gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Neden kilo alıyorum soruma cevap buldum:)

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

yemiyorum ama kilo alıyorum yemek yemiyorum ama kilo alıyorum neden hamilelikte çok
    Hiç düşündünüzmü neden ve nasıl kilo aldığınızı..Hemen size açıklayayım.Meleklerim ben doktor deyilim yada uzman.Ama bildiklerimi sizinle paylaşmak istedim.Ben doktoruma; hemen hemen herkeste olan düşünceleri söyleyerek başladım anlatmaya.Ben yemek fazla yemem yağlı yemekte yemem neden bu kadar çok kilo alıyorum diye sordum.Doktorumun bana dediği yemekle alakası yok.Tahlil yaptırdım eğer hormonal bir bozukluk varsa ondan olabilir diye.Ama tahlliler temiz çıktı.Peki hormonalda değilse neden?

Doktorumun dedikleri aynen şöyle;

_az uyumak kilo yapar,
    _stresli olmak,
    _alınan bazı ilaçlar,
    _ve menopoz kilo almanıza neden olur.

Dedi..eee menopoz da değilim yaşım daha 20 ilaçda kullanmıyorum.O zaman geriye iki sebep kaldı stres ve az uyku.Bunlar kesinlikle hayatımda var.Kesinlikle az uyuyor ve az uyuduğum için uykusuzluğun verdiği stres var.Bunları düzeltirsem eğer kilomun da normale ineceğini ve ne kadar düzenli olursam kilomunda hep aynı düzende olacağını söyledi.Ben çalışan bir bayan değilim.Ev hanımıyım akşama kadar evde yemek,çamaşır bulaşık ,çocuk vs...ev hanımlarının malum günlük koşuşturmasına uygun bir hayatım var.Ama geç saatlere kadar izlediğim tv ve bilgisayar başında çok durmam uykumu düzensiz hale getirdi.

Artık kilo almak istemiyorsam bunları düzeltmem gerekli ve bende düzelttim:)Artık akşam 10 diyince uyku,sabah 8 diyince uyanış:)Gerçi çocuklu olunca biraz zor ama düzene koymaya çalışıyorum.Hadi meleklerim kilo almanızın sebebini sizde araştırın ve çözümünü kendiniz bulun:):):)

uykunuza dikkat edin ve en az 5 ençok 7 saat uymaya çalışın.:ehi:

Konu şahsıma aittir:D

Son düzenleme: 14 Aralık 2009
  2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Ne mutlu Sanaki bunlara uyabiliyorsun Mechulcüm :):)
    Yani ben sahsen, uyamam :):)
    (okuyan biri oldugum icin)

Ama senin adina cok sevindim, insallah en kisa zamanda hedefledigin kiloya ulasirsin :)

Ve bu arada, konun cok gzl olmus :tik: bizimle "özelini" paylasmanda ayrica güzel :):)

3. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    uyku,stres bunlar öncelikli olmak kaydıyla çok şey etkili canım doğrudur ama ben iştahımı engelleyemiorm aç olmasamda yemek yemek hoşuma gidio dio yiyorum mutlu oluyorum :D

4. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Sağol canım elimden geldiğince uymaya çalışıyorum.Çok şükür hormonal birşey değilmiş.:)
    Canım eğer sende kilo konusunda sorun yaşıyorsan bence uyku düzeni getir kendine inan işe yarıyor:)Ben uyumanın kilo aldırdığını zannederdim ama meğersem kilo vermeyenyarıyormuş hemde daha zinde ve daha sağlıklı olabiliyorsun.
    İnşallah canım ulaşırım:)şuan 65 kiloyum hedefim 55 inşallah olurum:)
    Teşekkür ederim canım:)Sizlerde benim özellerim olduğunuz için paylaştım canım:)

:DCanım benim tahmin edebiliyorum ama işte bende öyle sanıyordum meğersem yemek yemekle alakası yokmuş.İnanırmısın uykumu düzene koyunca iştahımda azıldı öyle pek yemek yemiyorum:)
    Senin sloganın şu olsun o zaman:DYAŞASIN YEMEK YEMEKKK oleyyyy:D:D

5. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    ben 8 saat uyuorum iyi durumdamıyık küüü?

6. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Bence gayet iyi canım.Zaten günde en az 5 en fazla 7 saat uyumamız gerekiyormuş.Vücudumuzun uykuya ihtiyacı vardır biz ne kadar benim uykum yok ki desek de:D:D

Neden kilo alıyorum soruma cevap buldum:) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar neden kilo alıyor?

Kadınlar neden kilo alıyor?

Kadınların korkulu rüyası kilo meselesinin, aslında diyet ya da spordan çok bir başka etkene bağlı olduğu ortaya çıktı. Meğer kadının kilo alması ya da kaybetmesi en çok eşi ya da sevgilisiyle ilişkisine bağlıymış. Onca diyet, onca spor denemesi... Meğer hepsinden önemli bir başka kural varmış. İngiltere'de yapılan bir araştırma, bir kadının kilo alması ya da kaybetmesinin, büyük oranda...
  2. neden dediğiniz soruların cevapları..

neden dediğiniz soruların cevapları..

bebekleri neden hıçkırık tutar bebekler neden saçlarını çeker bebekler saçını çeker saçını saç Damarlarımız NEDEN Mavi Görünür ? Diğerlerinden daha uzun dalga boyuna sahip olan kırmızı ışınlar, deri yüzeyinden daha derine inerek kan damarlarına kadar ulaşır ve emilir. Kısa dalga boylu olan mavi ışınlar ise damarlara ulaştığında geri yansıtılır. Bu nedenle de kan damarlarımız, içinde akan kanın...
  3. neden kilo alıyorsunuz?

neden kilo alıyorsunuz?

Kilo almanıza neden olabilecek olasılıkları düşündünüz mü hiç ?niçin durup duruken kilo alıyorsunuz, bir düşünün bakalım hangisi sizin için büyük tehlike… az uyumak kilo yapar, stresli olmak, alınan bazı ilaçlar, ve menopoz kilo almanıza neden olur.uykunuza dikkat edin ve en az 5 ençok 7 saat uymaya çalışın. Sizin kilo alma sebepleriniz neler olabilir?
  4. Evlenen kadınlar neden kilo alıyorlar?

Evlenen kadınlar neden kilo alıyorlar?

sikişen kadınlar sikişen karılar kilolu sikişi kilolu kadına sikiş Diyetisyenler; evlenen kadınların, evliliklerinin ilk 5 yılında hızla kilo aldığını ve bu durum ile de sık karşı karşıya geldiklerini söylüyorlar ve hatta bu alınan kilolar 8 ila 10 kiloya kadar çıkıyormuş Melek'lerim. Ancak meselenin eski pantolonlara pantolona sığamamaktan çok daha önemli tarafları var elbette; yeni...
  5. Çok kilo alıyorum ne yapmalıyım

Çok kilo alıyorum ne yapmalıyım

kilo alıyorum ne yapmalıyım Selam Arkadaşlar bu ara aşırı kilo aldım ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum...

Sayfayı Paylaş