gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Neden Güldüğümüzü Biliyor musunuz?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

neden güleriz, sebepleri, sonuçları, gülme durumları, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    Mutlu olduğumuzda,sinirlerimiz bozulduğunda, komik birşey gördüğümüzde hep güleriz.Bunlar bildiklerimiz.Peki ya bilmediklerimiz?

Doğduktan hemen sonra ağlamaya başlayan bebek yaklaşık 4 hafta sonra gülmeye başlar. Anne ve babasının bu durumdan hoşnut olduğunu anlayan bebek gülme faaliyetini artırır ve sürekli olarak her olaya karşı gülerek tepki vermektedir. Gülmek aslında dışa bir vurum bir tepkidir. Beyinde gülme esnasında salgılanan endorfin ise vücut için oldukça yararlıdır. Acıların unutulmasını sağlayan bu salgı gülme esnasında büyük öllçüde salgılanır.

Gülme esnasında yaşanan kas faaliyetleride bir okadar ilginçtir. Gülme anında birden boşalan kaslar istemsiz olarak bazı hareketlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Gülme anıında insanların dengelerini kaybettiği ve birden yere yıkıldıkları ise hepimizin gördüğü gerçeklerdir.

Gülmek bazen mutluluğun değil farklı psikolojik tavıların bir sonucu olabilir. Psikologlar hala bu durumu tam anlamıyla çözememiştir. Kişi o an yaşadığı duygulardan yola çıkaran bu tür eğilimlerde bulunabilir. Kişi yaşadığı bir kötü olay sonucunda istemsiz şekilde gülebilir. Ayrıca iş yerinde kazandığı bir zaferi veya yarıştığı yarışmadan güç gösteri için gülme yoluna gidebilir. Bu da olayın daha da ilginç olmasına neden olmaktadır.

Neden Güldüğümüzü Biliyor musunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aşk nedir biliyor musun????

aşk nedir biliyor musun????

Aşk* yaşamayı bilene aşktır.. Aşk* sevmeyi bilene aşktır.. Aşk* özlemleri ile aşktır.. Aşk* hasrettir ! Aşk nedir biliyormusun ? Aşk anlatılamayacak kadar anlamlı Anlatılamayacak kadar güzel Bir o kadar da yürekliliktir ! Ben yürekliydim* ama şimdi ağlıyorum... Birini sevmek yetmiyormuş Birini özlemekte yetmiyormuş Aşkı ben yanlış anlamışım ! Aşk meher sevipte kaybetmekm Hiç...
  2. Neler yediğinizi biliyor musunuz?

Neler yediğinizi biliyor musunuz?

Hazır yiyeceklerin düşünüldüğünden daha karmaşık olduğunu belirten uzmanlar, birçok hazır yiyeceği uzun süre taze tutmak için katkı maddeleri eklendiğini belirttiyorlar. Howstuffworks'te yer alan haberde, 5 büyük fast food zincirinin menülerini inceleyen uzmanlar, en yaygın kullanılan 10 katkı maddesini açıkladılar; 1. Tavuk eti: Tavuk eti, sığır veya hindi etinden daha ön planda ilk sırada...
  3. Açındırma Nedir biliyor musunuz

Açındırma Nedir biliyor musunuz

Selam millet bişeyi merak ettim ve daha önceden de olduğu gibi merak ettiğim şeyi size sorup merakımı gidermek istedim :) Acaba Açındırma Nedir aranızda v bilen varsa bana yazsın yaa
  4. Adalesiz Nedir biliyor musunuz

Adalesiz Nedir biliyor musunuz

Selam arkadaşlar acaba aranızda Adalesiz Nedir bilen var mı? Adalesiz Nedir biliyorsanız bana da yazın lütfen
  5. İmsak Nedir biliyor musunuz

İmsak Nedir biliyor musunuz

Kızlar imsak sabah ezanın okunması mıdır yoksa güneşin doğması mıdır İmsak Nedir biliyorsanız lütfen bana yazın.

Sayfayı Paylaş