan alış-veriş etmek zorundadır ve eğer bir üst kata çıkmak isterse,tekrar aşağı katlara inemez. Bir gün bir grup kız...
  7. Bekarlar Neden Evlenemiyorum Diyorsanız

Bekar kızlar hepiniz beyaz atlı prensinizi bekliyorsunuz ama artık beyaz atlı prensimi beklemekten yoruldum diyenler için evde kalmanın sebepleri hakkında bir araştırma yazısı. Neden evde kaldım ve neden evlenemiyorum sorularınız için makul cevaplar bu yazıda. Genç, güzel, kariyer sahibi, bilgili, kültürlü, alımlı, zengin olmak gibi bir sürü özelliklere sahip olabilirsiniz. Ama evde kalma...
  8. Neden Acıdır Hayat Neden, Niçin, Niye ?

aşk neden acıdır MEHMET AKİF ERSOY'dan çok güzel bir şiir. Resimlere bakıp okuyunca çok duygulandım. Sizinde okuyunca gözlerinizin dolucana eminim. Umarım beğenirsiniz. Yaşım küçüktür belki, güçsüzüm; acizim bil ki Ama umutlarımdır deryalar misali Duygularım tonajlar emsali Bakışlarım semavi siyahi Ve devasa yalnızlığım Acıyla bakan gözler bunlar mı? Sende mi benim Gibisin...
  9. Dünya kadınlar günü neden 8 martta ilan edildi neden çıktı kızlar

8 Mart günü Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanır. Bu gün kadınlar tarafından ve / ya da kadınlar için konferans, gösteri ve eğlence gibi çeşitli etkinlikler düzenlenir. Kadınlar arası dayanışma ve kadınların toplumdan beklentileri vurgulanır. Kadınlara özgü bir günün var olması düşüncesi ilk kez, 26-27 Ağustos 1910’da Kopenhag’da düzenlenen Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansında ortaya...
  10. Atatürkün Neden Geometri Kitabını Yazmaya Neden İhtiyaç Duymuştur yazın

Kızlar merhaba Atatürkün Neden Geometri Kitabını Yazmaya Neden İhtiyaç Duymuştur bu konuda bilginiz var ise benimle paylaşabilir misiniz lütfen!

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. niye evlenemiyorum