Neden hamile kalamıyorum?

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında pozitif baby tarafından paylaşıldı.

1. pozitif baby

pozitif baby Forum Okuru

kadın neden hamile kalamaz 5 aydır hamile kalamıyorum sorun yok ama kalamıyorum 2 aydır neden değilim Merhaba;bende aranıza yeni katıldım.5 ayllık evliyim daha.ama hiç korunmadım.adet düzensizliğim vardı benim. 16 yaşımdan beri hep düzensiz olurum.bazen 30 günde bazen 45 günde.bazen 40 hiç belli olmadı.ama evlenmeden önce bile düzene girsin diye doğum kontrol hapı kullanmadım.doktora gittim.yumurtalıklarında bir sorun yok.başından beri böyleymiş böyle gider evlendikten sonra düzene girerse girer dedi.o yüzden hiç hap kullanmadım.bekarken hep 2 sene çocuk yapmıycam derdim.ama evlendikten sonra bu düzensizlik yüzünden ilerde hamile kalmam zorlaşır diye evlendikten sonrada hap kullanmadım.hamile kalmak istiyorum ama düzensiz oluyorum diye yumurtlamam gününü de hesaplayamıyorum.doktora gittim.düzensiz olduğun için hemen kalamazsın ama düzenli ilişkiye girersen mutlaka denk gecektir 1 sene bekleyelim eğer hala hamile kalamazsan başka yollar deneriz dedi.ama hala hamile değilim.her ay 30 günü geçince hasta olmadım diye seviniyor test yapıyorum ama sonuç hep negatif.10 gün 15 gün sonrada hasta oluyorum.düzensiz olduğumu bile bile 30 günü bikaç gün geçince test yapıyorum hemen.ama hep olumsuz.bugün yine 30 gün.ve içimde yine bi umut.acaba hamilemiyim diye.bu daha nekadar böyle sürecek bilmiyorum.belkide çok erken bunu konuşmak için ama 5 aydır hamile kalamıyorum.bu ay ayaklarım çok üşüyor ve sol kasığımda şişlik var.eğilirken hissediyorum.aşırı yemek yeme isteği var ama yedikten sonrada midem bulanıyor nasıl yedim bunları diyorum.başka bi belirti yok ama.psikolojikmi bilmiyorum.ama hamile kalmak istiyorum artık.sizce test yaptırayımmı nolur cevap verin.

2. cey82

cey82 Yeni Üye

cnm yumurtlama donemını bılemedıgın ıcın duzenlı ılıskı yasarsan muhakkak hamıle kalırsın cnm calısmaya devam et sen..

3. narağacı

narağacı Yeni Üye

Merhaba Gülker Öncelikle yumurtlama sorunun yok ise kendini üzme. Doktorun dediği gibi 12 ay denemeniz lazım ve mutlaka denk gelecektir daha 7 ayın var :D Regl döneminin çok düzensiz olduğunu yazmışsın doğal olarak yumurtlama tarihini ayarlayamıyorsun o yüzden yumurtlama tarihini takvim hesabı olarak değil bence ateşini ölçerek takip etme yolunu deneyebilirsin. Ayrıca benim düşüncem eğer normalde periyodlarımız 28 günden hesaplanıyorsa ve 14. gün yumurtladığımız kabul ediliyor ise ozaman biz adet tarihimizden 14 gün önce yumurtluyoruz yanı sen 31. gün test yaparken 45. gün adet oluyorsan aslında gebe kaldığını düşündüğün tarih (ki arada 14 gün oluyor) bence tam yumurtlama tarihin oluyor yani reglin gelinceye kadar senin düzenli olarak (sanırım 3 güne bir ha yok kafaya çok taktım dersen 2 güne bir) denmeye devam etmelisin. Bu yorucu olacağı için bence ateşini ölçme yöntemiyle yumurtlama tarihlerini takip etmeye çalış.
    Ya da biliyorsun tıp baya baya ilerliyor detayını çok bilmiyorum ve uygulamadımda ama çatlatma iğnesi (kimileri aşılama diyor) deneyebilirsin. Yanlış biliyorsam beni düzeltin ama bu iğne vurulduktan 3 gün içerisinde yumurtluyormuşsun bu dönemde denemeler yapıyorsun ve tutturuyorsun sonunda diye biliyorum.
    Umarım azda olsa yardımcı olabilmişimdir.
    Kucağın inşallah bebişlerle dolar!

4. tansel

tansel Yeni Üye

Merhaba; Bence adet düzensizliğin varsa eczaneden alıp ovulasyon testlerini dene.. Yumurtlama zamanını kesinleştirebilirsin.. Bende kullanacağım

5. pozitif baby

pozitif baby Forum Okuru

nar ağacı çok teşekkür ederim.çalışmalara devam edeceğiz başka yolu yok.allah tez zamanda verir inşallah.

6. prenses91

prenses91 Yeni Üye

inşallah Allah tüm isteyenleri evlat sahibi yapar.ama hayırlı evlat sahibi yapsın inşallah arkadaşlar.

7. pozitif baby

pozitif baby Forum Okuru

Amin canım hepimizinkini.Allah hayırlı sağlıklı sıhatli versin kucağımıza.

8. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Canım öncelikle 5 ay kısa bir süre içinde bebek olmuyor diye umutsuzluğa kapılman yersiz inanki bana göre:)
    İnsanlar bazen senelerce korunmadığı ve hiçbir sorun olmadığı halde bebek sahibi olamıyorlar.Eğer eşinle sende herhangi bir sağlık problemi yoksa bence öncelikle kafanı bir rahat tutarak psikolojikmen kendini rahatlat çünkü stres bile hamile kalmayı engelleyen bir durummuş.Her şeyi oluruna bırak.Bir sene sonra eğer halen bebek olmamışsa o zaman doktorun dediği gibi muayene olarak bunun çözüm yollarını denersiniz ama dediğim gibi 5 ay umutsuzluğa kapılman için çok erken:)

9. elif idil

elif idil Yeni Üye

bunu öğrenmem gerekiyor. şuan test de yapamıyorum...
    geçtiğimiz mayıs ayının 4 ünde kürtaj oldum. ve aradan aylar geçti... nedense hamile kalamıyorum galba. 1 haftadır aşırı açlık hissim oluyor hatta hissettiğim andan itibaren ellerim titriyor. gözlerim kararıyor. midem de yanma oluyor. ama bugün adet gördüm. bu ne anlama geliyor ki..
    birşeyler yazarsanız çok iyi olurr...

10. misafir melek

misafir melek Forum Okuru

bunu öğrenmem gerekiyor. şuan test de yapamıyorum...
    geçtiğimiz mayıs ayının 4 ünde kürtaj oldum. ve aradan aylar geçti... nedense hamile kalamıyorum galba. 1 haftadır aşırı açlık hissim oluyor hatta hissettiğim andan itibaren ellerim titriyor. gözlerim kararıyor. midem de yanma oluyor. ama bugün adet gördüm. bu ne anlama geliyor ki..
    birşeyler yazarsanız çok iyi olurr...

[/B][/QUOTE]

11. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

daha 5 aylik evlisin bu daha hic birsey umudunu kesmen icin hakinda hayirlisi olsun

Neden hamile kalamıyorum? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Neden hamile kalamıyorum? hakkında yararlı bilgiler

neden hamile kalamıyorum kadın neden hamile kalamaz kalamıyorum kalamiyorum kalamiyorum Birçok kişi ne yaparsa yapsın hmile kalamamaktan şikayet eder.ve buda özellikle kadını depresyona sürükler.Zaman ilerledikçe gerek etraftan gelen baskılar sözler kişiyi daha da yıpratmaya başlar bu konuda..Peki kadın neden gebe kalamaz?İşte merak ettikleriniz her türlü bilgi arkadaşlarım Yumurtlama...
  2. neden hamile kalamıyorum hamile kalmak için neler yapmalıyım

hamilelikk merhaba ben 1.5 senelik evliyim çocugumuz olmasını eşimde bende çok istiyoruz fakat her ay regl oldugumda mahvoluyorum doktorada gittim hiç bir sorun yok ama neden hamile kalamıyorum hamile kalmak için neler yapmalıyım
  3. Neden Hamile Kalamıyorum Diyenlerdenseniz Okuyun

neden hamile kalamıyorum neden hamile kalınamaz Sevgili melekler, rüya gibi bir düğün ile evlilik yoluna adın attıktan sonra her çift gibi siz de bir bebek istediniz. Ancak o kadar beklemenize rağmen bir türlü çocuğunuz olmadı. Acaba bir sorun mu var ? Ne kadar daha beklemelii, ne zaman doktora gitmelisiniz ? Eğer siz de neden hamile kalamıyorum diyenlerdenseniz aşağıda ki makalede bu...
  4. Niye hamile kalamıyorum?

hamile kalamama nedenleri,hamile kalmaya engel durumlar,nedensiz kısırlık,hamile kalmak için ne yapmalı,hamile kalmanın yolları hakkında bilgiler Hamile kalamamanızın bir çok sebebi olabilir. Bunlardan başlıca problemi kısırlık korkusudur. Kısırlıktan şüphe etmeniz için 3 veya 5 gibi bir süre dahi yeterli değildir. Korunmasız bir şekilde bir yıl düzenli ilişki sonucunda eğer hala...
  5. Neden hamile kalamıyorum?

kısırlık nedenleri,hamile kalamama nedenleri,hamile kalmayı engelleyen faktörler,hamile kalmak için ne yapmalıyım,gebe kalma hakkında bilgiler Kadından kaynaklanan kusurlarda en sık görülen neden kadında döllenebilecek yumurta üretimi, yani ovulasyon (yumurtlama) olmamasıdır. Bu durum polikistik over sendromu gibi kronik bir nedene bağlı olabileceği gibi, kadının yumurta hücreleri menopoz ya...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. neden hamile kalamıyorum belirtileri

,
  2. adetlerim düzensiz hamile kalamıyorum

,
  3. 7 aylık evliyim hamile kalamıyorum

,
  4. gebe kalamiyorum iki aydır,
  5. hiçbir sorun yok hamile kalamıyorum,
  6. hamile değilim adet oldum ,
  7. adet oldum hamile degilim,