gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Neden ''ok'' Deriz?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

neden ok deriz, neyin kısaltmasıdır, ne demektir, ok kelimesi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    İnternet hayatımıza girdi gireli gerek msn,gerek face,twitter, gerekse de dolaştığımız forumlarda en çok kullandığımız kelime ''ok''..Yurt dışı menşeili bu kelime acaba neyin kısaltması dersiniz?

En popüler teori “all correct”in (her şey yolunda) kasıtlı “oll korreckt”biçiminde yanlış yazılması ve buradan yapılan kısaltma olduğu yönündedir. Bir efsane de New York”lu demokratların adayı Martin Van Burten”in takma adı Old Kinderhook”un kısaltılmasıyla bu sözcüğü kullandıkları yönündedir....:tik:

2. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    hmm.. gercekdende hep ok diyoruz :D emegine saglik

Neden ''ok'' Deriz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. deri nedir??

deri nedir??

Vücudumuzun en büyük organı olan deri; dokunma organıdır. Kişi dokunmayla; basınç, sıcak, soğuk ve acıyı algılar.Dokunmayla eş seçer. Altderide bulunan sinir uçlarına bağlı duyu cisimciklerinin kimi dokunmayı, kimi basıncı, kimi sıcağı, kimi soğuğu, kimi acıyı alır. Geniş yüzeyi ve büyük duyarlığıyla deri vücudumuzun dış etkilerden korunmasını sağlar. Bu nedenle derinin bakımı ve korunması...
  2. neden yüz okuma???

neden yüz okuma???

NEDEN YÜZ OKUMA? İnsan davranışlarını daha iyi anlamaya yönelik seminerlerimde tanıştığım bir çok katılımcı, bahsedilen konular hakkında bir kitap hazırlamamın iyi olacağı görüşündeydiler. Amacım satış, müşteri ilişkileri veya kişisel gelişim konularında, yazılmış birçok kitaba bir yenisini eklemek...
  3. hızlı okuma tekniği nedir?

hızlı okuma tekniği nedir?

. Bir resme, bir karikatüre bakarız ama bir yazıyı okuruz. Aslında ikisi arasında bir fark yoktur. Gözümüz şekilleri görür, beyin de değerlendirir. Ancak okumayı öğrenmeye başladığımızdan beri edindiğimiz ve hemen herkeste bulunduğu için farkına varamadığımız bazı alışkanlıklar nedeni ile okuma hızımız, insanın sahip olduğu kapasiteye göre hayli yavaştır. İnsanlar sadece göz ve beyin...
  4. Ne Dersin ?

Ne Dersin ?

Sarılsam şöyle sımsıkı .. İçimi döksem biraz, rahatlarım belki .. Dinler misin beni ? Ağlarsam darılmak yok ama .. Kıyamazsın bilirim, bu seferlik izin ver .. Kalemimin ucuna dizildi cümleler .. Ve orada kaldı .. Tıpkı beynimden süzülüp, dilimin ucuna takılanlar gibi .. Onlar da oraya hapsoldu tarafımdan .. Susmak, kabullenmek sayılır ya bazen .. Susuyorum ben de, "...
  5. derdim mi var diyosun ?  oku o zaman

derdim mi var diyosun ? oku o zaman

Belki şu anda çok dertlisin...Belki "artık yeter" diyorsun...Belki de kendinden geçmişsindir..Belki de ağlıyorsun...Belki bütün bu musibetlerin sonunda eline bir şey geçip geçmeyeceğini düşünmektesin...O zaman Duy ! Rabbin sana söylüyor;Sabredenlere, felaketlere karşı dişlerini sıkıp, göğüs gerenlere, mükafatları hesapsız ödenecektir !Belki de onca insanın içinden neden senin...

Sayfayı Paylaş