Neden Evde Kaldım, Neden Evlenemiyorum?

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Neden Evde Kaldım, Neden Evlenemiyorum?
neden evlenemiyorum ben neden evlenemiyorum niye evlenemedim evlenememe nedenleri
Beyaz atlı prens beklemekten yoruldum diyenler için evde kalmanın sebepleri hakkında bir araştırma yazısı. Neden evde kaldım ve neden evlenemiyorum sorularınız için makul cevaplar bu yazıda.

Genç, güzel, kariyer sahibi, bilgili, kültürlü, alımlı, zengin olmak gibi bir sürü özelliklere sahip olabilirsiniz. Ama evde kalma psikolojisi bir yerde artık ağır mı başladı. Dikkat edilmesi gereken kurallar var.

Günümüzde, evliliği değil, birlikteliği dahi sürdürmek zorlaştı. İlişkiler bir yerde tıkanıp kalıyor. Onca özelliğinize ve güzelliğinize rağmen evlenecek aday bulamıyorsanız şunlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Evlenememe Sebepleri Nelerdir? Neden Evde Kaldım?

1. Sorun: Aileyle birlikte yaşamak

Ailesiyle birlikte yaşamak, anne evindeki konfordan vazgeçememek, ekonomik sorunlar, ya da yalnız yaşamaktan korkmak gibi sebepler yüzünden hayatınızın bir parçası olabilir. Beyaz atlı prensin ailenizle yaşadığınız eve uğraması biraz zor, bunu kabul edin.

2. Sorun: Takıntılı hayat ve kuralcılık

Uzun yıllar yalnız yaşamaya alıştınız. Birlikte yaşamak ise fedakarlık gerektiren bir süreçtir. Birkaç romantik akşam yemeği, ee sonra. Karşılıklı anlayış ilişkiyi biraz daha götürebiliyor. En baştan kurallarınızı dikte ettirmeye kalkarsanız, karşı tarafı kaçırabilirsiniz. Özveri konusunu düşünmenizde fayda var.

3. sorun: Kimseye muhtaç değilim, ihtiyacım yok

Kendinden emin, mağrur duruş, sizi güçlü gösteriyor sanıyorsunuz. Başkasına ne ihtiyacım var tarzı davranışlarınız, karşı tarafı sizden uzaklaştırabilir. Erkeklerin üzerine düştüğü kızlar, genelde olmasan da olur havasından çıkamıyorlar. Karşı tarafın sabrı bir atarsa, sonuç gene hüsran oluyor ona göre.

4. Sorun: Ben çocuk istemiyorum

Eskiye göre çok şey değişti. Eskiden erkekler evlenmekten kaçardı, çocuk sahibi olmak istemezlerdi. Şimdi ise bayanlar evlilikten korkuyor, çocuk yapmayı ise çok geç yaşa bırakmak istiyorlar. Beyaz atlı prensler bundan hiç hoşlanmıyorlar.

5. Sorun: Para ve Kariyer Sevdası

Hayata atılan bayanlar için yolun başında maddi özgürlük ve sonrasında ise kariyer sahibi olma hevesi, onların sonunu hazırlıyor. Maddi özgürlük ve kariyere ulaştığında ise, yaş 30 ve üzeri oluyor. İş işten geçmiş olyor, çünkü uygun adaylar evlenmiş oluyorlar. Kariyer yapayım derken fırsatı kaçırmış oluyorsunuz.

6. Sorun: Yıllar geçtikçe beklentiler artıyor

20 yaşındaki beklentiler ile 30 yaşındaki beklentiler arasında çok fark var. 30′lu yaşlarda artık çıta yükselmiş oluyor. Erkeklerle yapılan araştırmalar gösteriyor ki, erkekler bayanların yüksek beklentilerinden korkuyorlar. Bu sebepten ilişkiler uzun ömürlü olamıyor.

7. Sorun: Çekingen ve utangaç olmak

İlk altı maddede, güçlü kadın prototiplerine değinildi. Naif, nazik ve utangaç olanların işi ise epey zor. Tavsiyemiz, artık erkeklerin sevmeği utangaç tavırlarından sıyrılın. Kendinize güvenin ve ilk adımı atmaktan çekinmeyin.

8. Sorun: Sosyal Aktivitelerden Uzak Yaşamak

Gününüzü evle iş arasında sıkıştırmak yerine çeşitli aktiviteler denemeniz, beyaz atlı prensle yollarınızın kesişmesi için bir fırsat olabilir. Günübirlik geziler, sinema, tiyatro, düğün gibi aktivitelerden kaçmayın.

kim neyi araştırırsa araştırsın valla evlilik işi 'kısmet' işi...
katılıyorum valla böyle

Keşke ben de evde kalaydım diyorum şimdi konu biraz eskimiş hortlatmak gibi olmasın ama bazen bu çocuklarla vallahi uğraşılmaz saç baş yolduruyorlar insana diyorum bazen böyle bi konuya denk gelip evlenmesemiydim diyorum evde kalmak daha iyi diyorum sonra Elhamdülillah Rabbimin verdiklerine diyorum :) Vaz geçiyorum iyiki evlenmişim diyorum

ıyı geceler
Kucuk bır yerde yasıyorum arkadasım vs yok. Sıze sormak ıstedım kendı ıcımde cevabı bılsem bıle. Ikı gun once erkek arkadasımla beraberdım. Pantalonundan penısını oksadım (ozur dılerım) sonra ıslandıgını soyledı. Elıyle duzeltıp (ozur dılerım) bana dokundu ama altımda ıc camasırı ve tayıtım vardı. Bırsey olmaz degıl mı? Ihtımal yok. Imkansız

Geri